AAA Wydrukuj

O trenerce

Lucyna Wieczorek

Współzałożycielka Dojrzewalni Róż. Twórczyni Rozwojo­wego Festiwalu dla Kobiet PROGRESS­teron. Laureatka nagrody Kryształowe Zwierciadło. Absolwentka Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, posiada rekomendacje trenerską II stopnia wydaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od 2003 roku dyrektorka ds. programowych Dojrzewalni Róż. W latach 2003 – 2009 dyrektorka merytoryczna  Rozwojowego Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron. Od 2006 roku trenerka i dyrektorka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Tworzy długoterminowe programy rozwoju osobistego i prowadzi szkolenia z umiejętności interpersonalnych i trenerskich. Zawodowo i osobiście zainteresowana integralnym podejściem do procesu rozwoju. Autorka książki o empatii „Nie mów przepraszam, nie mów kocham”, wydanej przez wydawnictwo Czarna Owca w 2013 roku.

Odkrywanie Mistrzostwa. Poradnik

Czym jest?

Poradnik jest podstawą projektu Mistrzynie Polski. Powstał, aby poprzez pytania pobudzić Polki do refleksji na temat tego, jak wiele wnoszą w życie innych osób i jak wiele posiadają umiejętności, które wykorzystują, ale prawdopodobnie nie zawsze świadomie doceniają.

Poradnik nie jest testem predyspozycji zawodowych ani testem psychologicznym. Jest narzędziem autorefleksji. Jego celem jest pobycie w bliskości ze sobą, doświadczenie, jak dużo wnosisz do życia swojego i innych ludzi, docenienie, że jesteś jedną z milionów Polek, które tworzą ten kraj – po cichu, bez rozgłosu i podziękowań. Tylko to poczuj. Jesteś ważna taka, jak jesteś. Już w tym momencie.

Odpowiadając na pytania z poradnika, możesz przekonać się na podstawie faktów, ile zasobów już posiadasz, i otworzyć swój umysł na kreatywne poszukiwanie tego, w czym jesteś Mistrzynią Polski. Oczywiście, to, czy chcesz być w swoich oczach Mistrzynią Polski, czy tylko Mistrzynią, zależy od Ciebie.

Poradnik jest zaproszeniem do rozejrzenie się w świecie swoich zasobów i ich świadomego nazwanie. Nastawienia się na percepcję świata przez pryzmat bycia ważną osobą, która jest świadoma swojej wartości. Osobą, która w pełni realizuje swoje życie, ale nie musi nikomu niczego udowadniać. Ten poradnik nie zachęca do bycia egoistką, ani do mdłych pochlebstw. Jego celem nie jest też zachęcanie do nieuzasadnionego hurra optymizmu i prawienie komplementów, w które nie uwierzysz. Przeciwnie. Chodzi nam o to, abyś poszperała w zakamarkach swojej psyche i nazwała oraz przywołała do świadomości to, co w sobie naprawdę cenisz, i doceniła to, co robisz dla wspierania życia innych i swojego, a co uważasz za normę, zwyczajność, obowiązek albo wcale o tym nie myślisz. Poradnik to swego rodzaju dochodzenie w celu odkrycia faktów i ich uszanowania. Nazwij swoje zasoby po imieniu, a potem zrób z tym to, co zechcesz.

Dla kogo?

Poradnik powstał z myślą o kobietach, które jeszcze nie doceniły swojego życia, ale chciałyby to zrobić.

Trafiło się ślepej kurze ziarno

Czy znasz takie przysłowie? Czy zdarza Ci się coś takiego usłyszeć lub pomyśleć o sobie, kiedy odnosisz sukces? Czy zdarza Ci się czuć skrępowanie, kiedy ktoś Ci dziękuje lub mówi komplementy? Może mówisz lub myślisz coś w stylu: to nic wielkiego, każdy by tak zrobił na moim miejscu albo po prostu miałam szczęście, udało mi się? Poradnik jest dla kobiet, które na powyższe pytania odpowiadają: tak, raczej tak, prawie zawsze, często.

Nawet jeśli miałaś w jakieś sytuacji szczęście to nie znaczy, że nie możesz docenić swojego wkładu w daną sprawę. Uszanowanie swojego rzeczywistego wkładu nie oznacza, bycia zarozumiałą czy wyniosłą. Oznacza tylko, że zrobiłaś to co zrobiłaś i możesz się z tego cieszyć, być dumna, świętować.

Jeśli masz wątpliwości, czy to ma sens, odpowiedz na pytanie, czy istnieją wiarygodne dowody na to, że rzeczy, które:

  • wykonujesz codziennie, albo
  • które są „obowiązkiem”, albo
  • za które pobierasz wynagrodzenie,
  • lubisz wykonywać,

to są rzeczy mało ważne, nie warte docenienia, uszanowania?

Jak działa?

Poradnik składa się 10 praktyk. Do wszystkich masz dostęp po zalogowaniu. Każda praktyka składa się z refleksji nad grupą pytań, przykładu oraz praktyki własnej. Formularz do praktyki własnej jest także zapisany w formacie PDF więc możesz go wydrukować i wypełniać w dowolnym czasie bez konieczności patrzenia w ekran.

Odpowiedź na pytania może zająć godzinę lub kilka godzin, a nawet wiele dni, w zależności od tego, jak często i jak głęboko poddajesz refleksji swoje zasoby oraz od tego jak bardzo chcesz się zaangażować w odpowiedź na zadawane pytania. Możesz wracać do jednego tematu wiele razy. Przegadywać z koleżankami lub coachem. Ale istotą nie jest znalezienie najlepszej odpowiedzi, tylko jej szukanie, przybliżenie się do tego obszaru. Uznanie, że jest to jedna z perspektyw patrzenia na siebie i innych. Istotne jest, abyś szukała takich odpowiedzi, z którymi czujesz się dobrze, czujesz, że są prawdziwe i spójne z Tobą taką, jaką jesteś.

Do odpowiedzi na niektóre pytania będziesz potrzebowała pomocy bliskich osób.

Pytań jest dużo. Odpowiedz na te, które są dla Ciebie istotne.

Odpowiedz na pytania dla siebie, opowiedz przyjaciółce, co czujesz, jak się masz. Zapisz to sobie albo namaluj. Jeśli chcesz, wyślij swoje refleksje do nas, zamieścimy je na stronie internetowej, aby były inspiracją dla innych kobiet.

Pierwsza część poradnika część przybliża nas do spotkania z własnymi zasobami, a druga do sformułowania, w czym jesteśmy Mistrzyniami Polski. Tę część, proszę, potraktuj jako kreatywną zabawę , z której możesz mieć przyjemność, w którą możesz bawić się w wolnych chwilach sama albo z koleżankami. Może to być fajna alternatywa dla zabawy w narzekanie albo kręcenie się w kółko. Ale w tej zabawie jest ukryte ziarno prawdy, podarunek od Ciebie dla Ciebie, chwila intymności, chwila prawdziwego docenienia swojego życia.

Co jeszcze warto wiedzieć o poradniku?

Dla wszystkich osób, które wykupiły program dostępne jest forum.

Jeśli potrzebujesz pomocy merytorycznej napisz na adres mistrzynie@dojrzewalnia.pl

Na pytania kierowane na ten adres odpowiemy na forum w ciągu 14 dni. Odpowiedzi będą w formie ogólnej, tak aby ochronić prywatność osoby pytającej. W przypadku, kiedy inna osoba zadała takie pytanie i jest na nie odpowiedź, nie będziemy udzielać jej ponownie, chyba, że dotyczy uszczegółowienia lub innego aspektu, wówczas prosimy to zaznaczyć w pytaniu.

Zaloguj się i zapisz na program!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK