Harmonogram

Festiwal PROGRESSteron Dojrzewalnia.pl

Edycja wiosna 2019!

6-7 kwietnia, Warszawa

 

SOBOTA 6 kwietnia 2019

Szczegółowe opisy warsztatów (kliknij w tytuł warsztatu):

ROZPOCZĘCIE
10.00-11.30
Rozpoczęcie Magiczno-Niemożliwego PROGRESSTeronu (10.00-10.30), Sala Niemożliwego

Dojrzewalnia.pl Ewa Panufnik Blog Gdybym Dorosła AutorkaOtwieramy Wrota do Magicznego Świata, aby razem tworzyć Niemożliwe.

Ewa Panufnik z zespołem.

Wykład „BE AMAZED - Jak wyczarowałam piękne, dostatnie, lekkie i spokojne życie w zachwycie” z Małgorzatą Żukowską (10.30-11.00), Sala Niemożliwego

Nie zawsze byłam AMAZED, nie zawsze żyłam pięknie, dostatnio, lekko i spokojnie. Do pewności, radości i zachwytu doprowadziły mnie życiowe perypetie, za które jestem z perspektywy czasu wdzięczna losowi. Opowiem Ci o tym, jak musiałam pokonać swoje demony – trudnego dzieciństwa, życia na emigracji, małżeństwa z uzależnionym mężczyzną, rozwodu, rozpoczęcia życia od nowa jako samodzielna matka, straty majątku, a ostatnio straty ukochanej siostry. Ale nie będzie to opowieść, po której można tylko iść i się upić. Powiem Ci, jaką świadomość dane mi było osiągnąć dzięki trudnym etapom i co mnie uratowało. Pokażę Ci, co zrobić, kiedy dopada Cię beznadzieja sytuacji i przeraża własna niemoc. Jak odkryć w sobie i podłączyć się do swojego źródła. I wszystko przejść, zrobić, stworzyć. Zobaczysz, że jesteś pyłem gwiezdnym. 

Małgorzata ŻukowskaMałgorzata Żukowska – łączy dwa światy – ten widzialny, fizyczny, konkretny i policzalny i ten niewidzialny, energetyczny, eteryczny i tajemniczy. Z jednej strony prowadzi prosperujący biznes (www.ProsperujJakoCoach.pl), wychowuje samodzielnie dzieci, twardo stąpa po ziemi. A z drugiej mocno wspiera się uniwersalnymi praktykami duchowymi i mocą płynącą z wiary w Tajemnicę. To pozwoliło jej radzić sobie doskonale na emigracji – skończyć studia w USA i realizować się na amerykańskim rynku biznesowym. Rozliczyć się z przeszłości i pozrzucać z pleców kamienie ciążące jej po trudnym dzieciństwie. Kilkakrotnie zmienić karierę, aby podążyć za swoimi pasjami. Rozstać się z mężem w spokoju i pewności swojej decyzji. Rozwinąć skrzydła jako life coach w USA. Wrócić do Polski po 25 latach i zacząć życie od nowa. Rozwinąć prosperujący biznes robiąc to, co kocha. Posiąść drewnianą chatę na dzikim Podlasiu. Mieć realny wpływ na rzeczywistość ucząc polskich coachów prowadzenia prosperującego biznesu, aby mogli pomagać innym i zmieniać świat. Wychowywać dzieci na szczęśliwych ludzi. Cieszyć się optymizmem, radością życia, lekkością i względnym spokojem.

Małgorzata Żukowska

Wykład „Jak przestałam wątpić w siebie” z Tamarą Kasprzyk (11.00-11.30), Sala Niemożliwego

Przez większość swojego życia byłam popychana i pociągana w różnych kierunkach, bez swojego świadomego udziału. Nie potrafiłam zidentyfikować czynników, które każą mi dokonywać takich czy innych wyborów. Miałam poczucie trwania na marginesie własnego życia i snułam marzenia o przełomowym doświadczeniu, które pomogłoby mi dokonać znaczących zmian, które sprawiłyby, że czułabym się w swoim życiu na swoim miejscu. Te fantazje dotyczyły albo superefektywnego warsztatu psychologicznego albo jakiegoś dramatycznego wydarzenia – wypadku czy choroby, które potrząsnęłyby mną na tyle, że odważyłabym się wszystko zmienić. Na szczęście życie było dla mnie łaskawe (jak zawsze!) i stworzyło mi inne okazje do zmiany. Od 10 lat z większą lub mniejszą satysfakcją podążam swoją własną ścieżką życia. Zmiany na tej ścieżce nie są zbyt spektakularne, nie wiodą przez atrakcyjne warsztaty rozwojowe (no, może czasem) i dalekie podróże – zadziewają się w kuchni, w drodze do szkoły moich dzieci, w mojej pracy, w bardzo wielu Spotkaniach, często w ciszy, poza słowami. Podczas wykładu chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami z innymi, z nadzieją, że będą one wsparciem w Waszej drodze. 

Tamara KasprzykTamara Kasprzyk – kobieta, mama, przyjaciółka, córka, sąsiadka…Przez większość swojego życia stawiałam na intelekt i profesjonalizm. Zawsze byłam niewystarczająca, spostrzegałam siebie przez pryzmat niedoskonałości, braków i deficytów. Aktywnie wspierała mnie w tym kultura, w której jestem zanurzona, w tym studia psychologiczne – skoncentrowane wtedy na kategoriach braku i patologii. W świecie i w ludziach widziałam głównie to, co trzeba zmienić, poprawić… Zmiana przyszła z narodzinami mojego Syna – wtedy po raz pierwszy doświadczyłam tego, że życie jest doskonałe, a jedyne, czego potrzeba, to chronić je, zamiast ulepszać. Podczas Festiwalu chciałabym podzielić się z innymi tym, co dla mnie najważniejsze i moimi sposobami na pozostawanie w żywym kontakcie z najważniejszymi jakościami w moim życiu. Jednym z tych sposobów są Spotkania – bardzo często te, odbywające się poza słowami. Do takiej właśnie formy spotkania chciałabym zaprosić Uczestniczki Festiwalu. Aha, przy okazji jestem też psycholożką, trenerką Familylab. Ale to tylko przy okazji…

Wykład „Uruchom magię miłości w rodzinie – Jak Pozytywna Dyscyplina może odmienić Twoje Życie” z Joanną Baranowską (10.00-11.30), Sala Mocy

Dzieci nas frustrują, no proszę nie mówcie, że nie…… ale mogą o wiele mniej. 

JEŚLI:

 • masz poczucie, że bycie rodzicem to ciągła walka o poranne wstawanie, ubieranie się, zjedzenie śniadania, wyjście z domu czy odrabianie lekcji,
 • czujesz złość i bezsilność na siebie i swoje dziecko,
 • chcesz skutecznych technik, które działają długofalowo, i pewności, że nie krzywdzisz dziecka

Poznaj magię MIŁOŚCI W RODZINIE, KTÓRĄ POMOŻE Ci uruchomić interaktywny wykład Pozytywnej Dyscypliny. Nie dowiesz się na nim że masz być bardziej cierpliwa, a zamiast tego doświadczysz MAGII WIEDZY i DOŚWIADCZEŃ, które uwolnią w Tobie moc Miłości i empatii. Dowiesz się:

Dlaczego dzieci ignorują, udają, że nie słyszą, wpadają w histerię szczególnie wtedy, kiedy zależy Ci na czasie? Jak reagować w trudnych sytuacjach by nie pogarszać a poprawiać relację?

Dzięki wszystkim składnikom tajemnej mikstury zobaczysz, że można być nie tylko DOBRYM, ale też SKUTECZNYM rodzicem w tym samym czasie.

A także dowiesz się:

 • Czy wychowanie bez kar i nagród jest możliwe?
 • Czy wychowanie może być bezstresowe i czy w ogóle powinno być?
 • Czym jest Pozytywna Dyscyplina? 

Wyniesiesz z niego:

 • nowe spojrzenie na wychowanie dziecka, które da Ci realny wpływ (bez kar i krzyków)
 • wyjaśnienie, dlaczego dzieci (i dorośli też) zachowują się źle i jak możesz temu skutecznie przeciwdziałać,
 • wiedzę, jakich zaklęć używać, by wyznaczać i egzekwować granice w pełen szacunku sposób
 • znajomość używania magicznych kart ZAKLĘĆ – narzędzi Pozytywnej Dyscypliny

Ten wykład to nie tylko niesamowita wiedza, która otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości budowania relacji i skuteczności w rodzicielstwie. To także szereg ćwiczeń, które pomogą Ci doświadczyć na własnej skórze jak to wszystko działa! 

Pozwól MAGII MIŁOŚCI DZIAŁAĆ, stań się czarodziejem we własnym domu, używaj odpowiednich magicznych słów. 

Joanna BaranowskaJoanna Baranowska – Niedoskonała mama, która zachwyciła się Pozytywną Dyscypliną, pełnym miłości i konkretnych wskazówek podejściem wychowawczym. Odważyła się marzyć, że każdy może mieć dostęp do niej i każdego dnia realizuje swoje marzenie. Stworzyła stronę www.pozytywnadyscyplina.pl, zainicjowała wydanie pozycji “Pozytywna Dyscyplina” i Karty 52 Narzędzi PD, które do tej pory trafiły do 25000 domów. Jej Wydawnictwo Pozytywna Dyscyplina przetłumaczyło “Pd dla przedszkolaków” i “PD dla nastolatków”. Coach i magister psychologii, jej super mocą jest proste tłumaczenie zawiłych kwestii. Mama Antka (9 lat) i Zuzi (7 lat), którym zawdzięcza to wszystko.

Gdy w 2012 roku zetknęłam się z Pozytywną Dyscypliną po raz pierwszy byłam nieco podejrzliwa. Widziałam, że z dnia na dzień zmienia się życie mojej rodziny, ale obawiałam się, że jeśli poznam metodę lepiej to znajdę w niej coś negatywnego. Jednak od siedmiu lat, w ekipie edukatorek, codziennie widzimy magię Pozytywnej Dyscypliny. Rodzice mówią: “Pozytywna Dyscyplina uratowała relację z moim dzieckiem” – to jest WIELKA MAGIA MIŁOŚCI. Tym większa, że nigdy nie uważałam się za rodzicielski wzór do naśladowania. Gdy mój syn skończył 2 latka zupełnie zaskoczyła mnie siła negatywnych emocji, które zaczęły we mnie wybuchać. Wokół słyszałam tylko “bądź cierpliwa, podążaj za dzieckiem” i to nie dawało mi odpowiedzi, których szukałam. Pozytywna Dyscyplina jest moim kompasem. Zaczęłam uczyć jej innych, rozszerzać, wydawać książki Pozytywnej Dyscypliny, które do dzisiaj trafiły do 25 000 domów. A Pozytywną Dyscypliną zaraża dziś już niemal 150 edukatorek wspierających rodziców w całej Polsce. Więc muszę Cię ostrzec – Pozytywna Dyscyplina jest zaraźliwa.

 

11.45-13.00
Wykład „Moc Społeczności” z Mariuszem Truszkowskim, Sala Niemożliwego

Potrzeba całej wioski… zróbmy ją. Nie jest tajemnicą, że w większej społeczności zarówno dzieci jak i dorośli funkcjonują lepiej. Coraz częściej pragniemy bardziej społecznego sposobu życia. Podczas prezentacji Mariusz podzieli się swoimi doświadczeniami, a także opowie o projekcie społeczności, która powstaje pod Warszawą.

Mariusz Truszkowski, przedsiębiorca społeczny, którego pasją jest znajdowanie i integrowanie pełniejszych sposobów życia, nauki i pracy. Zjeździł spory kawałek świata, odwiedzając rozmaite szkoły oraz społeczności i ich twórców, znajdując dobre praktyki i powtarzające się wzorce działania, uzupełniając to wszystko wiedzą naukową oraz własnym doświadczeniem. Założyciel Zielonej oraz Turkusowej Wieży – sieci przedszkoli oraz szkoły, obecnie pracuje także nad Projektem Las – intencjonalnej społeczności pod Warszawą.

Wykład „Po jasnej stronie mocy - jak odblokować dostęp do życiowego flow dzięki sile koherencji” z Adamem de Nisau, Sala Mocy

„Nie pokazałem mu urazu, zamiast tego spokojnie walczyłem jedną ręką, wpadłem w rytm z jego atakami. Na nagraniu jego ręce wyglądają jak pociski, podczas walki odczuwałem je jak chmury, spokojnie płynące w moją stronę, łatwe do uniknięcia, zneutralizowania, wykorzystania do wytrącenia go z równowagi. Zero myśli, tylko obecność, czyste flow.” – tak w książce „Sztuka doskonałości” swoje doświadczenie przepływu opisuje mistrz szachowy i tai chi push hands, Josh Waitzkin. I w tym doświadczeniu magii, która powstaje wtedy, gdy jesteśmy w kontakcie z tym stanem nie jest odosobniony. Jak podkreśla Steven Kotler w książce „Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego”, „flow w naturalny sposób zmienia słabeusza w siłacza, szkicownika w artystę, tancerza w balerinę, guzdrałę w sprintera, zwyczajną osobę w kogoś nadzwyczajnego. Flow to wrota do tego „więcej”, którego większość z nas szuka.” 

Podczas tej prezentacji dowiesz się:

 • Co ma flow do koherencji układu nerwowego?
 • Zaskakująca rola serca w przełączaniu się na flow
 • I jak w prosty sposób w kilka minut zwiększyć odporność psychiczną, zdolność do podejmowania decyzji i efektywność komunikacji.

Adam de NisauAdam de Nisau – współtwórca i redaktor naczelny, StrefaRozwoju.pl. Od prawie 20 lat – jako dziennikarz, researcher i praktyk – eksploruje i łączy tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness. Autor kilkudziesięciu artykułów i wywiadów z ekspertami z obszaru psychologii i mindfulness. Moderator paneli dyskusyjnych i keynote speaker w obszarze coachingu i wellbeing. Współtwórca i redaktor kursów online m. in. z zakresu technik dotleniania organizmu, work-life-balance i mindfulness w kontekście zawodowym. Jako trener, prelegent i moderator współpracował m .in. z Google, TEDx Warsaw, Svantek, nuChapter i Ashoka Poland. Od wielu lat związany z Polskim Radiem, współpracował również z niemieckimi mediami (m. in. ZDF, MDR, Deutsche Welle, RBB, Deutschlandfunk).

Adam de Nisau

14.00-15.30
Wykład „Niemożliwe, niewidoczne dla oczu, najważniejsze dla życia - odkrywamy molekuły dialogu w związkach międzyludzkich.” z Zofią Aleksandrą Schacht-Petersen, Sala Niemożliwego

Dialog – to rozmowa o tych, którzy rozmawiają. Jest fundamentem dojrzałej relacji partnerskiej i dojrzałego rodzicielstwa. Choć otwarta i konstruktywna komunikacja jest tak ważna, zwłaszcza w bliskich relacjach, wielu z nas ma z nią problemy. Nasze rodziny bez dialogu zamieniają się w instytucje do obsługi dzieci, seksu i porządków domowych… Albo, co gorsza, w poligon kłótni i wzajemnej wymiany oskarżeń…

Podczas spotkania będziemy mówić o tym dlaczego tak jest i gdzie podziała się nasza dziecięca gotowość do wyrażania siebie w dialogu. O tym, dlaczego słowo “nie” jest najważniejszym słowem w kompetentnych rodzinach i w związkach, które nie tylko NIE zagraża relacji, ale ją buduje, ożywia, rozwija.

Powiemy też o koncepcji rodzicielstwa, która od bliskości ewoluuje w stronę dialogu, jak to się dzieje i jakie procesy i etapy w rozwoju dziecka są w to zaangażowane. O tym kiedy “bliskość” nie wystarcza i potrzebuje równowagi i dystansu. Jak ten dystans może wyglądać, dlaczego nie zawsze łatwo go odnaleźć, oraz jak poradzić sobie z całym bałaganem informacyjnym i formacyjnym wniesionym w posagu do naszych relacji z rodzin, z których pochodzimy.

A przede wszystkim – jak rozpocząć wędrówkę, choćby małymi krokami – w stronę “niemożliwego”, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy. Będzie to wykład interaktywny – czyli z udziałem słuchaczy, podczas którego nie tylko posłuchacie pięknej teorii o komunikacji w rodzinie, ale doświadczycie na czym ona polega.

Zofia Aleksandra Schacht-PetersenZofia Aleksandra Schacht-Petersen – certyfikowana trenerka NVC (Porozumienie Bez Przemocy) oraz Family Lab, certyfikowana terapeutka Somatic Experiencing i terapii neuroafektywnej NARM, mediatorka i doradca rodzinny. Od 2003 roku wdraża w praktyce NVC szczególnie w kontekście relacji z dziećmi, a także w relacjach rodzinnych i małżeństwie. Współpracuje głównie ze skandynawskimi trenerami NVC. Jest autorką wielu artykułów oraz dwóch książek “Wychowanie bez klapsa” (2006) oraz “Dialog zamiast kar” (2013).Od 2006 organizuje w Polsce a od 2010 roku współprowadzi treningi NVC dla całych rodzin – Family Camp, a także, od 2008 roku, intensywne treningi NVC dla osób indywidualnych i dla par. Od 2010 roku prowadzi w Polsce tematyczne szkolenia dla rodziców oraz nauczycieli szkół i przedszkoli pod nazwą Szkoła Empatii i Dialogu. Razem z mężem Karstenem Schacht-Petersenem pracują według autorskiego programu nauczania NVC “Kroki do kontaktu”. Dodatkową inspiracją w ich pracy jest teoria dialogu i terapia “Imago”, a także koncepcja kształtowania relacji rodzinnych i wspierania naturalnych społecznych kompetencji dziecka opracowana przez duńskiego pedagoga Jesper Juula.

Zofia Aleksandra Schacht-Petersen

Warsztat „Edukacja Połączenia. Jak zrobić szkoły od nowa?” z Mariuszem Truszkowskim, Sala Mocy

Podczas warsztatu rozłożymy szkoły na czynniki pierwsze i przyjrzymy się jak można na nowo poskładać, by służyły młodym ludziom (jeszcze) lepiej. Mariusz podzieli się swoją historią poszukiwaniami szkoły idealnej i głównymi założeniami modelu Edukacji Połączenia, na którym oparte są m. in. Zielona oraz Turkusowa Wieża – sieć przedszkoli i szkoła podstawowa – a także planowane na 2020 Liceum w Chmurze.

Mariusz Truszkowski – przedsiębiorca społeczny, którego pasją jest znajdowanie i integrowanie pełniejszych sposobów życia, nauki i pracy. Zjeździł spory kawałek świata, odwiedzając rozmaite szkoły oraz społeczności i ich twórców, znajdując dobre praktyki i powtarzające się wzorce działania, uzupełniając to wszystko wiedzą naukową oraz własnym doświadczeniem. Założyciel Zielonej oraz Turkusowej Wieży – sieci przedszkoli oraz szkoły, obecnie pracuje także nad Projektem Las – intencjonalnej społeczności pod Warszawą.

Wykład interaktywny „Jak budować szczęśliwy mózg. Nauka jak magia.” z Anną Andrzejewską, Sala Magii

Mózg uczy się na codziennych, małych doświadczeniach. Jeśli każdego dnia praktykuję np. irytację – staję się ekspertem w byciu zirytowanym. Mam taką moc, aby dzięki świadomemu skupianiu uwagi na małych chwilach spokoju, zadowolenia, życzliwości itp, budować “szczęśliwe” obwody w mózgu. Dzięki prostej praktyce zwiększy się mój Dobry-Stan i odporność, potrzebna do mierzenia się z wyzwaniami życia. Wykład obejmuje podstawy Treningu Pozytywnej Neuroplastyczności wg Ricka Hansona, autora m.in książki “Szczęśliwy mózg”.

Anna Andrzejewska– nauczycielka Treningu Pozytywnej Neuroplastyczności wg Ricka Hansona, Coach ACC ICF, Zen Coach, Jestem pasjonatką zastosowań neurobiologii w życiu codziennym. Magią jest dla mnie moc, jaką ma każdy człowiek, aby dzięki małym codziennym doświadczeniom, budować wewnętrzne zasoby dla dobra swojego i innych

Anna Andrzejewska

 

15.45-17.45
Warsztat "Alchemia ciała. Transformująca moc szczerości i kontaktu z wszystkim, co żywe w ciele i w głowie", z Katarzyną Mitschke, Sala Niemożliwego
Zapraszam Cię do posmakowania radykalnej szczerości. Takiej, w której chodzi o coś znacznie więcej, niż wypowiedzenie słów prawdy. Magia zaczyna się, kiedy mówiąc o tym, o czym zazwyczaj nie mówisz, pozwalasz zadziałać transformującej mocy swojego ciała. Możesz poczuć ogień, w którym spłonie niesiony od dawna wstyd. Przestrzeń, za którą tęsknisz i której szukasz. Możesz się nauczyć, jak świadomie zapraszać to doświadczenie do swojego życia – w głębokim połączeniu z sobą i drugim człowiekiem.
Radykalna Szczerość to metoda komunikacji nazywana “medytacją we dwoje”, skoncentrowana na jasnym, autentycznym komunikowaniu swojego doświadczenia. To zestaw prostych wskazówek, które prowadzą do głębokiego doświadczenia Tu i Teraz. To również styl życia, który prowadzi Cię do głębszego połączenia z innymi ludźmi poprzez wyrażanie swojego strachu, gniewu, miłości, zachwytu, wstydu – i wszystkiego, co pojawia się w Tobie w danej chwili. 
Podczas ćwiczeń w parach, w kręgu i w małych grupkach doświadczysz tego, co w radykalnej szczerości nazywamy medytacją we dwoje. 
Zobaczysz, jak zmienia się Twoja rzeczywistość, kiedy zauważysz i nazwiesz różnicę między myśleniem i postrzeganiem; pomiędzy interpretowaniem doświadczenia a bezpośrednim doświadczaniem. 
Doświadczysz, jak zmieniają się Twoje myśli, emocje i doznania w ciele, kiedy dasz im pełną uwagę i pozwolisz sobie popłynąć za ciągle zmieniającym się doświadczeniem. 
___
Katarzyna Mitschke: pedagog, polonistka, trenerka komunikacji.
Pracowała z dziećmi i dorosłymi, współtworzyła wolną szkołę i wspierała rodziców, którzy zdecydowali się na edukację alternatywną dla swoich dzieci. Obecnie prowadzi warsztaty z komunikacji dla wszystkich, którzy szukają głębokiego porozumienia opartego na autentycznym kontakcie. Serce bije jej mocniej, kiedy wspiera rodziców w znajdowaniu porozumienia ze swoimi dziećmi. Pisze o edukacji i relacjach. Przygodę z rodzicielstwem bliskości zaczynała pracując jako redaktorka w serwisie dzieciswazne.pl. Od kilku lat doskonali sztukę czucia, słuchania i mówienia (i wspierania innych na tej drodze). Bliskie jest jej Porozumienie Bez Przemocy i Radical Honesty (metoda komunikacji nazywana “medytacją we dwoje”, skoncentrowana na jasnym, autentycznym komunikowaniu swojego doświadczenia). Uwielbia włóczyć się po górach i lasach, tańczyć, śpiewać, gotować i czytać.
Szczere Złoto, www.facebook.com/uważnerodzicielstwo. 

Agata Dutkowska
Agata Dutkowska

 

Warsztat „Coaching to nie hobby! Jak zbudować dobrze zarabiającą praktykę i utrzymywać się z coachingu.” z Małgorzatą Żukowską, Sala Mocy

Warsztat (nie tylko*) dla coachów, którzy chcą dobrze zarabiać robiąc to, co jest dla nich ważne. Być może jesteś już coachem, być może dopiero się do tego przymierzasz. Być może masz już kilku klientów lub może nie zaczęłaś jeszcze praktyki. Być może masz już nawet solidną praktykę, ale ciągle nie czujesz swobody lub bezpieczeństwa finansowego. Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli masz ochotę na przekucie swojej miłości do rozwoju i do pomocy innym w utrzymujący Cię finansowo biznes. Stabilny, solidny i przewidywalny. Niestety większość coachów nie zarabia tyle, ile są warci i ile chcieliby. Nie dlatego, że nie są dobrymi coachami. ale dlatego, że nie wiedzą, jak zaopiekować się biznesową stroną swojej praktyki:Nie umiemy efektywnie komunikować idei coachingu i naszej oferty. Nie rozumiemy, na czym polega skuteczny marketing. Przeraża nas słowo „sprzedaż”.Mamy problemy z organizacją i wykonaniem koniecznych działań. A przecież coaching to nie tylko pasja, to również szansa na naprawdę fajny biznes. To sposób na zarabianie pieniędzy. Zadaj sobie pytania:Czy jako coach zarabiam tyle, ile naprawdę chcę?Czy pracuję z tyloma klientami, z iloma mogę? Czy czuję się pewnie i bezpiecznie finansowo?Jeżeli na któreś z nich odpowiadasz „nie”, przyjdź na ten warsztat. Dowiesz się:Jaki sposób myślenia o sobie i o coachingu jest kluczowy dla Twojego sukcesu. Co należy przygotować zanim wyjdziesz na rynek. Jakie strategie marketingowe są najskuteczniejsze dla coachów. Na czym polega system marketingowy zapewniający stały dopływ klientów. Jak zorganizować sobie czas i siły na biznes coachingowy. *Również dla konsultantów, trenerów, mentorów, terapeutów.

Małgorzata Żukowska – od 2011 pomaga coachom zbudować prosperujące praktyki i biznesy coachingowe. Z potwierdzonym sukcesem – wielu znanych i cenionych coachów na polskim rynku wyszło z jej szkoły. Propagatorka idei, że coaching to nie tylko wzniosła pasja, ale również dochodowy biznes, dzięki któremu coachowie mogą zarabiać, utrzymywać siebie i swoje rodziny i spełniać marzenia. Krzewicielka wiary w sukces coachów, inspiratorka, motywatorka, jednocześnie mocno osadzona w rzeczywistości i oferująca konkretny, sprawdzony przepis na sukces. Autorka PROSPERUJ JAKO COACH!, programu gruntownie przygotowującego coachów do sukcesu biznesowego na rynku. Małgorzata rozpoczęła swoją własną praktykę coachingową w 2003 w USA. Tam skończyła studia psychologiczne na Loyola University of Chicago, a później szkołę coachingu International Coach Academy. Po zdobyciu akredytacji ICF, rozpoczęła działalność jako life coach. Stworzyła doskonale prosperującą praktykę coachingową, oferującą programy indywidualne, grupowe, warsztaty i kursy online. W 2009, po 25 latach pobytu w USA, re-emigrowała z rodziną do Polski. Na nowym gruncie szybko rozwinęła firmę life coachingową i po niespełna roku cieszyła się pełną praktyką i świetnymi dochodami. W odpowiedzi na istniejącą potrzebę pomocy polskim coachom w rozwijaniu biznesu i prosperowaniu robiąc to co kochają, stworzyła firmę specjalizującą się dokładnie w tym. Pomaga coachom zbudować doskonale prosperujące i trwałe biznesy, dzięki którym mogą pomóc wielu ludziom i organizacjom, ulepszyć świat i spełnić swoje powołanie.

Małgorzata Żukowska

 

Warsztat „Przestrzeń Między Nami” z Agnieszką Rzewuską-Paca, Sala Cudów

Kiedy byłam nastolatką, chciałam być czarownicą… To był mój sekret. Dorośli by tego nie zrozumieli. Dorosłam. W tym roku skończyłam 40 lat. Jestem czarodziejką. I zapraszam Was na niezwykłe, magiczne spotkanie, gdzie będziemy uczyć się czuć. Nie tylko siebie samych, ale też przestrzeń pomiędzy nami. Będziemy budzić tę przestrzeń i słuchać tego, co chce się wydarzyć. W nas i pomiędzy nami. Po co? · Żeby lepiej rozumieć i czuć otaczającą nas rzeczywistość, a dzięki temu móc ją bardziej świadomie współtworzyć · Żeby tworzyć głębsze, bardziej świadome relacje · Żeby dobrze się bawić Co będziemy robić? · Będziemy uczyć się czuć i słuchać tego, co chce się wydarzyć · Będziemy eksplorować cztery poziomy kontaktu w relacji (wg. SPT – Social Presencing Theater) – od najbardziej powierzchownego po magiczny, który nas odmienia · Będziemy uczyć się jak tworzyć Przestrzeń MY Z czego będziemy korzystać? Social Presensing Theater – vimeo.com/315105362 – narzędzia stworzone przez Arawanę Hayashi, które stanowią rozwinięcie Theory U Otto Scharmera. Pozwalają lepiej zrozumieć co się dzieje w przestrzeni pomiędzy ludźmi oraz słuchać „co chce się wydarzyć” – w danej sytuacji, problemie czy systemie. NVC w ruchu – nvcwruchu.wordpress.com – narzędzia stworzone przez Inbal i Miki Kashtan, Sabine Geiger, inspirowane różnorodnymi praktykami pracy z ciałem, a ostatnio także tworzone przeze mnie. Dzięki temu uczestnicy mają szansę doświadczyć autentycznego kontaktu ze sobą i innymi, płynącego z połączenia głowy, serca i ciała.

Agnieszka Rzewuska-PacaAgnieszka Rzewuska-Paca – certyfikowana trenerka Porozumienia Bez Przemocy (NVC) od 201 r, psycholog i coach. Prowadzę warsztaty i coaching dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą. Jestem wolnym duchem, z ogromnym apetytem na życie. Poszukiwaczką sensu i życiowego spełnienia, płynących z głębokiego połączenia z własną mocą. Na co dzień marzę i pozwalam moim marzeniom się spełniać. Tak wymarzyłam moją pierwszą pracę w korporacji, podróż dookoła świata, dom pod lasem, a w końcu radykalną zmianę zawodową, która dała mi pracę-nie-pracę, zgodną ze słowami Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”. Jestem przekonana, że w każdym człowieku jest mędrzec, który wie, co dla niego najlepsze. Moją pasją jest wspieranie ludzi w docieraniu do ich wewnętrznych mędrców i mądrości. Moja nienasycona ciekawość zabiera mnie ciągle w nowe obszary. Pasjonuje mnie dzielenie się Porozumieniem bez Przemocy (NVC) jako żywym, ucieleśnionym doświadczeniem, co pozwala szybciej zintegrować te narzędzia i filozofię w swoim życiu. Zgłębiam także Theory U/Social Presencing Theater (ukończyłam zaawansowany kurs praktyków SPT), zen-coaching (jestem certyfikowanym zen-coachem), podejście Jespera Juula (ukończyłam program trenerski Family Lab), w pracy inspiruję się też SWR (System Wewnętrznej Rodziny), focusingiem oraz pracą z ciałem (5 Rytmów/Movement Medicine).Warsztaty prowadzę w Polsce i za granicą – do tej pory w Stanach Zjednoczonych i na Sri Lance, a wkrótce w Szwecji (bit.ly/2DSteff). Więcej o mojej pracy: www.zyciezmoca.pl

Aga Rzewuska-Paca

Wykład interaktywny „Od lęku do Mocy po rozpadzie związku. Jak poradzić sobie z trudem żałoby by przejść do swojej Mocy przez Psychoterapię.” z Anną Fitzgerald, Sala Przemian

Wykład interaktywny dla kobiet po rozpadzie związku. Dla tych, którzy chcą “odczarować” swoją sytuację i sięgnąć po swoją Moc: sprawczą, miłości, wzajemności, zaufania, siły i innych, które są ważne by czerpać z pokładów własnej Mocy oraz na nowo być w bliskim kontakcie ze sobą i innymi.

Anna Fitzgerald – psycholog Psychoterapeutka. Żyję życiem pełną piersią, odczarowuję życie własne i towarzyszę w tym samym moim pacjentom. Sięgam po zasoby magii życia i Moc wewnętrzną w pracy terapeutycznej i życiu.

Warsztat „Magia Oddechu. Alchemia Życia.” z Martą Grabowską i Krzysztofem Lisieckim, Sala Magii

Zaproś Oddech do swojego życia. Wyrusz w podróż do swojego Serca, do swojej Duszy. Doświadcz, jak wsłuchując się w Oddech możesz nawigować poprzez swój wewnętrzny świat. Jak oddając stery swojemu ciału, ufając swojemu oddechowi, możesz odnaleźć źródło wewnętrznej mocy, rozkwitać i działać z pasją. Doświadcz, jak za pomocą Oddechu możesz przeżywać swoje życie świadomie, w najwłaściwszy dla siebie sposób i podążać ścieżką swojej Prawdy. Zapraszamy na warsztat, podczas którego poznasz swój oddech i sposób, w jaki z niego korzystać, po to, aby Twoje życie stało się pełniejsze, a niemożliwe możliwe.

Poznasz język Oddechu, sposób, w jaki się komunikuje oraz wspiera na drodze do pełni życia

Doświadczysz Pełni Oddechu, dzięki której odnajdziesz przestrzeń i moc do realizacji swoich marzeń i pasji

Doświadczysz sesji łagodnego oddechu BreathFlow i sposobu, w jaki otwierając przepływ Oddechu otwierasz się na przepływ życia.

Zapraszamy do wspólnego doświadczenia Magii Oddechu, który jest naszą Pasją, na co dzień wspiera nas w poszukiwaniu i doświadczaniu naszej Prawdy, mocy i magii.

Marta Grabowska i Krzysztof LisieckiMarta Grabowska – praktyk i Trenerka Oddechu Transmodalnego w trakcie certyfikacji w Instytucie Oddechu. Absolwentka podyplomowych studiów Coachingu i Mentoringu przy SWPS/Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Na co dzień miłośniczka życia, oddechu, intuicyjnego tańca – „Gdybym nie spotkała Pracy z Oddechem, 5Rytmów byłoby moją ścieżką – uwielbiam radość, swobodę i skupienie tej praktyki”. www.facebook.com/breathwork.martagrabowska

Krzysztof Lisiecki – mężczyzna, ojciec i mąż. Trener i Praktyk Oddechu Transmodalnego. Ukończył dwuletni trening Breathworker w Instytucie Oddechu prowadzonego przez Michała Godlewskiego. Coach ICF oraz absolwent wielu szkoleń i warsztatów rozwojowych które wykorzystuje do pracy z klientami. Moje doświadczenie to ponad 1000 godzin spędzonych w pracy z klientami i na treningach. Jestem wrażliwym, empatycznym o dobrym sercu człowiekiem a jednocześnie mocno osadzony w męskiej energii łącząc je w całość. Moja otwartość na życie i różne jego aspekty pozwala mi poszukiwać i zgłębiać moje miejsce na świecie. www.facebook.com/pracowniaoddechu 

Warsztat “Poznaj magię Convergent Facilitation” z Magdaleną Barańską, Sala Przygód

Czy możliwe jest podjęcie wspólnej decyzji w rodzinie w oparciu o współpracę? Sprawdźmy razem!

Masz w rodzinie decyzję do podjęcia, w której każdy ma inne zdanie, a zależy ci na tym, żeby każdy zaangażował się w jej realizację? Zapraszam do wypróbowania Convergent Facilitation (Facylitacja Uwspólniająca). Poproszę każdego z Was do wcielenia się w jakąś rolę w sytuacji, gdzie potrzebna jest wspólna decyzja, a zainteresowane osoby mają bardzo różne poglądy. Dzięki temu będziecie mogli zobaczyć, które elementy Convergent Facilitation chcecie zastosować u siebie w domu.

Magdalena BarańskaMagdalena Barańska od zawsze marzy mi się świat, gdzie konflikty są traktowane jako naturalna część życia i rozwiązywane są z troską i szacunkiem. Nie uczyłam się tej umiejętności w szkole, choć przydałaby się mi na co dzień. Dopiero po ukończeniu studiów i zrobieniu doktoratu skupiłam się na rozwoju w tym kierunku. Ukończyłam roczne studium Porozumienia bez Przemocy, roczny program Zen Coachingu, School of the Impossible, szkolenie z Kręgów Naprawczych oraz wiele innych warsztatów. Teraz pomagam w rozwiązywaniu konfliktów, które wydają się nierozwiązywalne, ponieważ mocno wierzę, że istnieją rozwiązania, które działają dla wszystkich. Przywracam pokój w relacji albo przez jej odbudowanie albo przez dobre rozstanie. Towarzyszę w wewnętrznych zmaganiach jako coach. Wspieram jako mediator, gdy między dwoma osobami pojawia się konflikt. Pomagam grupom jako facylitator przechodzić przez kryzysy i podejmować decyzje w oparciu o współpracę. Współtworzę turkusową międzynarodową uczącą się społeczność, a w jej ramach m. in system rozwiązywania konfliktów. www.strefaporozumienia.pl 

Magdalena Barańska

18.00-19.00
Wykład „Cud konsekwencji” z Lucyną Wieczorek, Sala Niemożliwego

Marzysz o cudownym życiu? OK. A co chcesz dla takiego życia zrobić? Ile godzin dziennie, ile dni w tygodniu, ile miesięcy w roku chcesz robić coś inaczej niż automatycznie? Ile uwagi, chcesz poświęcić na poznanie schematów, które prowadzą Cię na manowce? Ile na sen, żeby mieć zdrowie i siłę do aktywnej pracy? Ile na budowanie sieci wsparcia? Ile na naukę? Może nie chodzi o to aby zliczać kolejne godziny, ale chodzi o to aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na serio chcę się zaangażować w realizację tej czy innej wizji. Ile jestem gotowa/gotów za to zapłacić? I najważniejsze – czy ta wizja spełni moje najważniejsze potrzeby? Czy to jest na pewno ta górą, którą chcę zdobyć? W czasie wykładu/spotkania opowiem o 5 sprawach, o które warto się zatroszczyć, jeśli chcesz, aby Twoje życie jutro i za 5 lat było bardziej szczęśliwe niż wczoraj.

Lucyna WieczorekLucyna Wieczorektrenerka umiejętności interpersonalnych, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Absolwentka Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Od ponad 15 lat tworzy lub współtworzy projekty dla kobiet. (Dojrzewalnia Róż, Progressteron, Dojrzewalnia Liderek), Założycielka, trenerka i dyrektorka merytoryczna Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Tworzy długoterminowe programy rozwoju osobistego i prowadzi szkolenia z umiejętności interpersonalnych i trenerskich. Autorka książki o empatii wobec siebie i wobec innych „Nie mów przepraszam, nie mów kocham”. Zwierzęta traktuje jak czujące istoty. Uwielbia krowy uciekinierki i koty.

 

Ewa Tyralik Lucyna Wieczorek

Dojrzewalnia.pl Ewa Panufnik Festiwal Progressteron

Wykład interaktywny „Żyć pełnią! Jak przemienić lęki, obawy i ograniczenia w zasoby do osiągnięcia celu?" z Małgorzatą Sobiesiak, Sala Mocy

Możesz żyć pełniej i radośniej. Możesz tworzyć swoje życie według własnego scenariusza. Masz w sobie wspaniałe narzędzie. Masz w sobie zasoby. Przyjdź, poznaj sposób na transformację swoich obaw i niepokojów w mocne strony. Zobaczysz, że wesprą Cię w drodze do osiągania upragnionych celów. Ograniczenia i niepewność są czymś naturalnym, co jakiś czas pojawiają się w życiu. Ważne jest to, że niosą ze sobą cenne informacje! Mówią o Twoich potrzebach. Poznając ich specyficzny język i funkcję jaką pełnią, możesz wykorzystać je do realizacji swoich marzeń! Zapraszam na interaktywny wykład podczas którego poznasz 6 kroków do spełnienia i radości.

Małgorzata SobiesiakMałgorzata Sobiesiak – trenerka dobrych relacji i komunikacji, psycholożka, terapeutka. Wspiera dorosłych i młodzież w pokonywaniu trudności, w odnajdywaniu odwagi, większej radości i spokoju na co dzień. Uczy empatycznej komunikacji, wykorzystywania wyobraźni do tworzenia lepszego, spełnionego życia oraz pełnego korzystania z zasobów, w które wszyscy jesteśmy bogaci. W swojej pracy bazuje na Porozumieniu bez Przemocy i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Fascynuje ją świat emocji, wyobraźnia i choreoterapia. Współpracuje z Mitigo Centrum Terapii i Rozwoju (www.mitigo.pl) oraz Empathic Way (www.empathicway.pl). Podczas sesji indywidualnych i warsztatów zabiera klienta w świat, gdzie dzieje się magia – do jego wnętrza. Nazywa, wydobywa i wzmacnia w ludziach to, co w nich piękne, silne, żywe dodając im odwagi i wiary do tworzenia świata, w jakim chcą żyć.

Małgorzata Sobiesiak Empathic Way

19.30-21.00
Czarodziejki rzeczywistości - sięgnij po zmianę i moc. Magiczny rytuał taneczny z Joanną Łukaszewicz-Bernady, Sala Niemożliwego

Zapraszamy wszystkie Uczestniczki magicznego PROGRESSteronu na wspólny wieczorny ruch/taniec z Living Dance Form. Spotkajmy się wszystkie razem, żeby zapoczątkować zmianę w swoim życiu i w świecie. Podczas tego rytuału poruszamy się w spontanicznym, naturalnym ruchu, dzięki któremu poczujesz mocniej swoje ciało, wejdziesz to swojego wewnętrznego świata, poruszysz zastane kawałeczki siebie. Następnie każdy będzie mógł pracować ze swoim indywidualnym tematem, indywidualną intencją. Może to być coś bardzo osobistego jak pozbycie się szkodliwego nawyku czy zyskanie jakiejś konkretnej mocy, cechy, której bardzo potrzebujesz obecnie w swoim życiu. Joanna Łukaszewicz-Bernady, Czarodziejka Rzeczywistości, poprowadzi uczestniczki przez różne fazy, eksperymenty, zabawy, aby swoją intencję zasilić śmiechem, ruchem, energią, refleksją, decyzją i działaniem. Wszystko na styku psychologii, tańca, ruchu, zabawy, magii i zdrowego rozsądku. Stań się czarodziejką własnego życia podczas tego wspólnego wieczoru. Pomocne może być przyniesienie małego kamyczka lub patyczka lub kartki i kredek, aby zabrać ze sobą swój mały magiczny przedmiot, który będzie przypominał o tym doświadczeniu i własnych postanowieniach.

Joanna Łukaszewicz-BernadyJoanna Łukaszewicz-Bernady – zajmuję się medytacją i pracą z ciałem w ruchu i w tańcu. Pomagam ludziom rozwijać świadomość siebie i świadomość ciała, aby łatwiej im było żyć, w większej spójności, w zgodzie ze sobą, własnymi potrzebami, w żywym kontakcie z innymi i otaczającym światem. Bycie w ruchu pozwala pozostać dłużej sprawnym, elastycznym w myśleniu i swojej postawie wobec życia. Jestem autorką i trenerką metody pracy z ciałem w ruchu Living Dance Form i od 2003 roku prowadzę warsztaty rozwoju osobistego. Interesują mnie techniki, które łączą ciało, emocje, ducha i umysł oraz budują połączenie między tym, co duchowe i rozwojowe a codziennością. Living Dance Form jest efektem przetrawienia i połączenia różnych metod, które rozwijają świadomość siebie i świadomość ciała w ruchu, metod, których na przestrzeni lat uczyłam się i poznawałam – Dance Alive Mariane Karou, Psychologia Procesu Arnolda Mindella, warsztaty Victora Sancheza, Buddyzm Bon Tenzina Wangyala Rinpoche, Feldenkrais, Lowen, taniec, sport, Aikido, medytacja, praca z ciałem, huna . Wciąż rozwijam swój warsztat i uzupełniam o nowe wymiary, doświadczenia, ćwiczenia – wszystko, co działa i może nam pomóc na co dzień. Na moich warsztatach prowadzę uczestników do ich ciał, zachęcam do samoobserwacji, eksperymentowania, pozwalania sobie na różnego rodzaju doświadczenia i postawy. Jest czas na indywidualny ruch, na ruch w parach, w grupach, na dotyk, na bezruch, na tarzanie się po ziemi, na dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz na dostosowanie ćwiczeń do własnych możliwości i własnej gotowości w danym momencie. Jest też czas na śmiech, humor i dystans do samego siebie.

Joanna Łukaszewicz-Bernady

NIEDZIELA 7 kwietnia 2019

Szczegółowe opisy warsztatów (kliknij w tytuł warsztatu):

9.00-11.00
Wykład interaktywny „Czucie ciała - magia transformacji” z Agnieszką Klimek, Sala Niemożliwego

Ciało czuje. Otwiera nam niezliczone drogi do poznania i poczucia siebie. Do bycia ze sobą. Odnalezienia siebie. I powrotu do siebie. To droga od koncepcji, wyobrażeń, codziennych ról do głębi siebie i swojej istoty.  Droga prowadzi przez doświadczenie, zrobienia miejsca na czucie siebie. Na przyjęcie siebie.
Z tego miejsca zaczynają się dziać cuda. Przyjdź i doświadcz tej trasfomracji dzięki wuelu prkatykom. 

Agnieszka KlimekAgnieszka Klimek – ułatwiam Ci rozmowę z Twoim ciałem. Ten fascynujący świat poczuć i kontaktu z ciałem możesz odkryć wędrując po różnych ścieżkach rozwoju. Ja zaczęłam go szukać, bo czułam, że tam gdzie byłam, to nie może być wszystko. Zawsze interesowała mnie komunikacja: ta między ludźmi i ta w człowieku, z sobą samą. Przez wiele lat pracowałam jako tłumaczka symultaniczna, zajmowałam się organizacją dalekich podróży, a równolegle rozwijałam swoją pasję i potrzebę rozumienia trudnych emocji, dziwnych zachowań i leczenia urazów psychicznych i traumy. Po wielu latach szkolenia zostałam terapeutką traumy w metodach opartych na ciele i odmrażaniu czucia ciała (Focusing, Somatic Experiencing, EMDR, Psychologia procesu). Nie musimy cierpieć z powodu zablokowania, konfliktów wewnętrznych i depresji. Jasna strona jest taka, że możemy sobie ogromnie pomóc odkrywając różne drogi do czucia siebie. Od 5 lat dzielę się magią Focusingu Relacji Wewnętrznych.

Agnieszka Klimek

Warsztat „Empatia dla... siebie - moc niemożliwego” z Emilią Kulpą-Nowak, Sala Mocy

Niemożliwe i wyjątkowe sprawy w życiu zaczynają się od… empatii dla siebie. Może brzmi to magicznie, a może zaskakująco? Możesz sprawdzić, jaką wyjątkową i niemożliwą moc daje empatia dla siebie na warsztacie. Krok po kroku nauczymy się, jak dawać sobie empatię w zwykłych codziennych sprawach oraz wtedy, gdy sypie się nam na głowę mnóstwo spraw i już sami nie wiemy, co robić, którą drogę obrać, jak zareagować.

Empatia dla siebie jest kluczem do zrozumienia, o co tak naprawdę-naprawdę nam chodzi, co nas właśnie teraz napędza, sprawdzenia, czy właśnie tego chcemy i świadomych wyborów pełnych mocy.

Zapraszam!

Emilia Kulpa-NowakEmilia Kulpa-Nowak – jestem certyfikowaną trenerką NVC (Porozumienia bez Przemocy), coachem i mamą dwóch cudownych nauczycieli, którzy zawiedli mnie do świata Przemian. Pomagam rodzicom, parom i każdemu, kto tego chce – wprowadzać do swojego życia więcej przestrzeni, porozumienia i jasności oraz budować relacje oparte na zaufaniu, współpracy i zrozumieniu. Robię to poprzez warsztaty, kursy on-line i indywidualne spotkania m.in. na temat poczucia własnej wartości, złości, wstydu i rozwoju osobistego w zgodzie z ideą Porozumienia bez Przemocy. W moim kursie Latawiec czy ptak? wzięło udział już ponad 10 000 rodziców gotowych do wspierania swoich dzieci w rozwijaniu zdrowego poczucia własnej wartości. Tworzę platformę szkoleń NVCLab.pl – Laboratorium Porozumienia bez Przemocy oraz szkolę i piszę dla wydawnictwa Virgo.

Emilia Kulpa-Nowak

Warsztat „BE AMAZED - Jak wyczarować piękne, dostatnie, lekkie i spokojne życie w zachwycie” z Małgorzatą Żukowską, Sala Cudów

Oczywiście, że chciałabyś żyć w spełnieniu, dostatnio, lekko, spokojnie i ogólnie w nirwanie, ale codzienność ściąga Cię nieubłaganie na ziemię i przytłacza problemami i brakami – może czasu, pieniędzy, bliskości, pasji lub wiary w siebie. Podejrzewasz, że istnieje jakiś lepszy sposób na to wszystko, tylko ciężko Ci go znaleźć. Wiesz, że gdzieś jest ta energia o wyższym poziomie wibracji, ale trudno Ci się pod nią podłączyć. W rezultacie rzeczywistość przytłacza, życie bywa ciężkie, a wiele Twoich marzeń utyka w sferze marzeń. Warsztat pomoże Ci przejść na wyższy poziom wibracji Wszechświata, wyczarować nowe podejście do siebie, innych i do życia i uczynić je zachwycającym. Dokonamy tego przy pomocy wprowadzenia do Twojego życia większej dawki duchowości, takiej niezwiązanej z żadną religią, ale również nie przeciwstawnej żadnej. Odkryjesz swoją własną duchową siłę i wsparcie, na które możesz liczyć w każdej chwili i rozwiązywać przy jej pomocy najtrudniejsze problemy. Dowiesz się, jak z nią współpracować, pielęgnować i rozwijać. Nauczysz się patrzeć na świat i podejmować decyzje z innego pułapu świadomości. I realizować je ze zwielokrotnioną energią. Lekko, spokojnie i pewnie. W zachwycie. TO BE AMAZED.

Małgorzata ŻukowskaMałgorzata Żukowska – łączy dwa światy – ten widzialny, fizyczny, konkretny i policzalny i ten niewidzialny, energetyczny, eteryczny i tajemniczy. Z jednej strony prowadzi prosperujący biznes (www.ProsperujJakoCoach.pl), wychowuje samodzielnie dzieci, twardo stąpa po ziemi. A z drugiej mocno wspiera się uniwersalnymi praktykami duchowymi i mocą płynącą z wiary w Tajemnicę. To pozwoliło jej:
– Radzić sobie doskonale na emigracji – skończyć studia w USA i realizować się na amerykańskim rynku biznesowym.
– Rozliczyć się z przeszłości i pozrzucać z pleców kamienie ciążące jej po trudnym dzieciństwie.
– Kilkakrotnie zmienić karierę, aby podążyć za swoimi pasjami.
– Rozstać się z mężem w spokoju i pewności swojej decyzji.
– Rozwinąć skrzydła jako life coach w USA.
– Wrócić do Polski po 25 latach i zacząć życie od nowa.
– Rozwinąć prosperujący biznes robiąc to, co kocha.
– Posiąść drewnianą chatę na dzikim Podlasiu.
– Mieć realny wpływ na rzeczywistość ucząc polskich coachów prowadzenia prosperującego biznesu, aby mogli pomagać innym i zmieniać świat.
– Wychowywać dzieci na szczęśliwych ludzi.
– Cieszyć się optymizmem, radością życia, lekkością i względnym spokojem.

Małgorzata Żukowska

Warsztat „Magia miłości - miłosne składniki i zaklęcia, które działają” z Karoliną Buszkiewicz, Sala Przemian

Marzysz czasem o tym, żeby mieć w zanadrzu miłosne zaklęcia, które zadziałają wtedy kiedy wszystko inne w Twoich relacjach przestaje działać? Po jakimś czasie w Twoich relacjach czar pryska i nie masz pomysłu co dalej? Zapraszam Cię na warsztat, podczas którego poznasz swój własny język oraz języki miłości bliskich Ci osób. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jest ich więcej niż jeden. Na dodatek może być tak, że my mówimy w jednym języku, a nasz partner – w innym. Nie wspominając już o różnorodnych dialektach.

Dzięki udziałowi w warsztacie:

– poznasz 5 języków miłości i nauczysz się je rozróżniać,

– odkryjesz swój język miłości oraz języki miłości bliskich Ci osób,

– nauczysz się okazywać i komunikować swoje uczucia innym osobom w taki sposób, żeby czuły, że Ci na nich zależy i że są dla Ciebie ważne,

– zdecydujesz jakie składniki chcesz dorzucać do kociołka miłości w swoich relacjach.

Warsztat oparty jest o koncepcję 5 języków miłości, stworzoną przez dr Gary’ego Chapmana, badacza i autora książki. Okrasimy go wspólnie odrobiną Przemian. A na koniec, jeśli będziesz miała ochotę, dostaniesz ode mnie przepis na prawdziwy eliksir miłości.

Do udziału w warsztacie zapraszam zarówno osoby w związku, jak i singielki. Wszyscy potrzebujemy miłości – chcemy kochać i być kochanymi, a języki miłości są o tyle uniwersalne, że dotyczą i relacji partnerskich, i przyjacielskich, i tych z dziećmi czy rodzicami.

Karolina BuszkiewiczKarolina Buszkiewicz – jestem psycholożką, coachem i trenerką. Pracuję z kobietami, które pragną podążać za swoim głosem serca, szukają w życiu lekkości, autentyczności i satysfakcji. Od kiedy pamiętam, w pracy najważniejsze jest dla mnie to, by wnosić coś dobrego w życie innych. Ostatnio usłyszałam, że jestem przykładem zmiany, która dokonała się w rzeczywistości, a nie tylko w czyjejś głowie. Ukończyłam Szkołę Trenerów Grupy TROP, Kurs Doskonalenia Umiejętności Trenerskich i Komunikacji Opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz szkolenia coachingowe w Coaching Center i Pracowni Coachingu NOVO. Aktualnie rozwijam swoje kompetencje coachingowe w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. W wolnym czasie praktykuje vinyasa jogę, pasjami czytam książki (najczęściej kilka równolegle), tańczę kizombę i bachatę. Gdy mam więcej czasu – pakuję plecak lub walizkę i odkrywam różne zakątki Polski i Europy. Doceniam momenty „nicnierobienia” kiedy leżę na trawie i podziwiam płynące po niebie chmury. Miłość jest tematem, który odkrywam od pewnego czasu. Zapraszam Cię do wspólnego eksplorowania 🙂 Więcej informacji o mnie na stronie: http://www.dobrzetu.pl/o-mnie/. Kontakt: karolina@dobrzetu.pl.

Karolina Buszkiewicz

Warsztat „Podróż na Wyspę Spełnionych Marzeń” z Małgorzatą Bęben, Sala Magii

Zapraszam Cię w magiczną podróż na Wyspę Spełnionych Marzeń.

Jednak zanim w nią wyruszysz czeka Cię prawdziwe wyzwanie gdyż liczba okrętów płynących na wyspę jest ograniczona do 20 a rekrutacja załogi już trwa. Tylko najlepsi marzyciele mają szansę dostać się na pokład i pokierować okrętami marzeń. Wiedz, że aby dotrzeć na Wyspę Spełnionych Marzeń trzeba będzie surfować po Oceanie Wielu Możliwości, odstraszyć rekiny pożerające niezaopiekowane marzenia. Paliwem dla okrętu będzie Twoja wiara i zaangażowanie w realizację tego czego pragniesz najbardziej, azymut wyznaczą najbardziej wystrzałowe marzenia, bo te jak latarnie będą świecić najmocniej. Na najodważniejszych marzycieli czekają liczne porty słynące z lenistwa i wygody – zachęcają by w nich pozostać. Na wodzie grasują piraci gotowi ogołocić Cię z każdego, nawet najmniejszego marzenia….. Za to, na Wyspie Spełnionych Marzeń czeka prawdziwy skarb, jest tam absolutnie WSZYSTKO, nawet to o czym dopiero nieśmiało zaczynasz marzyć :). To czy wyruszysz w tę podróż zależy tylko od Ciebie!

Małgorzata BębenMałgorzata Bęben – marzycielka, z listą pełną portów do odwiedzenia, marzeń do zrealizowania i przygód do przeżycia. Pierwsza w Polsce certyfikowana trenerka metody The Journey. The Journey czyli Podróż to magiczny sposób na to by będąc w kontakcie ze sobą, swoim ciałem i emocjami dotrzeć zarówno do ukrytej w nas mocy, jak i do tego co nas blokuje w drodze do marzeń, zdrowia, obfitości, etc. Ciało ma i zna wszystkie odpowiedzi. Trenerka emocji, Coach, Mentorka. W ramach niedawno rozpoczętej przygody z malowaniem swoje marzenia 2019 namalowała. www.podrozewsiebie.pl 

Warsztat „Wiosenna Wojowniczka” z Katarzyną Reiter, Sala Przygód

„Tylko wojownik jest w stanie przeżyć na ścieżce wiedzy. Dlatego, że sztuka wojownika polega na zrównoważeniu strachu bycia człowiekiem i cudu bycia człowiekiem”.  Carlos Castaneda „Podróż do Ixtlan”

Warsztaty „Wiosenna Wojowniczka” odbywają się w czasie kwietniowego Nowiu – kiedy Słońce i Księżyc spotykają się w intymnej bliskości w znaku Barana. Baran symbolizuje odwagę, asertywność, entuzjazm i zdecydowanie. To cechy Wojownika – mężczyzny i kobiety, która ma odwagę, aby podjąć akcję, działanie w świecie, zaistnieć – być może pomimo przeciwności.

Jednak Wojowniczka nie traci energii na jakiekolwiek akcje i działania, lecz mądrze wybiera, planuje, rozpoznaje sojuszników i wówczas działa – z determinacją i jasnością. Wojowniczka zna również swoich przeciwników – nie tylko tych ze świata zewnętrznego, lecz również wewnętrzne demony i potwory, które stają na jej ścieżce do osiągnięcia celu.

Warsztaty „Wiosenny Wojowniczka” to zaproszenie do podróży – do swoich mocy i w głąb swoich  ciemnych przestrzeni – aby wyjść zwycięsko z narysowaną mapą podróży. Mapą, na której wyrysowany jest cel, do którego dążysz, ale również zabudżetowana energia na podróż, rozpoznani sprzymierzeńcy i przeciwnicy. Być może strach pozostanie, bo jest częścią kondycji ludzkiej i działając w świecie mamy prawo się bać. Ale aby skorzystać w pełni z cudu bycia człowiekiem, musimy również nauczyć się podejmować działania mimo strachu, pozostając z nim w równowadze. Korzystając z wiedzy, którą niosą nam archetypy zaklęte w dwunastu znakach zodiaku, w dwunastu sektorach w których zatrzymuje się Słońce i Księżyc – otrzymujemy w darze potężne narzędzie do wytrwania w podróży.

Podróż Wojowniczki to jednak coś więcej, niż pytanie się o wskazówki tylko rozumu. Koniecznym jest zaprosić serce, zaprosić ciało, a jeśli się zgodzisz, twoje duchy wspierające. Wówczas możesz liczyć, iż kroki, które będziesz stawiać, będą zdecydowane, a ścieżka prosta. Zapraszam więc na warsztaty „Wiosenna Wojowniczka”.

Katarzyna ReiterKatarzyna Reiter – moją pierwszą pasją była Unia Europejska, o której usłyszałam, gdy miałam 17 lat, w 1992 roku i postanowiłam, że będę tam pracować. W 2004 roku pracowałam już w Brukseli i myślałam, że realizuje się moje marzenie. Ale po kilku latach, gdy czar prysł i zaczęło brakować mi tam powietrza, wróciłam do Polski. Tutaj może i było trudniej, ale miałam większe poczucie sprawstwa. Zaangażowałam się na 150% w Polską Prezydencję w UE w 2011 roku, ale gdy zaraz po jej zakończeniu, zdiagnozowano u mojej mamy raka, odeszłam z ministerstwa aby się nią zająć. Po tym doświadczeniu zaczęłam organizować pierwsze Death Cafe. Długo dojrzewała we mnie umiejętność zaoferowania światu to co, najgłębiej sobie cenie i co mnie buduje. Ale w końcu, gdy zawirowania polityczne ponownie pokazały mi drogę na zewnątrz, powiedziałam „tak”. Teraz na co dzień pracuję z ludźmi i z grupami w całej Europie, a moją ścieżką duchową jest Astroszamanizm, stąd warsztat „Wiosenna Wojowniczka”.

Katarzyna Reiter

11.15-12.45
Wykład „NASZA REWOLUCJA MIŁOŚCI” z Tanną Jakubowicz-Mount, Sala Niemożliwego

Widzę ducha naszego czasu jako rewolucję kobiet i jest to radykalna rewolucja miłości. To wielka akcja wyzwalająca fantastyczną energię kobiet na całej planecie. To potężny ruch kulturotwórczy, który ma przywrócić świadomość i miłość kobiet dla świata. Wyparcie pierwiastka kobiecego z cywilizacji – miłości do życia i troski o wspólny dom, doprowadziło ludzkość do głębokiego kryzysu duchowego, ekologicznego i humanitarnego. Potrzeba nam mocy mądrej miłości, która uzdrawia i scala nas z Ziemią i całym Stworzeniem. Czas jest najwyższy! My Kobiety Ziemi widzimy, że Matka Ziemia niszczona z powodu wielkiej zachłanności człowieka, traci zdolność podtrzymywania życia. Dlatego stajemy razem w Kręgu Siostrzeństwa w obronie Życia na Ziemi. Jesteśmy orędowniczkami kultury holistycznej, kultywującej życie w całości.

Tanna Jakubowicz-Mount – psychoterapeutka i uzdrowicielka. Założycielka Polskiego Forum Transpersonalnego. Przedstawicielka Kręgu Starszyzny Kobiet. Jej pasją jest uzdrawianie miłością i budzenie ludzi do świadomości całości istnienia. Prowadzi ogólnopolską akcję „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”, tanna@mandala.waw.pl 

Warsztat „ja-inni-relacje - sztuka autorefleksji Naikan” z Ewą Tarasewicz, Sala Mocy

Opowiem o tym, czym jest sztuka autorefleksji Naikan (z japońskiego “widzenie siebie swoimi oczami) – metoda/praktyka, która pomaga nam zobaczyć jak żyjemy nasze życie, jaki jest nasz udział w relacjach z innymi. Zaproponuję ćwiczenia z praktyki Naikan – uczestniczki będą mogli doświadczyć przyglądania się swojemu życiu poprzez refleksje wokół ich relacji, konkretnych wydarzeń, spotkań… Zastanowimy się czym jest wdzięczność i czy ma związek, jeśli tak, to jaki z podziękowaniem? Czy i dlaczego warto wprowadzić Naikan do codzienności?

Ewa TarasewiczEwa Tarasewicz – jestem psychologiem, psychoterapeutką, terapeutką shiatsu, od wielu lat praktykuję medytację zen, w towarzyszeniu innym (indywidualnie lub w grupie) korzystam z filarów japońskiej psychologii (praktyka uważności, akceptacja, radzenie sobie z trudnymi emocjami, autorefleksja Naikan). tel 600 602 774, jiun-ewatar@wp.pl, fb ja-inni-relacje

Warsztat „Alchemiczny kocioł - magia zmiany i transformacji poprzez ciało, ruch i świadomość”. Warsztat pracy z ciałem Living Dance Form z Joanną Łukaszewicz-Bernady, Sala Cudów

Czyż nie brzmi magicznie stwierdzenie, że gdy zmienisz swój ruch, to zmieni się twoje życie? Trochę jak współczesna magia, trochę z niedowierzaniem, a jednak wzorce naszego ciała wpływają na całe nasze życie. Wpływają na myślenie, na samopoczucie i na podejmowanie decyzji. Oczywiście ten wpływ jest obustronny, a nawet wielostronny. Nasze myślenie wpływa na ciało, na postawę, na napięcia. A największy wpływ mają duże, emocjonujące wydarzenia oraz nawyki. O ile na to, co nas nieoczekiwanie spotyka i przyjdzie od świata mamy wpływ ograniczony, o tyle na nasze nawyki mamy wpływ ogromny. Oczywiście jeśli podejmiemy decyzję, że będziemy bardziej świadomie je kształtować. Bo one i tak się kształtują pod wpływem naszego codziennego stylu życia.

Dlatego warto pracować z ciałem, nad jego świadomością, żywotnością, postawą. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nic nie zrobi się samo. To nie jest tak, że popracujemy z ciałem, wyprostujemy się, przespacerujemy ulicą i nasze życie samo się zmieni, praca wykona, dom posprząta a dzieci wychowają. Za tym muszą iść decyzje i działania. Ale zaopiekowane ciało wesprze nas i pomoże zbudować postawę życiową, która nas doprowadzi tam, gdzie chcemy. Albo tam, gdzie potrzebujemy. Żyjemy w ciele, w materii, więc nasze myśli, marzenia, duchowe pragnienia urzeczywistniają się przez konkretne działanie w świecie a nie jedynie poprzez choćby najlepsze myślenie o nich.

Podczas warsztatu poprowadzę uczestnik\\czki przez symboliczny proces alchemicznej przemiany – od kalcynacji do koagulacji w poszukiwaniu kamienia filozoficznego czy też wewnętrznego symbolicznego złota.

Będzie to przygoda w której będziesz mieć okazję poeksperymentować z jakimś jednym tematem czy żywym aspektem swojego życia i świadomie przejść przez różne jakości w ruchu i w ciele. Wszystko w atmosferze akceptacji, ciekawości, samoobserwacji, tańca i lekkości.

Joanna Łukaszewicz-BernadyJoanna Łukaszewicz-Bernady – zajmuję się medytacją i pracą z ciałem w ruchu i w tańcu. Pomagam ludziom rozwijać świadomość siebie i świadomość ciała, aby łatwiej im było żyć, w większej spójności, w zgodzie ze sobą, własnymi potrzebami, w żywym kontakcie z innymi i otaczającym światem. Bycie w ruchu pozwala pozostać dłużej sprawnym, elastycznym w myśleniu i swojej postawie wobec życia. Jestem autorką i trenerką metody pracy z ciałem w ruchu Living Dance Form i od 2003 roku prowadzę warsztaty rozwoju osobistego. Interesują mnie techniki, które łączą ciało, emocje, ducha i umysł oraz budują połączenie między tym, co duchowe i rozwojowe a codziennością. Living Dance Form jest efektem przetrawienia i połączenia różnych metod, które rozwijają świadomość siebie i świadomość ciała w ruchu, metod, których na przestrzeni lat uczyłam się i poznawałam – Dance Alive Mariane Karou, Psychologia Procesu Arnolda Mindella, warsztaty Victora Sancheza, Buddyzm Bon Tenzina Wangyala Rinpoche, Feldenkrais, Lowen, taniec, sport, Aikido, medytacja, praca z ciałem, huna . Wciąż rozwijam swój warsztat i uzupełniam o nowe wymiary, doświadczenia, ćwiczenia – wszystko, co działa i może nam pomóc na co dzień. Na moich warsztatach prowadzę uczestników do ich ciał, zachęcam do samoobserwacji, eksperymentowania, pozwalania sobie na różnego rodzaju doświadczenia i postawy. Jest czas na indywidualny ruch, na ruch w parach, w grupach, na dotyk, na bezruch, na tarzanie się po ziemi, na dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz na dostosowanie ćwiczeń do własnych możliwości i własnej gotowości w danym momencie. Jest też czas na śmiech, humor i dystans do samego siebie.

Joanna Łukaszewicz-Bernady

Warsztat „Magia Kreacji, czyli Magnetyzm Kobiecego Łona” z Izą Bielnicką, Sala Przemian

Jak świadomie kreować swoje życie i otaczającą rzeczywistość? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie nie trzeba studiować najdalszych zakątków wszechświata. Prawda jest ukryta dużo, dużo bliżej… 

Ta pierwotna energia kreacji, będąca źródłem wszelkiej Przemian znajduje się w nas. Tryska szerokim strumieniem z samego centrum kobiecości – z kobiecego Łona.

Łono jest portalem, przestrzenią transformacji energii, która nie ma kształtu ani formy, posiada natomiast potencjał do stania się wszystkim, absolutnie wszystkim, bez żadnych ograniczeń… To właśnie z tej czarnej pierwotnej energii narodziło się światło.

W świątyni Twojego ciała, w miejscu do którego patriarchat za wszelką cenę chciał zabrać nam dostęp, w Twoim Łonie, znajduje się brama wiodąca do przestrzeni totalnych wszechmożliwości. Dostęp do tej mocy jest naszym najbardziej podstawowym, przysługującym nam od urodzenia prawem. Łono, wraz ze swym nieograniczonym potencjałem, to nasz magiczny Tron Kreacji.

Zapraszam, dołącz do naszego Kręgu! Odkryj drogę do tej magicznej przestrzeni, twórz w zgodzie ze swoją Prawdą i obserwuj jak wszystko wokół rozkwita!

Podczas naszego spotkania wykorzystamy:

– podróż szamańską wprost do centrum Twojego Łona, gdzie będziesz mogła doświadczyć mocy kreacji i zasiać nasiona tego za czym tęsknisz w swoim życiu;

– magię głosu przebudzającą Łono do życia;

– magię Kobiecego Kręgu.

Iza Bielnicka– wiedźma mieszająca w Kotle Transformacji, trzymająca przestrzeń Łona, krocząca ścieżką Miłości, Dzika Kobieta tańcząca z Księżycem, Położna Duszy wspierająca Kobiety na drodze ku wolności. Krzewi współczesną duchowość kobiecą, opartą o ścieżkę rozbudzania świętej przestrzeni Łona, jednocześnie głęboko zakorzenioną w esencji Miłości Wielkiej Matki. Wspiera kobiety na drodze ku dojrzałej, pełnej, dzikiej Kobiecości. Topi cień i koi wszelkie rany rozdzielenia i traumy łagodzącym balsamem esencji Miłości. Tworzy przestrzeń transformacji, Miłości i zrozumienia podczas warsztatów oraz sesji indywidualnych. Trzyma Kobiece Kręgi. Obecnie uczy się z Seren i Azra Bertrand, autorami bestselerowej książki „Womb Awakening – Initiatory Wisdom from the Creatrix of all life”. Studiowała z wieloma nauczycielami duchowymi z różnych dziedzin, min. z szamanką z Ameryki Północnej – MaryAnn Copson (7 lat wspólnej nauki), nauczycielem buddyzmu i medytacji – Tenzin Rinpoche, czy specjalistą od neuroplastyczności – Rick Hanson. Studiowała też biofizykę na prestiżowym Uniwersytecie Stanowym Wirginii w USA. Kontakt: iza@femijoga.pl lub https://www.facebook.com/femijoga/ lub https://femijoga.pl/ 

Iza Bielnicka

 

Wykład interaktywny: PLAN NA DOBROSTAN – dbaj o siebie holistycznie z Elżbietą Świętek, Sala Magii

Z czym Ci się kojarzy dbanie o siebie…? Dzisiejszy świat oczekuje od nas, abyśmy były zawsze zadbane, wystylizowane i najlepiej ciągle online. W języku angielskim istnieje takie słowo jak „self -care” – w prostym tłumaczeniu znaczyłoby „dbanie o siebie”, ale nie w sensie zrobionych paznokci i pięknej fryzury. Chodzi raczej o otoczenie samej siebie troską, czułością i opieką. Tutaj dochodzą do głosu rzeczy bardzo istotne w dzisiejszym zabieganym świecie: umiejętność regeneracji, odpoczynku, świadoma pielęgnacja.
Na dbanie o siebie w sensie holistycznym składa się wiele obszarów. Nie ma tutaj zamkniętej listy ani zbioru zadań, który należy wypełnić każdego dnia. Dla każdej z nas osiągnięcie dobrostanu będzie przyjmowało inny wymiar i każdy z nas potrzebuje się skupić na innych obszarach w zależności od momentu, w którym się znajduje. Odniesiemy się tutaj do spraw związanych: z odżywianiem, nawilżaniem, snem, regeneracją, kontaktem z naturą, odpoczynkiem, ruchem, świadomą pielęgnacją urody, byciem offline, dbaniem o relacje z bliskimi i przyjaciółmi, dbaniem o emocje, z rozwojem intelektualnym i duchowym, robieniem rzeczy, które sprawiają radość i przyjemność. Istotny wątek w tym wszystkim zajmuje życie zgodnie z rytmem natury: z porami roku, dnia i nocy i także z rytmem naszego kobiecego ciała czyli z cyklem menstruacyjnym.
Na warsztacie omówimy szczegółowo każdy z tych obszarów. Do tego cała masa przydatnych i polecanych linków, książek, rekomendacji. Porozmawiamy o życiu zgodnie z cyklem menstruacyjnym i nie drenowaniu się z energii. O prostych sposobach dbania o zdrowie i urodę. Na warsztacie każda z uczestniczek będzie miała możliwość przeprowadzenie sobie takiego audytu selfcare, by zastanowić się, które obszary w jej codzienności wymagają większej uwagi.
Niezależnie czy mieszkamy w wielkim mieście, czy na wsi możemy żyć zgodnie z rytmem natury, dbać o siebie naturalnymi sposobami, regenerować się. Wszystko za pomocą drobnych kroków, zdrowych nawyków. Zróbmy sobie domową życiową przestrzeń na dbanie o siebie i wsłuchiwanie się w swój kobiecy rytm.

Elżbieta ŚwiętekElżbieta Świętek – założycielka platformy sprzedażowo – ogłoszeniowej www.naturalnabogini.pl, która jest skierowana do kobiet – miłośniczek natury, zainteresowanych naturalnym i świadomym dbaniem o siebie, swoje zdrowie i urodę. Prowadząca związany z portalem podcast pt. Dbaj o siebie.  Pomysłodawca, współautor i wydawca kalendarza na 2019 r., który został zaprojektowany, aby żyć zgodnie z rytmem natury. Autorka planera Plan na dobrostan, którego premiera będzie 30 marca 2019 r. Od dziecka nosi w sobie zamiłowanie do prostego życia, zgodnego z rytmem natury. Ukończyła kurs masażu klasycznego (z elementami akupresury), kurs Dietetyki profilaktycznej i leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i kurs Zdrowie kobiety wg medycyny chińskiej. Dokształca się w zakresie ajurwedy.  Wszystkie te kursy realizuje z myślą o zadbaniu o dobre zdrowie swoich bliskich i swoje. W swoim drugim życiu bywa doradcą dla startupów i rozwijających się biznesów. Moderator design thinking. Posiada doświadczenie w pracy projektowej we wszystkich sektorach: pracowała jako ekspert ds. oceny projektów w krajowych ministerstwach, a także w polskim biurze agendy ONZ ds. rozwoju (UNDP). Kierowała działem marketingu i reklamacji w ogólnopolskiej firmie, będącej częścią międzynarodowej korporacji. Przez wiele lat „po godzinach” wspierała wiele inicjatyw pozarządowych, współorganizowała wydarzenia i festiwale. Od 2017 r. działa jako niezależny doradca https://elaswietek.pl/  Ma słabość do starych przedmiotów, domów, rzeczy z historią. Gra na fortepianie. Lubi się zagapić na drzewa i kamienice.

Warsztat „Otwórz się na magię twórczości w sobie (Piszę, bo chcę)” z Krystyną Bezubik, Sala Przygód

Trzy ziarna inspiracji, pięć chwil czasu, odrobina odwagi i siła przełamywania blokad. Dolej dwie szklanki cierpliwości, dziesięć kropel cierpliwości. Zamieszaj.

Wypij dopóki gorące. Wrzuć to wszystko do kociołka nad ogniskiem, poczekaj aż się zagotuje. Odczekaj do najbliższej pełni księżyca i wsłucha się w siebie, w głos swojej wewnętrznej artystki i zacznij tworzyć, pisać.

Zapraszam na magiczne warsztaty pisarskie. Dzięki nim:

 • otworzysz się na swój twórczy głos,
 • dostrzeżesz artystkę, która jest wewnątrz Ciebie,
 • poczujesz, że możesz pisać,
 • zrozumiesz, że większość Twoich przekonań o pisaniu to mity,
 • otrzymasz wskazówki, co zrobić, by zacząć pisać,
 • poćwiczysz kreatywne myślenie.

A przede wszystkim zrozumiesz, że praca nad sztuką to przede wszystkim praca nad życiem.

Krystyna Bezubik(Krzysia) – pisarka, blogerka, dr literaturoznawstwa. Poszukiwaczka marzeń i słów. Od lat przemierza krainę Króla Ducha, by uchwycić to, co nieuchwytne. Autorka książek „Raj na kredyt” i „Podróż” i poradników z serii “Piszę, bo chcę”. Kilka lat temu zrezygnowała z pracy w szkole, by podążyć za swoim marzeniem, by stworzyć kursy pisarskie “Piszę, bo chcę” i samej pisać. Wierzy, że twórczość, sztuka i podążanie za marzeniem jest potrzebne każdej kobiecie, by mogła sięgać po to, co dla niej ważne.
Pisze dla kobiet, które tak jak ona są marzycielkami i jak powietrza potrzebują chwil refleksji; dla czytelniczek, które są jak kieliszek czerwonego, wytrawnego wina.

Krystyna Bezubik

 

 

 

13.45-15.15
Wykład „Money Magnet - jak przyciągnąć więcej pieniędzy i zadowolenia” z Izabelą Kaźmierczak, Sala Niemożliwego

Kto z nas nie marzy o większych pieniądzach?

Czy istnieje jakieś zaklęcie, dzięki któremu możemy mieć do nich większy dostęp?

Gdzie znaleźć klucze do bogactwa i jak się nimi sprawnie posługiwać?

Zapraszam Cię do krainy obfitości, wierzę, że znajdziesz w niej swoje bogactwo!

Iza KaźmierczakIza Kaźmierczak – współautorka bloga i projektu Jestem Bogata. Czarodziejka lekkości i dziecięcej radości w naszym dorosłym życiu i relacjach z pieniędzmi. Moją dewizą życiową jest znajdować rozwiązania, które pozwalają mieć ciastko i zjeść ciastko. I sprawdziłam, że to działa! W pracy najbardziej cenię sobie moment, kiedy po którymś pytaniu otwierają się oczy i coś, co było problemem staje się drobiazgiem. Jakby jeden element układanki sprawił, że wszystko składa się w całość. Z wykształcenia jestem ekonomistką po SGH, z doświadczenia strateżką reklamową, a z pasji i wyboru coachem i trenerką komunikacji opartej na empatii. Zapraszam na www.jestembogata.pl 

Iza Kaźmierczak Ewa Tyralik

Wykład „Jesteś Piękną Istotą Piszącą” z Magdaleną Białecką, Sala Mocy

Jesteś Piękna Istotą Piszącą. Każdy jest. Każdy z nas pisze. W sobie. Wystarczy to zacząć zapisywać. Każdy z nas jest niepowtarzalny. Każdy ma swoją historię. Zobacz siebie. I opisz. Pisanie to droga w głąb. Dzięki pisaniu zaczniesz więcej widzieć. W sobie i wokół siebie. Zobacz, że jesteś Piękną Istotą Piszącą.

Magdalena BiałeckaMagdalena Białecka – jestem stara Smoczycą, która zjadła zęby na pisaniu. Od 18 lat pożeram ludzkie życia i opisuję je w prasie i w swoich książkach. Od 11 lat uczę tego innych, od 2 lat robię to online, prowadząc Pracownię Słowa. Uczę latania i pisania zaklęć, jak na Smoczycę przystało. A więc tego, jak pisać lekko i skutecznie. Tak, żeby inni chcieli, chcieli i chcieli więcej. Uczę różnych form potrzebnych w biznesie online – postów, artykułów, tekstu “o mnie”, oferty, landingu, newslettera… Biorę na ruszt pojedynczo albo małą grupkę do pieca. I zapewniam podróż na drugą stronę, gdzie nie ma krytyków, blokad, trudności. Jest tylko lekkość i latanie. http://www.magdalenabialecka.pl/ Magdalena Białecka

Warsztat „Zaklęcia zmieniające codzienność - bądź bliżej siebie, innych i spełnionego życia” z Tanją Olszańską, Sala Cudów

Czasem drobne wydarzenie potrafi zmienić cały nasz dzień – czyjś uśmiech, czy radosna wiadomość o poranku – i nagle świat staje się cieplejszy, bardziej kolorowy i radosny. Magia wkroczyła w moje życie, kiedy odkryłam, że nie muszę czekać, aż coś takiego się pojawi – mogę sama robić rzeczy, które wprowadzają do mojej codzienności więcej radości, zadowolenia, empatii i miłości do siebie samej i innych. To zaklęcia, bo rzucanie ich nie zajmuje wiele czasu, a mają ogromną moc. Dzięki nim łatwiej mi realizować siebie, być z ludźmi, budować zdrowe relacje, przechodzić przez trudności i cieszyć się tym, kim jestem. Każde z tych zaklęć zmieniło moje życie i mam poczucie, że gdybyśmy wszyscy mieli okazję nauczyć się używać tej Przemian, to nasza kultura byłaby dużo bardziej pełna wzajemnego zrozumienia i ludzkiego ciepła.

Zapraszam Cię na ten magiczny warsztat, na którym poznasz:

– zaklęcie, dzięki któremu bardziej docenisz siebie i będziesz miała dla siebie więcej empatii i miłości,

– zaklęcie, które wniesie więcej zrozumienia, otwartości i bliskości do Twoich relacji,

– zaklęcie, które ułatwi Ci wzięcie życia w swoje ręce i realizowanie tego, co dla Ciebie ważne.

Czemu czekać, jeśli możesz codziennie tworzyć dla siebie bardziej magiczną rzeczywistość?

Tanja OlszańskaTanja Olszańska – jestem kobietą, która szuka. Szukam prawdy w spotkaniach z ludźmi, przechodzę przez iluzje i ochrony, które rozstawiamy wokół siebie w nadziei, że będziemy bezpieczni. Widzę, że mury i zabezpieczenia, które przez lata budowałam, wcale nie dają mi poczucia bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie: pogłębiają lęk i odsuwają mnie od doświadczania życia i bliskości z innymi. Dlatego tworzę przestrzenie dla siebie i innych, żebyśmy mogli razem odkrywać, na czym polega dla nas życie – czego chcemy i kim jesteśmy. Co konkretnie chcemy wnosić do świata. Jak sięgać do własnej esencji i nie ukrywać swojej mocy. Z odwagą świecić i iść swoją ścieżką – w zaufaniu do siebie i świata. Odkrywam dużo głębsze poczucie bezpieczeństwa, które płynie z kontaktu, a nie z odcięcia. Pracuję z dziećmi i z dorosłymi; z ngo’sami i dużymi korporacjami; z tymi, którzy od lat pogłębiają kontakt ze sobą i z tymi, którzy właśnie odkrywają swój wewnętrzny głos. Prowadzę szkolenia, warsztaty, coaching i inne procesy transformacyjne. Korzystam z przeróżnych metod i zbieranych latami doświadczeń – psychologii, rozwoju osobistego, pracy z ciałem, medytacji, duchowości. Wspieram ludzi w odbudowywaniu zaufania i sięganiu do własnej mądrości i siły. Uczę menadżerów wysokiego szczebla, jak budować swoje przywództwo nie na sile i hierarchii, a na zupełnie nowych, głęboko ludzkich i bardziej skutecznych podstawach. Pracuję z edukatorami z całego świata, m.in. z Indonezji i Peru, poszukujących gruntownej alternatywy dla tradycyjnej edukacji. Wspieram rodziców, którzy starają się budować autentyczne i pełne miłości relacje ze swoimi dziećmi. Tworzę przestrzenie, które są zaproszeniem do powrotu do siebie, w autentyczności, otwartości i miłości. A potem patrzę, jak dzieją się cuda: biznesmeni zdejmują garnitury i ze wzruszeniem opowiadają o swoich marzeniach i tęsknotach, dzieci z mocą i empatią konfrontują dorosłych z ich projekcjami, pary po latach zaczynają się spotykać w bliskości i autentyczności, rodzice porzucają udawanie i otwierają się na to, kim są – oni sami i ich dzieci. Krok po kroku wnoszę swój wkład w zniesienie traktowania dzieci nie-ludzko. Przez 4 lata prowadziłam szkołę, w której zbudowaliśmy społeczność opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku – miejsce, w którym dzieci i dorośli wspólnie decydują o tym, jak wyglądają dni. Wierzę, że za 100 lat będziemy patrzeć na to, jak traktujemy dzieci, z takim samym niedowierzaniem i niesmakiem, jak teraz patrzymy na handel niewolnikami i wieloletnie nieprzyznawanie praw kobietom. Korzystam z moich mocy, darów i doświadczeń, aby tworzyć przestrzenie dla dzieci i dorosłych, abyśmy byli razem we wzajemnym szacunku i równej godności. Moje życie jest pełne Przemian, którą tworzę, zapraszam, albo po prostu otwieram drzwi, kiedy puka. Wiele razy doświadczyłam tego, że kiedy magia chce się wydarzyć, rzeczywistość dostosowuje do niej swoje prawa. Na swojej ścieżce spotykam wielu nauczycieli, którzy pokazują mi, jak rozpuszczać to, co już niepotrzebne. Jednym z najważniejszych jest mój sześcioletni syn, od którego uczę się, że wiem znacznie mniej, niż mi się wydaje, ale to, co odkrywam jest znacznie ciekawsze, niż to, co myślałam. Kontakt: tanja.olszanska@gmail.com 

Warsztat „Spotkanie z Wielką Matką, czyli zanurzenie w Esencji Miłości” z Izą Bielnicką, Sala Przemian

Głęboko w Twojej duszy, w Twojej pierwotnej jaźni leży wspomnienie szepczące do Ciebie, wzywające Cię do działania… Wspomnienie to szepcze o czasach, gdy pamiętałaś, że jesteś Miłością, a Twoje ciało świątynią boskości.

Wsłuchaj się w siebie, a usłyszysz głos mówiący:

„Narodziłaś się z Miłości, powstałaś z rozkoszy, jako wyraz miłosnego tańca między Niebem a Ziemią. Przyszłaś tutaj, aby żyć w Miłości i radości, aby celebrować każdy wdech i wydech”.

Głęboko w Tobie, Twoja pierwotna jaźń przyzywa Cię do przebudzenia, do powrotu do Sieci Życia, do ponownego zanurzenia się w ramionach Wielkiej Matki a tym samym w Esencji Miłości. Wzywa Cię, abyś przypomniała sobie, że Miłość w swej pierwotnej naturze jest doświadczeniem cielesnym, porywającym, uzdrawiającym… 

Odpowiesz na jej wezwanie?

Gdy zostawisz za sobą narrację niezasługiwania i bycia niegodną Miłości, okaże się, że pozostało Ci tylko jedno wyjście – poddać się fali Totalnej Miłości płynącej z ramion Wielkiej Matki. I wtedy nie będziesz już mogła dłużej odkładać Siebie na później. Nie będziesz mogła sobie powtarzać: „Ach, gdy osiągnę wyższy poziom wibracji… gdy uzdrowię stare rany… gdy zdobędę tę pozycję… gdy będę zarabiać tyle a tyle… wtedy w końcu spełnię swoje marzenia, wtedy w końcu wybiorę siebie i będę żyć pełnią życia.”

Gdy dotknie Cię Esencja Miłości, gdy poczujesz na poziomie komórkowym, że nie tylko zasługujesz na miłość, ale wręcz JESTEŚ MIŁOŚCIĄ, nie będziesz miała innego wyjścia niż stanąć w swojej Mocy, zapomnieć o wszystkich wymówkach i po prostu żyć pełnią siebie, w otwartości, w przepływie dawania i brania. Dzieląc się swoją wewnętrzna prawdą i swoimi licznymi talentami <3 

Podczas spotkania możesz się spodziewać:

– spotkania z Wielką Matką, które pozwoli Ci rozpocząć/pogłębić uzdrawianie podstawowej w naszym społeczeństwie rany rozdzielenia.

Będziemy pracować wykorzystując:

– podróże szamańskie do Twojego wewnętrznego świata;

– ciało-modlitwy

– magię i wsparcie Kobiecego Kręgu;

– inne narzędzia, które Wiedźma zawsze nosi w swojej magicznej, podręcznej torbie.

Iza BielnickaIza Bielnicka – wiedźma mieszająca w Kotle Transformacji, trzymająca przestrzeń Łona, krocząca ścieżką Miłości, Dzika Kobieta tańcząca z Księżycem, Położna Duszy wspierająca Kobiety na drodze ku wolności. Krzewi współczesną duchowość kobiecą, opartą o ścieżkę rozbudzania świętej przestrzeni Łona, jednocześnie głęboko zakorzenioną w esencji Miłości Wielkiej Matki. Wspiera kobiety na drodze ku dojrzałej, pełnej, dzikiej Kobiecości. Topi cień i koi wszelkie rany rozdzielenia i traumy łagodzącym balsamem esencji Miłości. Tworzy przestrzeń transformacji, Miłości i zrozumienia podczas warsztatów oraz sesji indywidualnych. Trzyma Kobiece Kręgi. Obecnie uczy się z Seren i Azra Bertrand, autorami bestselerowej książki „Womb Awakening – Initiatory Wisdom from the Creatrix of all life”. Studiowała z wieloma nauczycielami duchowymi z różnych dziedzin, min. z szamanką z Ameryki Północnej – MaryAnn Copson (7 lat wspólnej nauki), nauczycielem buddyzmu i medytacji – Tenzin Rinpoche, czy specjalistą od neuroplastyczności – Rick Hanson. Studiowała też biofizykę na prestiżowym Uniwersytecie Stanowym Wirginii w USA. Kontakt: iza@femijoga.pl lub https://www.facebook.com/femijoga/ lub https://femijoga.pl/ 

Iza Bielnicka

Warsztat „Spotkać siebie. Jak słuchać głosu serca?” z Joanną Szelugą, Sala Magii

Często w zabieganiu, zapracowaniu, zajęciu tracimy kontakt z cichym, wewnętrznym i prawdziwym naszym głosem. Podczas tego warsztatu chcę zaprosić Cię na magiczne spotkanie z samą sobą. Weźmiesz do ręki fotografie, usłyszysz pytania, posłuchasz odpowiedzi… Spotkanie ze sobą poprzez odbicie siebie w fotografii jest niezwykle magicznym, inspirującym i poruszającym doświadczeniem. Takim doświadczeniem, które wprawia w ruch. Chcesz ruszyć? Słuchając siebie? Zapraszam

Joanna SzelugaJoanna Szeluga – jestem psychologiem zakochanym w mocy fotografii. W 2006 roku razem z moją siostrą fotografką stworzyłyśmy FOTOLOGIĘ, z którą też przedstawiałyśmy podczas poprzednich edycji PROGRESSTERONU .Sama dużo fotografuję spacerując po pięknych okolicach razem z moją rodziną i psami. Organizuję spacery fotograficzne podczas, których praktykujemy uważność dzięki fotografowaniu. Uczę też jak używać fotografii w pracy psychologa, terapeuty, coacha, nauczyciela… Jestem Certyfikowanym Trenerem Points Of You® – metody, która bazuje na użyciu fotografii.

Warsztat z elementami spotkania autorskiego „Siła kobiecych marzeń, która zmienia świat” z Krystyną Bezubik, Sala Przygód

„Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją”. Lucy Maud Montgomery

 • Co się dzieje, gdy kobieta zaczyna marzyć?
 • A co się dzieje, gdy kobieta zmienia swoje marzenie w twórczość?
 • Czy świat sztuki byłby tak samo bogaty bez Camille Claudel?
 • Czy byłybyśmy tu, gdzie jesteśmy bez marzeń sufrażystek? Bez buntu Marii Komornickiej?
 • Jak marzenia przemieniają nas i świat.

Kobiety marzą i tworzą od wieków. Niektóre znamy do dziś, inne znikają w niepamięci dziejów. Ale każde z tych marzeń wpłynęło na historię i na to, kim jesteśmy dzisiaj.

Spotkajmy się i porozmawiajmy o sile kobiecych marzeń i sile sztuki. Pobądźmy razem z twórczością i siłą naszych marzeń.

Pretekstem do dyskusji będą fragmenty książek “Podróż” i “Raj na kredyt”.

Przyjdź! Nie zapomnij zabrać marzeń!

Krystyna BezubikKrystyna Bezubik (Krzysia) – pisarka, blogerka, dr literaturoznawstwa. Poszukiwaczka marzeń i słów. Od lat przemierza krainę Króla Ducha, by uchwycić to, co nieuchwytne. Autorka książek „Raj na kredyt” i „Podróż” i poradników z serii “Piszę, bo chcę”. Kilka lat temu zrezygnowała z pracy w szkole, by podążyć za swoim marzeniem, by stworzyć kursy pisarskie “Piszę, bo chcę” i samej pisać. Wierzy, że twórczość, sztuka i podążanie za marzeniem jest potrzebne każdej kobiecie, by mogła sięgać po to, co dla niej ważne.

Pisze dla kobiet, które tak jak ona są marzycielkami i jak powietrza potrzebują chwil refleksji; dla czytelniczek, które są jak kieliszek czerwonego, wytrawnego wina.

Krystyna Bezubik

15.30-17.00
Prezentacja „Empatia drogą w konflikcie” z Tomaszem Bagińskim (15.30-16.00), Sala Niemożliwego

Podczas mojej krótkiej prezentacji chcę:

– odczarować konflikt,

– powiedzieć dlaczego empatia może być drogą w konflikcie

– pokazać jak proste może być wsparcie siebie i innych w konflikcie

– podzielić się moim marzeniem związanym z powszechnie dostępnym wsparciem w konflikcie

Tomasz BagińskiTomasz Bagiński – psycholog – absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od zawsze zorientowany na praktyczne zastosowania wiedzy i umiejętności. Pierwszą firmę założył w 1998 roku, współwłaściciel wydawnictwa. Trener biznesu w obszarach komunikacji, zarządzania, negocjacji i mediacji. Dotychczasowe doświadczenie obejmuje zarówno projektowanie i prowadzenie warsztatów oraz doradztwo w procesach sprzedaży, negocjacji, komunikacji interpersonalnej, zarządzania zespołem, zarządzania projektem. Doświadczenie w roli samodzielnego trenera buduje od 2004r. Od 2008 roku głównym obszarem rozwoju i przedmiotem szkoleń są konflikty i Porozumienie Bez Przemocy. Jest aktywnym mediatorem wg tej metody, kształci się i prowadzi warsztaty PBP w kraju i za granicą. Praktyk idei sprawiedliwości naprawczej, modelem Kręgów Naprawczych Dominica Bartera. Jest jedyną osobą w Polsce, która odbyła trening facylitatora w tej metodzie. Od lutego 2010 prowadzi grupę ćwiczącą facylitatorów Kręgów Naprawczych.

Warsztat „Ołów w złoto - jak tropem lęku dotrzeć do swoich nieprzeciętnych możliwości” z Bartłomiejem Filipkiem (16.00-17.00), Sala Niemożliwego

Pamiętasz to uczucie, kiedy możesz wszystko… i nawet nie musisz się wysilać, by to osiągnąć? Jeśli przyjrzysz się neurobiologii swojego organizmu, zrozumiesz, że to nie anomalia, ale stan naturalny. W dodatku możesz do niego dotrzeć podążając tropem własnego lęku i zahamowań.

Podczas warsztatu dowiesz się…

1) skąd się bierze odwaga, wytrwałość, kreatywność, charyzma, zdrowie i kondycja fizyczna

2) dlaczego pełnię naturalnych zdolności człowieka powszechnie uznaje się za nieprzeciętne możliwości

3) jak Twój lęk i zahamowania wspierają Twój proces rozwojowy

4) jak możesz samodzielnie dbać o siebie, żeby zapewnić sobie dostęp do nieprzeciętne możliwości na co dzień.

Poznasz ćwiczenia, których samodzielne stosowanie na co dzień pomoże Ci systematycznie przekuwać ołów w złoto – transformować lęk i zahamowania w odwagę, wytrwałość, pomysłowość, otwartość na ludzi oraz radość życia.

Bartłomiej FilipekBartłomiej Filipek – zmagając się z osobistym kryzysem, prawie dwie dekady temu, przekonałem się o ogromnej sile narzędzi psychoterapeutycznych i rozwojowych. Zdecydowałem się studiować różne metody pomagania ludziom. Po 15 latach pracy z klientami narzędziami dostępnymi tylko dla ekspertów, opracowałem metodę POMOC: 3-etapowy proces obejmujący 7 prostych ćwiczeń. Dzięki niej każdy może samodzielnie uwolnić się od ograniczeń, jakie powoduje reakcja lękowa ludzkiego organizmu i korzystać na co dzień z uskrzydlającej mocy oksytocyny, dopaminy i serotoniny – neuroprzekaźników produkowanych przez nasz organizm, które zwiększają wydajność pracy mózgu.

Adam de Nisau

https://strefarozwoju.pl/

Home

Warsztat „Daj SOBIE spokój! Czy można zmienić swoje życie nie zmieniając siebie?” z Urszulą Baranowską, Sala Mocy

To NIE jest warsztat o tym, że możesz NIC nie robić ze swoim życiem. Siąść na laurach i zaczekać aż inni Cię uszczęśliwią. To nigdy nie działa. Ale ten warsztat jest o tym, że NIE MUSISZ zmieniać siebie. Dlaczego miałabyś/miałbyś to robić? Przecież jesteś niepowtarzalna, niepowtarzalny… (teraz myślisz – co za banał 😊).

Ale jeśli to czytasz, to dlatego, że coś Cię w Twoim życiu uwiera. Coś Ci przeszkadza, powoduje dyskomfort. Może w pracy, może w relacjach z przyjaciółmi, może w relacjach z rodziną… Za dużo stresu, za mało osiągania celów, za mało dbania o własne potrzeby… Próbujesz coś zmienić. Czytasz mądre książki, chodzisz na szkolenia, warsztaty rozwojowe. Słuchasz mądrych ludzi. Ciągle słyszysz MUSISZ się zmienić. I co potem? – trochę zmian i wracasz do punktu wyjścia.

Żeby coś naprawdę zmienić, musisz poznać siebie. I ten warsztat jest o poznaniu siebie. O znajdowaniu odpowiedzi na pytanie „Kim jestem” i co jest naprawdę dla mnie ważne. Nie dla rodziców, partnerów, szefów, przyjaciół – DLA MNIE.

Wiem – pytanie „KIM JESTEŚ” to jedno z najtrudniejszych pytań, jakie można komuś zadać. Przemianując odpowiadać przychodzą nam do głowy role, jakie pełnimy w relacji z innymi (żony/męża, matki/ojca, dziecka, pracownika/szefa, przyjaciela, itp.). A przecież w tych rolach jesteśmy z całym systemem naszych wewnętrznych uwarunkowań.

Opowiem Wam o metodzie, która pozwala poznać system 16-u wewnętrznych motywatorów każdego z nas. Tych najbardziej ukrytych, często nieuświadomionych, a przez to jeszcze silniej wpływających na nasze życie. Nazywamy je PROFILEM MOTYWACYJNYM. Jest to jednocześnie system naszych potrzeb, które niezaspokojone wywołują stres, konflikty, poczucie wypalenia.

A jak to się ma do zmian w naszym życiu?

Otóż kiedy poznamy nasze wewnętrzne potrzeby (czyli swój PROFIL MOTYWACYJNY) i „oswoimy” je – możemy świadomie nimi zarządzać. Nawet takimi, które na pierwszy rzut oka wydają się trudne. Możemy stawiać sobie cele, które nam służą, realizować działania w sposób dopasowany do nas. Możemy budować relacje z innymi i rozwiązywać konflikty nie rezygnując ze swoich potrzeb, ale też szanując system potrzeb innych ludzi.

Motywatory są zasadniczo stałe w naszym dorosłym życiu. Więc zamiast próbować je (nieskutecznie) zmieniać, możemy zmienić sposób działania na taki, który jest zgodny z naszym profilem motywacyjnym. To działanie może dotyczyć różnych aspektów naszego życia: wyboru zawodu, rozwiązywania konfliktów w rodzinie i w pracy, sposobu uprawiania sportu, sposobu spędzania wakacji, reagowania w sytuacjach trudnych i wielu, wielu innych.

Podczas warsztatu opowiem Wam o metodzie Reiss Motivation Profile, o 16 motywatorach, które każdy z nas ma, ale różny poziom ich nasilenia pokazuje naszą indywidualność, niepowtarzalność. Pokażę przykłady, jak układ motywatorów może wpływać na nasze życie, nasze decyzje i relacje z innymi.

Warsztat nie obejmuje wykonania pełnego profilu RMP (to już praca indywidualna), ale pozwoli Wam zrozumieć, jak ten mechanizm działa, wykonać samoocenę i zdecydować, czy chcecie pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

Szacuję, że poznanie mojego profilu RMP i praca z nim obniżyła mój poziom stresu o ponad 80%. Może zainspiruję również Ciebie? ZAPRASZAM

Urszula BaranowskaUrszula Baranowska – pomagam zauważyć małe rzeczy, które dużo zmieniają. Zmiany zaczęłam od siebie – popełniłam wiele błędów w zarządzaniu, komunikacji i motywacji. Nadal je popełniam, ale teraz je zauważam i potrafię szybko naprawiać. Zarządzałam komunikacją i marketingiem w największych polskich firmach. Przygotowywałam i realizowałam strategie komunikacji i budowania wizerunku spółek, procesy rebrandingu, zarządzałam komunikacją w procesach zmian i w sytuacjach kryzysowych. Odpowiadałam za zespoły, budżety, organizację eventów i spektakularnych projektów sponsoringowych. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń w zakresie komunikacji i przywództwa. Ponad 10 lat temu rozpoczęłam moją przygodę z rozwojem osobistym. Ukończyłam Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego (opartą o metodę Nonviolent Communication Marshalla Rosenberga), oraz Szkołę Coachów Rozwiązywania Konfliktów. Jestem certyfikowanym Coachem International Coaching Community oraz Masterem upoważnionym do stosowania metodyki Reiss Motivation Profile® w praktyce zawodowej. Od kilku lat łączę doświadczenie z obu obszarów realizując projekty doradcze w zakresie strategicznego wsparcia komunikacji i marketingu oraz pracując z klientami z wykorzystaniem narzędzia RMP (zarówno indywidualnie jak i w firmach). Wykorzystuję Reiss Profile m.in. w pracy motywacją, rozwojem kompetencji komunikacyjnych, wyborem ścieżki zawodowej, zarządzaniem konfliktami w zespołach, ale również w marketingu, tworzeniu modeli marki opartych na wartościach. Moją pasją jest ułatwianie komunikacji i rozwiązywanie konfliktów w zespołach i rodzinach dzięki wykorzystaniu RMP. u.baranowska@communicare.pl 

Urszula Baranowska

KRĄG SIOSTRZEŃSTWA. Temat Kręgu: Jakie dary wnosisz do Kręgu Siostrzeństwa? z Tanną Jakubowicz-Mount, Sala Cudów

Jaki dar wnosisz do Kręgu? Przepowiednie naszych przodków mówią wyraźnie, że to kobiety będą wiodły prym w uzdrawianiu świata. Jesteśmy związane z Global Sisterhood, wszędzie tworzymy Kręgi Kobiet. W Kręgach Kobiet kręcimy się już co najmniej 25 lat. Ponad 3 lata temu zainicjowałyśmy z Agatą Dutkowską akcję: „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”. Teraz Kręgi są zwoływane w całym kraju. Starszyzna Kobiet prowadzi Zgromadzenia Kręgów i Warsztaty Tradycji Kręgów. Wspieramy kobiety w rozwoju świadomości, niezależności, wolności, godności i mocy i miłości. Krąg Siostrzeństwa będą trzymały Starsze: Alicja Bednarska, Elżbieta Smoleńska, Agnieszka Hari Kartar, Justyna Masella-Praszyńska, Irena Sowińska,  Tanna-Czuła Niedźwiedzica

Tanna Jakubowicz-Mount – psychoterapeutka i uzdrowicielka. Założycielka Polskiego Forum Transpersonalnego. Przedstawicielka Kręgu Starszyzny Kobiet. Jej pasją jest uzdrawianie miłością i budzenie ludzi do świadomości całości istnienia. Prowadzi ogólnopolską akcję „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”, tanna@mandala.waw.pl 

Warsztat „Jak w magiczny sposób przeprowadzić magiczną zmianę w życiu” z Mają Wyborską, Sala Przemian

Warsztat dla kobiet, które chcą w magiczny sposób zmienić coś w swoim nie zawsze magicznym życiu, ale nie do końca wiedzą od czego zacząć. Będziesz mieć okazję sprawdzić, czego tak naprawdę chcesz i poszukać magicznych różdżek, które pozwolą Ci obrać kurs w kierunku tego, co dla Ciebie ważne. Warsztat będzie okazją do zajrzenia w głąb swojego serca, a jednocześnie da okazję do odkrycia mocy w sobie oraz stworzenia konkretnych planów działania.

Maja Wyborska – pomaga parom, kobietom, rodzicom zaaplikować magię empatii do tworzenia głębokich i satysfakcjonujących relacji. Towarzyszy klientom w magicznej podróży w głąb siebie, dzięki której pojawia się u nich gotowość, by zmieniać swą szarą codzienność na taką, która jest zgodna z ich oczekiwaniami. Pomaga szukać tajnych składników do mikstury szczęścia gotowanej na ogniu empatycznej komunikacji.

Maja Wyborska

Warsztat „Bądź wiedźmą - sięgnij do naturalnej mocy budowania relacji w oparciu o głębokie zrozumienie i bliskość” z Tanją Olszańską, Sala Magii

Zawsze fascynował mnie pewien paradoks obecny w naszej kulturze: tak bardzo tęsknimy za autentycznym, głębokim porozumieniem, a jednocześnie często zupełnie się nie słyszymy. A słowa, których używamy, żeby wyrazić siebie, potrafią być o kilometry oddalone od tego, co dla nas rzeczywiście ważne. Odpowiedzią na ten paradoks jest dla mnie powrót do bycia wiedźmą – kobietą, która wie, widzi, słyszy, rozumie i nie daje się wikłać w iluzje i zaciemnienia, których pełna jest codzienna komunikacja wokół nas. Wiedźma patrzy i rzeczywiście widzi; słucha i słyszy; nie sposób ukryć przed nią tego, co rzeczywiście istotne.

Zapraszam Cię do powrotu do prawdziwego słuchania i widzenia. Do przejścia przez warstwę słów, do esencji – do tego, co jest ważne w czyjejś wypowiedzi. Weź w swoje ręce jakość rozmów, które odbywasz i zdecyduj, czy sięgniesz do mocy głębokiego słuchania, czy dasz się zwieść mgle czasem zupełnie nieadekwatnych słów. Na warsztacie przypomnimy sobie, jak to robić – jak słyszeć to, co jest w danym momencie naprawdę istotne.

Dzięki głębszemu słuchaniu unikniesz masy nieporozumień i niepotrzebnych eskalacji, a w zamian będziesz budować relacje pełne zrozumienia i autentycznych spotkań. W efekcie będzie Ci też łatwiej zostać usłyszaną z tym, co jest ważne dla Ciebie.

Bycie wiedźmą jest dostępne dla każdej z nas – to kwestia podjęcia decyzji, że chcesz korzystać z tych umiejętności i praktykowania ich w codzienności.

Tanja OlszańskaTanja Olszańska – jestem kobietą, która szuka. Szukam prawdy w spotkaniach z ludźmi, przechodzę przez iluzje i ochrony, które rozstawiamy wokół siebie w nadziei, że będziemy bezpieczni. Widzę, że mury i zabezpieczenia, które przez lata budowałam, wcale nie dają mi poczucia bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie: pogłębiają lęk i odsuwają mnie od doświadczania życia i bliskości z innymi. Dlatego tworzę przestrzenie dla siebie i innych, żebyśmy mogli razem odkrywać, na czym polega dla nas życie – czego chcemy i kim jesteśmy. Co konkretnie chcemy wnosić do świata. Jak sięgać do własnej esencji i nie ukrywać swojej mocy. Z odwagą świecić i iść swoją ścieżką – w zaufaniu do siebie i świata. Odkrywam dużo głębsze poczucie bezpieczeństwa, które płynie z kontaktu, a nie z odcięcia. Pracuję z dziećmi i z dorosłymi; z ngo’sami i dużymi korporacjami; z tymi, którzy od lat pogłębiają kontakt ze sobą i z tymi, którzy właśnie odkrywają swój wewnętrzny głos. Prowadzę szkolenia, warsztaty, coaching i inne procesy transformacyjne. Korzystam z przeróżnych metod i zbieranych latami doświadczeń – psychologii, rozwoju osobistego, pracy z ciałem, medytacji, duchowości. Wspieram ludzi w odbudowywaniu zaufania i sięganiu do własnej mądrości i siły. Uczę menadżerów wysokiego szczebla, jak budować swoje przywództwo nie na sile i hierarchii, a na zupełnie nowych, głęboko ludzkich i bardziej skutecznych podstawach. Pracuję z edukatorami z całego świata, m.in. z Indonezji i Peru, poszukujących gruntownej alternatywy dla tradycyjnej edukacji. Wspieram rodziców, którzy starają się budować autentyczne i pełne miłości relacje ze swoimi dziećmi. Tworzę przestrzenie, które są zaproszeniem do powrotu do siebie, w autentyczności, otwartości i miłości. A potem patrzę, jak dzieją się cuda: biznesmeni zdejmują garnitury i ze wzruszeniem opowiadają o swoich marzeniach i tęsknotach, dzieci z mocą i empatią konfrontują dorosłych z ich projekcjami, pary po latach zaczynają się spotykać w bliskości i autentyczności, rodzice porzucają udawanie i otwierają się na to, kim są – oni sami i ich dzieci. Krok po kroku wnoszę swój wkład w zniesienie traktowania dzieci nie-ludzko. Przez 4 lata prowadziłam szkołę, w której zbudowaliśmy społeczność opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku – miejsce, w którym dzieci i dorośli wspólnie decydują o tym, jak wyglądają dni. Wierzę, że za 100 lat będziemy patrzeć na to, jak traktujemy dzieci, z takim samym niedowierzaniem i niesmakiem, jak teraz patrzymy na handel niewolnikami i wieloletnie nieprzyznawanie praw kobietom. Korzystam z moich mocy, darów i doświadczeń, aby tworzyć przestrzenie dla dzieci i dorosłych, abyśmy byli razem we wzajemnym szacunku i równej godności. Moje życie jest pełne Przemian, którą tworzę, zapraszam, albo po prostu otwieram drzwi, kiedy puka. Wiele razy doświadczyłam tego, że kiedy magia chce się wydarzyć, rzeczywistość dostosowuje do niej swoje prawa. Na swojej ścieżce spotykam wielu nauczycieli, którzy pokazują mi, jak rozpuszczać to, co już niepotrzebne. Jednym z najważniejszych jest mój sześcioletni syn, od którego uczę się, że wiem znacznie mniej, niż mi się wydaje, ale to, co odkrywam jest znacznie ciekawsze, niż to, co myślałam. Kontakt: tanja.olszanska@gmail.com

Warsztat „NIE daj się!” z Ewą Tyralik, Sala Przygód

Jak wyjść z krainy męczącego tak w stronę lekkiego NIE?

Jak mniej przejmować się czyimś niezadowoleniem?

Jak odmawiać i czuć się z tym dobrze?

Zapraszam do magicznej krainy empatycznego NIE, w której nauczysz się NIE dawać się automatycznemu zadowalaniu innych.

Ewa TyralikEwa Tyralik –  swoim Laboratorium rozkładam na czynniki pierwsze relacje i komunikację. Szukam magicznych składników, które prowadzą do porozumienia. Tropię przeszkody, które uniemożliwiają spotkanie się dusz. Na stałe jestem związana ze Szkołą Komunikacji Opartej na Empatii. Jestem współautorką projektu Dojrzewalnia Liderek oraz bloga Jestem Bogata. W zeszłym roku współtworzyłam konferencję Empatyczna Edukacja –> Empatyczna Polska, która sieje ziarno empatii w polskich szkołach. Raczej ze mnie wiedźma (ta, która wie), niż czarodziejka:-) – wierzę w moc autorefleksji i poszerzania świadomości. I wierzę, że każda z nas może poszerzać wpływ, jaki ma na swoje życie i na świat. W domu jestem żoną, mamą licealistki i sześcioletniej szczerbatki.


Ewa Tyralik Lucyna Wieczorek

Iza Kaźmierczak Ewa Tyralik

 

17.15-19.15
Pokaz filmu plus prezentacja „Po drugiej stronie mostu czyli magia łączności” z Hanną Malec i Witoldem Krzoskiem, Sala Niemożliwego

Film dokumentalny „Po drugiej stronie mostu” czyli Magia Łączności.

Dokument „Po drugiej stronie mostu” opowiada fascynującą historię życia i pracy Hedy i Yumi Schleifer – twórców Terapii Par Opartej na Spotkaniu. Oglądając film będziesz świadkiem poruszającej transformacji par na warsztatach w Vancouver, Wiedniu i Izraelu. Film został nagrodzony główną nagrodą Międzynarodowego Kobiecego Festiwalu Filmowego „ Le Femme Film Festival”.

Film zaprezentują Hanna Malec i Witold Krzosek (www.transformacjarelacji.pl), którzy są pionierami tej metody pracy z parami w Polsce. Po projekcji Hania i Witek opowiedzą w jaki sposób terapia Par Oparta na Spotkaniu czerpie z najnowszych odkryć neurobiologii mózgu i jak możemy używać tej tajemnej wiedzy w służbie naszych bliskich relacji. Podzielą się też swoją historią oraz magicznym sekretem, dzięki któremu zmieniają energię konfliktu w energię bliskości i przyciągania.

Hanna Malec i Witold KrzosekHanna Malec i Witold Krzosek –  pedagożka i psycholog, prywatnie para. Kształcili się w Terapii Par opartej na Spotkaniu (Encounter Centered Couples Therapy) m. in. u Hedy i Yumi Schleifer. Udało im się spełnić swoje głębokie pragnienie bycia w szczęśliwym związku. Ich misją jest nauka przywracania Łączności wśród innych par.

Hanna Malec i Witold Krzosek

 

Warsztat „Jaką jesteś bohaterką?” z Aleksandrą Więcką, Sala Mocy

Czy wiesz, że twoje życie to opowieść? A ty jesteś jej narratorką i główną bohaterką. Może nigdy nie zastanawiałaś się, czy punkt w którym jesteś, to początek czy koniec rozdziału. Albo czy twoja opowieść to dramat, komedia czy science – fiction, no ewentualnie realizm magiczny. Kto jest twoim wrogiem, a kto sprzymierzeńcem? Twoja opowieść to nie tylko słowa, to twoje decyzje, wybory, działania. Często nie masz pojęcia jak ona wygląda, bo codziennie pisząc nowe strony, nie masz czasu by czytać to, co napisałaś. Na warsztatach sprawdzisz jaką jesteś bohaterką i jak brzmi twoja opowieść? Czy dalej chcesz ją snuć? A może czas na zmianę?

Aleksandra WięckaAleksandra Więcka – tworzy i analizuje opowieści, pomagając innym odkryć, co tak naprawdę mówią o sobie. Wierzy, historie pozwalają nam zrozumieć świat. I podpisuje się pod cytatem z Kena Keseya ” To hell with facts, we need stories”. Story designer, moderator design thinking, socjolożka. Storytelling to dla niej narzędzie strategicznej komunikacji, analizy i tworzenia kultury organizacji. Absolwentka Design Management (SWPS). Laboratorium Dramatu i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Doktorantka Akademii Leona Kożmińskiego (Zarządzanie w Nowych Technologiach). Wykładowczyni Akademii Leona Kożmińskiego, School of Form, SWPS. Współpracowała m.in. z: AGORA SA, PKN ORLEN, Hellenic Coca Cola, Deloitte, TU EUROPA, Siecią Przedsiębiorczych, Kobiet, Mieszko, TV Premium, WBK, Żywiec Zdrój, IMS Group, Idea Bank.

Warsztat "Głos Kobiety - poczuj swoją moc", z Basią Ciemięgą, Sala Cudów

Zapraszam Cię na spotkanie z mocą kobiecego głosu. Do bezpiecznej przestrzeni, gdzie pozwolisz sobie na dźwięki, które od dawna chcą wybrzmieć. Wsłuchaj się w siebie – w głos Twojego serca, Twojej intuicji, Twoich niewyrażonych emocji i potrzeb. Wyraź to, co w Tobie żywe. Poczuj, jak to jest, być usłyszaną. Twój głos wnosi do świata jakość, której nie powtórzy nikt inny. Jest piękny taki, jaki jest. Podczas warsztatu łagodnie, krok po kroku, pomogę Ci uwolnić i oswoić brzmienie Twojej mocy. Przypomnę, jak korzystać z uśpionej energii, zakodowanej w ciele każdej z nas. Jak słuchać samej siebie z zaufaniem i przyjemnością, jak odważniej komunikować światu to, co w Tobie. Poczujesz, że w całej naszej różnorodności, my, kobiety, mówimy jednym głosem. Po latach jego tłumienia tworzy się przestrzeń na to, żebyśmy mogły zacząć wyrażać siebie w pełni.

Barbara Ciemięga. Pomagam kobietom odnaleźć drogę do źródła własnej i kolektywnej mocy poprzez pracę z głosem. Prowadzę autorskie warsztaty GŁOS KOBIETY, dzieląc się z innymi tym, dzięki czemu sama wzrastam. Towarzyszę w odzyskiwaniu mocy sprawczej, poczucia własnej wartości i wzajemnego wsparcia. Wierzę, że chcąc być prawdziwie usłyszane, potrzebujemy najpierw nauczyć się słuchać siebie. Z odwagą, z miłością, w zaufaniu. Uwielbiam obcować z naturą we wszystkich jej przejawach. Głośno i często wzdycham (także z zachwytu), dużo się śmieję i dużo płaczę. Kocham życie!

Znajdź mnie na fb: https://www.facebook.com/gloskobiety/

 

Warsztat „System Rozwiązywania Konfliktów w rodzinie” z Magdaleną Barańską, Sala Przemian

Marzy ci się, żeby konflikty w twojej rodzinie były rozwiązywane z troską i szacunkiem? Moim zdaniem konieczny jest system rozwiązywania konfliktów, do którego można się odwołać, gdy konflikt się pojawia. Podzielę się swoim doświadczeniem co daje taki system, z jakich elementów się składa oraz jak go stworzyć. A następnie wspólnie przyjrzymy się jak go wprowadzić w Waszych domach.

Magdalena BarańskaMagdalena Barańska – od zawsze marzy mi się świat, gdzie konflikty są traktowane jako naturalna część życia i rozwiązywane są z troską i szacunkiem. Nie uczyłam się tej umiejętności w szkole, choć przydałaby się mi na co dzień. Dopiero po ukończeniu studiów i zrobieniu doktoratu skupiłam się na rozwoju w tym kierunku. Ukończyłam roczne studium Porozumienia bez Przemocy, roczny program Zen Coachingu, School of the Impossible, szkolenie z Kręgów Naprawczych oraz wiele innych warsztatów. Teraz pomagam w rozwiązywaniu konfliktów, które wydają się nierozwiązywalne, ponieważ mocno wierzę, że istnieją rozwiązania, które działają dla wszystkich. Przywracam pokój w relacji albo przez jej odbudowanie albo przez dobre rozstanie. Towarzyszę w wewnętrznych zmaganiach jako coach. Wspieram jako mediator, gdy między dwoma osobami pojawia się konflikt. Pomagam grupom jako facylitator przechodzić przez kryzysy i podejmować decyzje w oparciu o współpracę. Współtworzę turkusową międzynarodową uczącą się społeczność, a w jej ramach m.in system rozwiązywania konfliktów. www.strefaporozumienia.pl 

Magdalena Barańska

Warsztat „Death Cafe” z Katarzyną Reiter, Sala Przygód

Rozmowa o śmierci i umieraniu – czy to temat do poruszania przy kawie? Czy można siąść z nieznanymi sobie ludźmi i mówić o tym co ostateczne, co dotyczy nas i naszych najbliższych? Czy w ogóle wypada o tym rozmawiać i czy samo wypowiadanie na głos tych słów, w odniesieniu do konkretnych osób, nie wywoła nieszczęścia? Czy to jednak nie jest tak, że ksiądz wie, jak mówić o śmierci, bo jest od spraw ostatecznych? A lekarz – może czasem nieporadnie, a czasem okrutnie, ale jego zadaniem jest nas o tym informować? Ale rozmawiać w niezobowiązującej atmosferze o jednym z największych tabu współczesnego społeczeństwa –  może to obrazoburcze?

W trakcie Death Cafe, kawiarnianych rozmów o śmierci, otwiera się przestrzeń intymna i głęboka. Każdy z uczestników zajmuje miejsce przy stole, bo chce spotkać się z tematem, o którym nawet z najbliższymi trudno jest zagaić rozmowę. A im bardziej paląca sytuacja, im bardziej nieodwracalnie zbliża się to, co każdego nas w końcu spotka, tym trudniej jest poruszyć „ten temat”. Rozpoczynając w końcu rozmowę o śmierci, odkrywamy, że jednak umiemy o tym powiedzieć coś od siebie. Słuchając innych, dowiadujemy się, jak oni widzą temat, jak się z nim borykają lub jak sobie radzą. I wówczas ma szansę zadziać się magia – spotykamy się z tematem śmierci i obdzieramy go z tabu, spotykamy się sami ze sobą i z innymi – uczestnikami rozmowy, ale też tymi, których przy nim nie ma, ale ich ta rozmowa dotyczy.

Death Cafe odbywają się w różnych miejscach na świecie, właśnie po to, aby dzięki spotkaniu ze śmiercią, móc pełniej żyć swoje życie.

Budząca się wiosna – czas kiedy odbywa się Progressteron – to idealny czas, aby wybrać się w podróż do Tartaru, aby wraz z przyrastającym ciepłem i światłem, z energią i odwagą wejść w okres aktywności na świecie. Dostrajając nasz własny rytm do rytmu natury, dajemy szansę, aby magia życia popłynęła przez nas z całą swoją mocą.

Katarzyna ReiterKatarzyna Reiter  – moją pierwszą pasją była Unia Europejska, o której usłyszałam, gdy miałam 17 lat, w 1992 roku i postanowiłam, że będę tam pracować. W 2004 roku pracowałam już w Brukseli i myślałam, że realizuje się moje marzenie. Ale po kilku latach, gdy czar prysł i zaczęło brakować mi tam powietrza, wróciłam do Polski. Tutaj może i było trudniej, ale miałam większe poczucie sprawstwa. Zaangażowałam się na 150% w Polską Prezydencję w UE w 2011 roku, ale gdy zaraz po jej zakończeniu, zdiagnozowano u mojej mamy raka, odeszłam z ministerstwa aby się nią zająć. Po tym doświadczeniu zaczęłam organizować pierwsze Death Cafe. Długo dojrzewała we mnie umiejętność zaoferowania światu to co, najgłębiej sobie cenie i co mnie buduje. Ale w końcu, gdy zawirowania polityczne ponownie pokazały mi drogę na zewnątrz, powiedziałam „tak”. Teraz na co dzień pracuję z ludźmi i z grupami w całej Europie, a moją ścieżką duchową jest Astroszamanizm, stąd warsztat „Wiosenna Wojowniczka”.

Katarzyna Reiter