AAA Wydrukuj

O trenerce

Ewa Panufnik

Współzałożycielka Dojrzewalni Róż i Festiwalu PROGRESSteron, współautorka projektu i współzałożycielka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, założycielka Studium Porozumienia Bez Przemocy, od 9 lat uczy się, pasjonuje oraz promuje i przekazuje wiedzę o metodzie Nonviolent Communication w Polsce. Szkoliła się na licznych warsztatach polskich i międzynarodowych, także tych prowadzonych przez autora metody – Marshalla Rosenberga. Ukończyła Studium Psychologicznej Pracy z Grupami i Organizacjami (program Ośrodka Psychoterapeutyczno – Szkoleniowego POZA CENTRUM przy Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces).
Autorka i koordynatorka projektu Ambasadorzy Empatii, w ramach którego przeszkoliła już ponad 1000 osób. Autorka bloga www.gdybymdorosla.com, poświęconego rozwojowi osobistemu.

Program self-coachingu „WIĘKSZE ŻYCIE”

25 transformujących pytań i pogłębiających je praktyk, dzięki którym będziesz mogła w pełni wykorzystać swoje życie.

Odkąd pamiętam, chciałam, aby moje życie służyło jakiejś większej sprawie, uczyniło jakąś różnicę w świecie, po prostu było potrzebne i spełnione. Chciałam w pełni wykorzystać swój potencjał, talenty i zasoby, być bardziej spełnioną, mieć głębsze relacje z innymi i poczucie sensu i bogate życie duchowe. Pomimo spełnienia zawodowego, przez wiele lat czułam, że w moim życiu brakuje czegoś ważnego, wręcz najważniejszego. Że pozostaje ono zaledwie cieniem życia, jakie chciałabym wieść. W pewnym momencie przeróżne symptomy płynące z mojego ciała, trudne uczucia, jakich doświadczałam sprawiły, że nie mogłam już dłużej zwodzić sama siebie. Stało się dla mnie jasne, że jeśli poprzestanę na „małym” - standardowym, zgodnym z oczekiwaniami innych, ale nie z moją najgłębszą wewnętrzną prawdą, życiu, po prostu je zmarnuję. I że nie mogę i nie chcę sobie na to pozwolić.

  • Może Ty też szukasz właśnie sensu swojego życia.
  • Może straciłaś poczucie kierunku.
  • Czujesz, że samo przetrwanie jako życiowy cel to za mało.
  • Przytłacza Cię praca, a może domowe obowiązki.
  • Męczy apatia, może nawet przygniata depresja.
  • Presja z zewnątrz sprawia, że podążasz za tym, czego tak naprawdę nigdy nie pragnęłaś.
  • Relacje nie dają satysfakcji. Cóż, tak naprawdę w niczym nie znajdujesz pełnej satysfakcji.
  • Poszukiwanie komfortu i przyjemności przynosi raczej pustkę, niż poczucie trwałego szczęścia.
  • Gdzieś głęboko czujesz, że w życiu musi chodzić o coś więcej, ale nie wiesz, jak to odnaleźć.
  • Chciałabyś żyć odważnie, w zgodzie ze sobą, w poczuciu sensu, a masz wrażenie, że dzień za dniem stajesz się coraz większą ekspertką w marnowaniu swojego życia. Wydaje się małe, banalne i nic nieznaczące.

Czy jest jakiś sposób, żeby je „POWIĘKSZYĆ”? Nadać mu znaczenie i sens? Sprawić, by było potrzebne? Inspirujące? Spełnione? Zorganizowane wokół ważnego celu? I jak powinno wyglądać życie, które nie jest marnowane?

Te pytania chodziły za mną przez długi czas. Paradoksalnie, sposobem na szukanie odpowiedzi na nie, okazały się dla mnie kolejne pytania: pozwalające spojrzeć na życie z dystansu, kierujące moją uwagę na to, co dla mnie najważniejsze, wspierające marzenia i tęsknoty, dodające głębi relacjom, słowem - zachęcające do spoglądania w miejsca rzadko w sobie zazwyczaj odwiedzane.

Choć nie jesteśmy tego świadomi, pytania zadajemy sobie nieustannie. A nasz mózg nieustannie dostarcza nam na nie odpowiedzi. Nie zdajemy sobie też sprawy, że to od zestawu pytań, jakie sobie stawiamy, zależy nasze samopoczucie, poczucie mocy lub niemocy, to, czy czujemy się ofiarą, czy współtwórcą okoliczności, jakie nam się przytrafiają.

Istnieje grupa pytań, które prowadzą nas do głębokiego spotkania z samym sobą, motywują do działania, pomagają zmienić niewspierające nas nawyki myślowe, poszerzają horyzonty i wiedzę o samych sobie – wskazując drogę do pełnego wykorzystania swojego potencjału. Nazywam je WIELKIMI PYTANIAMI.

Zapraszam Cię zatem do projektu self-coachingu „WIĘKSZE ŻYCIE”, w ramach którego w ciągu 25 tygodni podzielę się z Tobą 25-oma pełnymi mocy, transformującymi pytaniami, które warto sobie zadawać, aby nadać swojemu życiu sens i wykorzystać je w pełni. Pytaniami, które stosowane często jako codzienna praktyka, głęboko odmieniły moje życie.

Co tydzień w poniedziałek otrzymasz pytanie, które skłoni Cię do zanurkowania w sobie – zainspiruje do poszukiwań; pomoże odnaleźć to, co najważniejsze; odsłoni to, co jest Twoją największą motywacją, i dlaczego w ogóle sądzisz, że warto żyć. Poznasz m. in. pytania: szlachetne (wspierające w odkrywaniu życiowego celu, misji życia), graniczne (pomagające wejść na wyższy próg rozwoju),   kreatywne (ułatwiające kontakt z Twoją twórczą stroną), relacyjne (prowadzące do większej bliskości i bogatszych relacji z innymi), pozytywne (pomagające zmienić naturalne, ale niekorzystne tendencje naszych mózgów do skupiania się na negatywności i braku)...

Każdemu pytaniu będzie towarzyszyć pogłębiająca temat refleksja oraz jedna lub kilka praktyk, które mogą Cię wesprzeć w eksplorowaniu odpowiedzi.

Wspólnie z innymi uczestniczkami będziemy dopingować się nawzajem, dzielić się doświadczeniami i przemyśleniami na forum dyskusyjnym Programu, pomogę też uczestniczkom dobrać się we wspierające coachingowe pary i odpowiem na pojawiające się kolejne pytania.

25 tygodni. 25 potężnych pytań. Odpowiedzi przez nie generowane mogą pomóc Ci wieść życie, które jest większe niż strach, egocentryzm, poczucie winy, apatia, samotność, brak sensu/celu. Po prostu „WIĘKSZE ŻYCIE”. Zapraszam!

Zaloguj się i zapisz na program!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK