Twoja Formuła Szczęścia Ewa Panufnik

Twoja FORMUŁA SZCZĘŚCIA

Aktualny status
Nie jesteś zapisana/zapisany
Cena
USD349 zł
Rozpocznij

Jeszcze przed nami prawie cały miesiąc wakacji, ale jakoś nie sposób nie myśleć o tym, jaka jesień przed nami. Czy dzieci wrócą do szkół, czy znów zostaną wprowadzone restrykcje i ograniczenia, bo spodziewamy się drugiej fali koronawirusa? Czy znów nasze zdrowie psychiczne będzie narażone na wielkie wyzwania, jak wiosną?

Tego nie możemy do końca przewidzieć, ale możemy zadbać o to, by się przygotować na wszelkie ewentualności.

Druga fala koronawirusa może znów ograniczyć nasze życie na różne sposoby.

Ale nie musi ograniczyć naszego dobrostanu. 

Nawet bez trudów szalejącej pandemii, jeszcze kilka lat temu jesień oznaczała dla mnie sezonową depresję. Brak słońca powodował, że mój nastrój i motywacja do działania leciały w dół, na łeb, na szyję.

Próbowałam wszystkiego, żeby temu zaradzić: suplementów, naświetlań lampą imitującą światło słoneczne, psychoterapii, coachingu – ale zazwyczaj czułam, że jesienią nic nie ma sensu, a ja nie mam energii do działania. To były zmarnowane cztery miesiące życia każdego roku. Już w sierpniu nie potrafiłam się do końca cieszyć wakacjami, bo każdy mijający dzień przybliżał mnie do znienawidzonej pory roku.

Czy Ty też tak masz lub miewasz? Czy zbliżająca się jesień spina Twoje ciało, bo wiesz, że czeka Cię wiele trudnych, smutnych, apatycznych, ciągnących się jak makaron i pozbawionych energii dni?

Jeśli tak, to mam dobrą wiadomość.

Od kilku lat jesień kojarzy mi się z dobrym czasem. Plucha i szarość nie mają już na mnie takiego przemożnego wpływu jak kiedyś. Może jest to okres większego skupienia na tym, co wewnątrz bardziej niż w innych porach roku, ale dzieje się to w atmosferze kreatywności, ciekawości, a nawet radości.

Jesień kojarzy mi się z nowym początkiem, z szansą na pobycie w swoim życiu i na zrobienie miejsca, by w kreatywnej przestrzeni, wykluło się coś dobrego, co chce się zamanifestować w moim życiu. Może na zewnątrz pogoda pod psem, ale w moim życiu w tym czasie słońce nie chowa się za chmurami.

Odkryłam bowiem swoją FORMUŁĘ SZCZĘŚCIA.

Dlatego tej jesieni chcę Cię zaprosić do studiowania w ramach nowego semestru w SZKOLE POZYTYWNOŚCI. 

W nadchodzącym semestrze skupimy się na tym, byś odkryła swoją niepowtarzalną mieszankę działań i mentalnych praktyk, która zapewni Ci stały, dobry bazowy nastrój, nawet w najbardziej ponure i zniechęcające jesienne dni.

Twoją FORMUŁĘ SZCZĘŚCIA. 

Będę Ci w tym towarzyszyć przez całą jesień.

Będziemy razem przez cztery jesienne miesiące, a w każdym skupimy się na jednym z podstawowych hormonów szczęścia i sposobach na to, by w naturalny sposób zwiększyć ich poziom, a tym samym nasze poczucie dobrostanu. 

Wrzesień stanie się miesiącem SATYSFAKCJI. Skupimy się na zwiększaniu poziomu dopaminy – hormonu szczęścia, który odpowiada za nasze poczucie motywacji, spełnienia, energii do działania i to przyjemne poczucie nagrody, gdy osiągamy rezultaty.

Październik uczynimy miesiącem PRZYJEMNOŚCI. Skupimy się na zwiększaniu poziomu endorfin – hormonów szczęścia odpowiedzialnych za nasze zadowolenie oraz zmniejszanie bólu oraz wzmacnianie odporności.

Listopad będzie dla nas miesiącem SPOKOJU I HARMONII. Skupimy się na zwiększaniu poziomu serotoniny – hormonu szczęścia, który stabilizuje nasz stan emocjonalny i dobre samopoczucie, oraz łagodzi stres i lęk.

A grudzień miesiącem MIŁOŚCI I BLISKOŚCI. Będziemy kreować wyższy poziom oksytocyny – hormonu szczęścia, który łączy ludzi z innymi ludźmi, z innymi gatunkami i z samymi sobą, budząc w nas hojność, troskę, miłość i współczucie.

  • Na początku każdego jesiennego tygodnia podzielę się z Tobą za pomocą poczty e-mail inspiracjami i zaproszę do praktyk, które pomogą Ci zwiększyć wydzielanie danego hormonu szczęścia. Materiały z “Formuły Szczęścia” będą także dla Ciebie dostępne na platformie Wirtualnej Dojrzewalni przez rok. Będziemy się także wspierać oraz inspirować w grupie Szkoły na FB.
  • Każdy sukces utrwalimy w naszych ścieżkach neuronowych. korzystając z metody Ricka Hansona “Happy Brain” – sprawiając, że z każdym dniem coraz łatwiej będzie przychodziło Ci kreowanie i dostrzeganie dobrych, szczęśliwych chwil.
  • Będziemy szukać magii w codzienności.
  • Będziemy wykształcać w sobie nawyk codziennego ruchu, tak ważnego przy aktywowaniu hormonów szczęścia.
  • Zaproponuję Ci proste medytacje, które także Cię w tym wesprą.
  • Rozbudzisz swoją kreatywność dzięki twórczym wyzwaniom.
  • Otrzymasz zestaw pytań prowadzących do szczęścia.
  • Stworzysz swoje portfolio kluczowych potrzeb, których spełnienie jest konieczne dla Twojego poczucia szczęścia na co dzień.

Na koniec semestru będziesz już dokładnie wiedziała, co najlepiej działa w Twoim przypadku, jeśli chodzi o budowanie codziennego, stałego dobrego samopoczucia – stworzysz swoją unikalną mieszankę narzędzi i działań do zwiększania poziomu swoich hormonów szczęścia – osobistą FORMUŁĘ SZCZĘŚCIA, którą będziesz mogła stosować już odtąd przez cały pełen pozytywnych uczuć rok. 

 

Jaka będzie Twoja jesień? Czy zdecydujesz się na to, by była pełna dobrych uczuć?