Gra o Szczęście

Wyzwanie online
Zapisz się

Czy chcesz wziąć udział w rozwojowym eksperymencie?

Kiedy los strzelił mi naprawdę podkręconą piłkę, najpierw pogrążyłam się w cierpieniu, depresji i poczuciu kompletniej niemocy. Przestałam pracować, spać, mieć nadzieję na coś lepszego. W pewnym momencie poczułam, że dalej tak nie da się żyć. Zainspirowana podejściem Superbetter stworzyłam sobie codzienną grę, grę o szczęście. Chciałam choć trochę podbić swój współczynnik pozytywności, żeby poczuć, że życie ma jakiś sens. Dzień za dniem, dzięki prostemu systemowi punktów, wyzwań, potyczek z czarnymi charakterami, dzięki doładowaniom i sojusznikom, podnosiłam się z łóżka i zaczynałam mieć kontrolę nad swoim życiem i swoimi emocjami. W moim przypadku motywacja wzrosła dzięki tej formule niebywale a konwersja – czyli zmiana wewnętrzna jest zadziwiająca. Mimo bardzo trudnego wyzwania, które zafundował mi los, teraz przez większość czasu czuję się spokojna i pozytywnie nastawiona do życia, powróciła mi kreatywność i chęć do pracy. Czuję się o niebo bardziej odporna psychicznie i mam sposoby, by wydobyć się z najtrudniejszych sytuacji.

 

Jestem codziennie trochę bardziej szczęśliwa. Czuję, że mogę pomóc w osiągnięciu tego stanu także Tobie. Chcesz sprawdzić to podejście na sobie? Zagraj ze mną w Grę o Szczęście!

W zasadzie wszystko co w życiu robimy ma jeden cel – dać nam poczucie spełnienia i szczęścia. Często wkładamy w to ogrom wysiłku: chcemy zarobić dużo pieniędzy, zmusić partnera czy partnerkę do tego, by spełniali nasze potrzeby, osiągnąć sukces lub sławę. Na pewno masz swoją prywatną listę tego, co musisz osiągnąć, żeby być szczęśliwą. Chociaż Cię nie znam i nie wiem, co na niej umieściłaś, mogę Ci ze 100% pewnością powiedzieć, że żadna z tych rzeczy nie zagwarantuje Ci trwałego poczucia szczęścia i spełnienia.

Naukowcy badający fenomen szczęścia są co do tego niestety całkiem zgodni. Na przeszkodzie stanie nasz własny mózg – ewolucyjnie przystosowany do tego, by koncentrować się na negatywnych uczuciach i niespełnionych potrzebach oraz hedonistyczna adaptacja – po dosyć krótkim czasie każde osiągnięcie zblednie i przestanie być źródłem satysfakcji. Co więcej, może stać się źródłem napięcia i stresu – gdy będziemy się starały za wszelka cenę utrzymać status quo. Błędnie wówczas założymy, że trzeba zacząć ścigać kolejny cel. Albo popadniemy w rezygnację i depresję.

Ale nie pora się poddawać. Jest jednak sposób, by trwale odczuwać poczucie szczęścia oraz inne pozytywne odczucia. Nasz mózg można wytrenować tak, by stał się detektorem wszystkiego, co przynosi spełnienie i nastawił się na stałe odczuwanie szczęścia bez żadnej większej przyczyny, po prostu w oparciu o to, co każdego dnia przynosi nam życie.

I dlatego dzisiaj chciałabym Cię zaprosić do GRY O SZCZĘŚCIE.

Jeśli weźmiesz udział w GRZE O SZCZĘŚCIE i naprawdę pokonasz wyznaczone wyzwania, z ogromnym prawdopodobieństwem:

 • nauczysz się być szczęśliwa na co dzień, bez listy warunków do spełnienia:
 • trwale zmieni się Twój codzienny nastrój – o większości dni będziesz mogła powiedzieć – “To był dobry dzień!”
 • zmienisz swoje myślenie na bardziej pozytywne i wspierające Ciebie – otworzysz się na więcej możliwości w życiu
 • zbudujesz swoją dobrą przyszłość, bo na zasadzie “karmy” – zmieniając swój mózg na szczęśliwy, dzień za dniem zmieniasz go w coraz silniejsze narzędzie do dostrzegania i budowania szczęścia w przyszłości
 • staniesz się odporniejsza psychicznie, z dużo większą łatwością i szybciej będziesz w stanie radzić sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami w swoim życiu
 • staniesz się bardziej radosna i twórcza
 • poczujesz więcej energii
 • częściej będziesz odczuwać radość, wdzięczność, spokój, nadzieję, inspirację, zachwyt i miłość
 • poczujesz, że świat naprawdę Cię wspiera
 • wyrwiesz się z zawężonego obrazu, który funduje negatywność, staniesz się bardziej elastyczna psychicznie, odczuwasz więcej jedności ze światem i z innymi, czujesz się bardziej ożywiona i twórcza
 • zbudujesz szczęśliwe nawyki myślowe i nie tylko
 • w ogromnym stopniu poprawisz swoje relacje z bliskim
 • będziesz naprawdę dobrze się bawić
 • jednym słowem – rozkwitniesz!

Bycie prawdziwie szczęśliwą, bez przyczyny i warunków do spełnienia jest w dzisiejszych czasach czymś prawdziwie rewolucyjnym. Ba, to rzecz, która może uratować świat. Kiedy dążysz do tego. by stać się szczęśliwa, wbrew powszechnej opinii, nie rozwijasz swojego egoizmu, ale stajesz się kimś, kto na wielu poziomach wywiera pozytywny wpływ na świat i ludzi, którzy go otaczają. Dążenie do indywidualnego szczęścia wbrew pozorom nie jest sprawą tylko osobistą. Ta gra jest warta świeczki!

Jak to działa?

Kiedy jesteś przez większość czasu szczęśliwa bez powodu:

 • stajesz się bardziej otwarta na innych wokół siebie, chętna by ich wspierać, bo nie musisz się koncentrować na swoim poczuciu frustracji i radzeniu sobie z negatywnymi uczuciami
 • nie angażujesz innych do tego, by Cię wspierali, bo nie czujesz się nieszczęśliwa i sfrustrowana,
 • Twój wyższy poziom energii dosłownie zaraża innych w Twoim otoczeniu – dzięki Tobie mają o wiele większe szanse na to, by czuć się szczęśliwymi – to fakt udowodniony w badaniach naukowych,
 • dajesz bliskim spokój – nie muszą już spełniać Twoich oczekiwań, byś mogła być szczęśliwa. Masz więcej akceptacji, Twoje relacje i Twoi bliscy rozkwitają,
 • dajesz swoim dzieciom i innym otaczającym Cię osobom przykład, jak można być szczęśliwym bez listy osiągnięć – stajesz się kroplą, która wywołuje falę pozytywnych przemian w świecie,
 • mniej konsumujesz i produkujesz mniej śmieci, bo nie musisz dostarczać sobie codziennie kolejnych rzeczy i zdarzeń, by czuć się szczęśliwą. Stajesz się częścią rozwiązania dla przyszłości naszej planety, a nie częścią problemu,
 • odczuwasz spokój wewnętrzny i łagodne poczucie spełnienia i harmonii – przebywanie w Twoim otoczeniu staje się kojące dla innych,
 • zamiast na gonieniu za niedoścignionym szczęściem, możesz skoncentrować się na tym, co masz najlepszego do dania innym i światu.

OK, mam wrażenie, że nie trzeba więcej, byś zdecydowała, że Gra o Szczęście się opłaca. I to nie tylko Tobie.

Jesteś gotowa rozpocząć grę?

Dlaczego w ogóle gra? 

Na pewno masz wiele takich doświadczeń, że postanawiasz zmienić coś w swoim życiu i udaje Ci się to – przez jakiś tydzień… 🙂 Nasz mózg boi się i nie lubi zmian. Ale lubi grać, pokonywać wyzwania, rozwiązywać zadania, zdobywać punkty i bić rekordy. Po prostu grając ma dużo frajdy i jest mega zmotywowany. Wykorzystamy to, by doprowadzić do zakorzeniania się pozytywnych nawyków szczęścia w naszym mózgu. Mnie gry, które dla siebie projektuję wsparły już nie jeden raz w przeprowadzeniu zmian czy wprowadzeniu zdrowych nawyków. Jedna z nich pomogła mi nawet wyjść z depresji. Spodoba Ci się to podejście, przekonaj się sama. Dzięki udziałowi w GRZE O SZCZĘŚCIE nauczysz się także projektować inne gry na swój własny użytek – to dodatkowy bonus.

Nasza gra będzie wyglądać tak:

Inspirując się podejściem Superbetter, autorstwa badaczki gier Jane McGonigal, na początku zaplanujemy sobie Epickie Zwycięstwo.

Po zakończeniu Gry nasz Współczynnik Pozytywności ma wynosić przynajmniej 3:1. To według naukowców punkt przełomowy, od którego zaczyna się życiowy rozkwit. Poniżej tego wyniku po prostu więdniesz… Bada się go obliczając stosunek uczuć pozytywnych do negatywnych każdego dnia (to proste, więcej dowiesz się, kiedy zaczniesz grać). Jeśli Twój współczynnik pozytywności osiągnie 3:1, będzie to oznaczać, że w ciągu każdego dnia czujesz trzy razy więcej emocji pozytywnych niż negatywnych. Można to osiągnąć na dwa sposoby: zwiększając liczbę odczuć pozytywnych oraz zmniejszając liczbę odczuć negatywnych. W naszej GRZE O SZCZĘŚCIE wykorzystamy oba.

W czasie gry zbudujesz swoją listę Doładowań, czyli drobnych, codziennych rzeczy, które dodają Ci energii i sprawiają, że czujesz się lepiej, Codziennie będziesz aktywować kilka z nich, aby mieć siłę grać o szczęście.

Poszukasz i zwerbujesz Sojuszników – ludzi, którzy Cię wzmacniają i kibicują w drodze do szczęścia bez powodu. Będą to np. ludzie z Twojego otoczenia.

Zidentyfikujesz Czarne Charaktery – czyli różne Twoje myśli, zachowania, nawyki, toksyczni ludzie, którzy stoją na przeszkodzie Twojemu odczuwaniu poczucia szczęścia na co dzień.

Codziennie otrzymasz ode mnie Wyzwanie Dnia – Zadanie do wykonania.

Dzięki Wyzwaniom Dnia będziemy trenować nasze mózgi w tym, by przeszły na jasną stronę – dzięki metodzie Happy Brain jest to możliwe przy minimalnym wysiłku – wystarczy 5 minut uważności dziennie. Dzięki temu podejściu zmienisz swój mózg w Detektor Szczęścia – wyczulisz się na wszelkie przejawy obfitości w Twoim życiu.

W ramach codziennych wyzwań poznasz najnowsze odkrycia psychologii pozytywnej, będziesz mieć naprawdę dobrą zabawę wykonując zaproponowane zadania dnia.

Codziennie będziesz mogła uzyskać konkretną liczbę punków przewidzianą w grze lub podbić stawkę projektując swoje własne rekordy.

A jeszcze konkretniej…

Kurs przeznaczony jest do samodzielnej pracy we własnym tempie po zalogowaniu do serwisu, nie ma możliwości kontaktu z autorką. Obejmuje 35 odcinków. Dostęp do kursu jest ważny przez rok.

Czarne Charaktery i sojusznicy

Na początku Gry pomogę Ci zidentyfikować Twoje Czarne Charaktery, podpowiem, jak tworzyć listę Doładowań i zyskiwać Sojuszników.

Wyzwanie Dnia

Codziennie otrzymasz ode mnie Wyzwanie Dnia do zrealizowania.

Motywująca Karta Gracza

Codziennie otrzymasz ode mnie Motywującą Kartę Gracza – dzięki niej zaplanujesz pozytywny dzień, wbudujesz praktykę wdzięczności w swoje życie, wykonasz Naikan i policzysz punktację.

Zapraszam! Ewa Panufnik!

Cena: 249 zł