AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Poznaj nasze działy

Dla Ciała
Tańcząc z ogniem przemiany
18.09.2017 Iza Cisek-Malec
Z czym kojarzy Ci się menopauza? Co czujesz, gdy myślisz o niej? Może jest to wstyd? A może lęk? Może też starasz się nie przypominać sobie o tym, że w dalekiej czy bliskiej przyszłości Cię również to spotka? Iza Cisek-Malec, ekspertka w obszarze kobiecej seksualności zauważyła wśród kobiet duży opór przed mówieniem nie tylko o intymnych sprawach, jak i również o naturalnych biologicznych procesach, które zachodzą w naszych ciałach. W dzisiejszym artykule próbuje odczarować tabu związane z klimakterium, aby stworzyć jego nową, budującą wizję.

Moje ciało jest moim nauczycielem
07.02.2016
Nasze ciało jest z nami całe moje życie. Odczuwa nasze wszystkie emocje - radość, smutek, miłość, żal.... Walczy o nasze życie w każdej chwili; zawsze walczyło i będzie to robić aż do ostatniego tchu. Jak wspaniale jest odkryć, że ciało wie o wiele, wiele więcej i to my jesteśmy jego uczniem.... - o metodzie Focusing przeczytaj w artykule Agnieszka Klimek.

Czy wiesz, że Twoje ciało jest świątynią?
Co widzisz, gdy patrzysz w lustro? Czy załamuje się widok każdego Twojego miękkiego miejsca? A może lubisz swoje niedoskonałości, ale wstydzisz się powiedzieć o tym głośno? Poznaj promieniujące swoją kobiecością bohaterki projektu "Bare", które kochają swoje ciało!

One Billion Rising to światowa kampania przeciwko przemocy wobec kobiet, zainicjowana przez Eve Ensler, amerykańską pisarkę, autorkę m.in. „Monologów waginy". Polska przyłączyła się do akcji po raz pierwszy w 2013r. pod nazwą "NAZYWAM SIĘ MILIARD". 14 lutego 2015r. będziemy protestować po raz kolejny i domagać się sprawiedliwości dla kobiet doświadczających przemocy. Koordynatorka akcji w Krakowie, Sylwia Nikko Biernacka z Fundacji Machina Fotografika opowiedziała nam o idei akcji i przygotowaniach do tegorocznego wydarzenia.

Moda i wygląd stanowią narzędzie do wyrażania siebie i tworzenia swojego wizerunku
To, co ubierasz - kolory, desenie, fasony, rodzaje tkanin czy nadruków, jest narzędziem do budowania wizerunku. Jest narzędziem, które świadomie użyte ma wpływ na to, jak jesteś postrzegana. Dzięki znajomości kodu komunikacji niewerbalnej, możesz zastosować zasady w odpowiednim momencie, by realizować swoje cele, budować swój wizerunek, czy po prostu dobrze czuć się z samą sobą.

Co mają wspólnego squash i terapia?
27.08.2014 Olga Siara
Czy bieganie za piłką przyczynia się do czegoś więcej, niż budowanie sprawności fizycznej? Czy warto zainteresować się uderzaniem piłki i sprawianiem, żeby partner w grze odbił ją z trudem? Czy taki sport może być rozwojowy? Jeśli jesteś ciekawa odpowiedzi na powyższe pytania, przeczytaj tekst Olgi Siary.

Gdy ciało śpiewa, a bębny tańczą
15.07.2014 Iza Cisek-Malec
Wczoraj rozpoczęłam moją przygodę z Brave Festiwal. I był to piękny początek – na scenie podziwiałam Koffiego Kôkô, pochodzącego z klanu kapłanów voodoo tancerza, choreografa i teoretyka tańca. Dla mnie to był nie tylko występ – to było uczestniczenie w rytuale, który prowadził tańczący na scenie w transie artysta.

Dotyk, który rozluźnia i koi
Ta szczególna forma dotyku kojarzy się z masowaniem niemowląt. Rzeczywiście, takie były początki, kiedy francuski położnik Frederick Leboyer podczas pobytu w Kalkucie dostrzegł matkę masującą z czułością swoje dziecko. Poruszyła go wrażliwość i spokój, z jakimi kobieta, która sama miała sparaliżowane nogi, dotykała niemowlę. Mama i maleństwo patrzyli sobie w oczy i wymieniali się miłością. Leboyer, zafascynowany tym doświadczeniem, opisał je w książce “Shantala. Tradycyjna sztuka masażu”, upowszechniając tym samym informacje o dobroczynnym i kojącym działaniu dotyku. Relaksacyjny masaż Shantala Body Touch pozwala zaspokoić potrzebę bliskiego kontaktu fizycznego oraz umożliwia odprężenie się i zaopiekowanie swoim ciałem. O dobrodziejstwach jego praktykowaniu z bliskimi, dorosłymi osobami pisze dla nas instruktorka tej formy pracy z ciałem, Dominika Jakubowska.

Cesarka czy poród naturalny?
25.05.2014 Ewa Tyralik
W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ważny temat wyboru sposobu urodzenia dziecka.

W rytmie maminego serca
25.05.2014 Beata Wenda
Taniec to magiczna forma ruchu, pomagająca odreagować stres, który niewątpliwie towarzyszy kobietom w ciąży oraz młodym mamom. Tańczenie z niemowlakiem w chuście to dla kobiety doskonała okazja do chwili relaksu, zebrania energii na nadchodzące godziny, zadbania o kondycję i sylwetkę. A na malucha spokojne, płynne ruchy mamy w jej bezpiecznych ramionach działają niezwykle kojąco. O swoim unikalnym programie zajęć tanecznych dla mam z dzieckiem w chuście opowiada instruktorka tańca Beata Wenda.

Znajdź złoty środek
12.05.2014 Iza Cisek-Malec
Twoje życie toczy się na przemian w rytmie napięcia i rozluźnienia? Jeśli towarzyszą Ci ciągłe napięcie i pośpiech, być może nadszedł dobry czas, by wprowadzić pewne zmiany. Dowiedz się, czym jest stres, i rozpoznaj metody jego łagodzenia. A potem wprowadź je w Twoje codzienne życie! Radzi Iza Cisek.

Wielkanoc na zdrowo
16.04.2014 Iza Cisek-Malec
Oto świąteczne wypieki - tradycyjne, lecz w nowoczesnej i zdrowej wersji. Polecamy wielkanocną babkę bezglutenową, mocno dietetyczny sernik i mazurek upieczony z razowej mąki. Bo ważne jest dla nas, żeby dania na stole przypominały o tradycji, karmiły oko oraz ducha i równocześnie były jak najbardziej pożywne i zdrowe dla naszych ciał.

Słuchając Głosu Bogini
21.03.2014 Iza Cisek-Malec
Peruquois, australijska wokalistka, śpiewa i komponuje, jest muzykiem jazzowym i twórczynią głębokich praktyk „jogi głosu”. Jej śpiew nazwano „Głosem Bogini”, a jej twórczość określana jest jako WORLD MUSIC – żyją w niej szamańskie pieśni, echa Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także współczesne elektroniczne brzmienia. Peruquois wystąpi po raz pierwszy w Warszawie na koncercie już 2 kwietnia. O tym, gdzie bierze początek jej pełen mocy głos, o pracy z emocjami oraz uzdrawiającej sile wibracji, z wokalistką rozmawia Iza Cisek.

Słodkiego, zdrowego życia!
25.03.2014 Ewa Tyralik
Na przestrzeni ostatnich lat nasz codzienny tryb życia uległ znacznym zmianom. Żyjemy w biegu, brak nam wolnego czasu, nadmiar obowiązków i wszechobecny stres przyczyniają się do zaniedbania codziennej diety, a w konsekwencji do nadwagi i cywilizacyjnych chorób metabolicznych: otyłości i cukrzycy typu II. Jak sobie pomóc, radzi Marta Siwek, dietetyczka portalu wygodnadieta.pl.

W stronę równowagi, czyli Twój program odnowy ciała
29.01.2014 Iza Cisek-Malec
Być może jeszcze odczuwasz skutki świąt, podczas których uległaś urokowi tradycyjnych dań, a potem, naturalną koleją rzeczy, także tym potrawom, które bardziej kuszą zimą? Dodatkowo pogoda za oknem nie zachęca do aktywności fizycznej… Może jesteś młodą mamą, która od kilku czy kilkunastu miesięcy koncentruje się głównie na swoim dziecku? A może tak bardzo pochłonęła Cię praca, że nie tylko nie miałaś czasu, aby zadbać o aktywność, lecz jedną z niewielu przyjemności było jedzenie smakołyków? Nie mówiąc już o zajadaniu stresu. Jeśli tak – ten tekst jest dla Ciebie!

Uwierz, jesteś piękna!
01.09.2013 Ewa Tyralik
Jeśli myślisz, że do ideału Ci daleko, zainteresuj się projektem amerykańskiej fotografki Jade Beal „A Beautiful Body Project”.

5 kroków do kosmetyki naturalnej
Zawsze chciałaś spróbować, ale jakoś nie było okazji? W zasadzie to nie wiadomo, od czego zacząć, za co się pierwsze zabrać. A może lepiej samemu nie kombinować, bo można sobie tylko zaszkodzić? Nic bardziej mylnego! Kosmetyka naturalna może być prostym, tanim i bardzo przyjemnym sposobem na codzienną pielęgnację!

Integracja Ruchu Autentycznego i BodyMind Centering® w Terapii Ruchu Rozwojowego Psychoterapii Ciała
19.03.2013 Kama Korytowska
Terapeutów i trenerów pracujących z ciałem zapraszamy do lektury artykułu Lindy Hartley w tłumaczeniu i adaptacji Kamy Korytowskiej "W poszukiwaniu własnego „ja” – Integracja Ruchu Autentycznego i BodyMind Centering® w Terapii Ruchu Rozwojowego Psychoterapii Ciała". Użycie ruchu w psychoterapii może pomóc klientowi we wzmocnieniu granic ego lub w ich poluźnieniu, co może ułatwić mu dotarcie do nieświadomego materiału i jego zintegrowanie. A świadomość własnych stanów fizycznych, ruchu i pozycji ciała, doznań fizycznych, uczuć i obrazów daje terapeucie informacje na temat projektywnej identyfikacji i przeciwprzeniesień.

Konkurs urodzinowy Dojrzewalni rozstrzygnięty!
05.06.2013
Konkurs urodzinowy Dojrzewalni rozstrzygnięty! Zobacz listę Laureatek.

Bliżej wiosny, bliżej ciała
19.03.2013 Iza Cisek-Malec
Zdejmujesz warstwy ubrań, coraz bardziej pokazujesz światu ciało i konfrontujesz się z jego obrazem nie tylko w lustrach, lecz także w wystawowych szybach. Wokół różnorodne pomysły na diety i cudowne sposoby, żeby zgubić kilogramy. Iza Cisek proponuje Ci wiosenny program odświeżania relacji z ciałem. Poczytaj, jak stworzyć jego pozytywny obraz!

Jak rozmawiać z córką o pierwszej miesiączce?
29.01.2013 Ewa Tyralik
Judith Duerk napisała kiedyś: „Jak wyglądałoby twoje życie, gdyby w dniu pierwszej miesiączki matka dała ci bukiet kwiatów i zabrała na obiad, a następnie razem poszłybyście do jubilera, gdzie czekałby na was ojciec? Przekłułabyś tam uszy, ojciec kupiłby ci pierwsze kolczyki, a później poszłabyś z kilkoma przyjaciółkami, twoimi i mamy, by kupić pierwszą szminkę, a później poszłabyś, po raz pierwszy, do Szałasu Kobiet, by poznać kobiecą mądrość? Jakże inaczej wyglądałoby twoje życie?” To pytanie stało się dla mnie szczególnie aktualne, gdy moja córka skończyła 10 lat.

Odkryj olej arganowy
17.05.2013
Dla marokańskich Imazighen (wym. imazien), od wieków oczywistym faktem była cudowna moc przypisywana arganii. Przez wieki argania zwana „drzewem życia” wpływała na egzystencję miejscowej ludności, zwierząt i roślin.

W zgodzie z rytmami Natury. Jak przetrwać zimę – od kuchni i nie tylko
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury dziesiątego odcinka cyklu "€žW zgodzie z rytmami Natury€", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska -€“ od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

W zgodzie z rytmami Natury. Siła spokoju
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury dziewiątego odcinka cyklu "€žW zgodzie z rytmami Natury€", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska -€“ od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

Mindfulness, stres i oddech
Gdy jedziesz samochodem w czasie deszczu, co jakiś czas wycieraczki przedniej szyby przesuwają się i pomimo opadu widzisz drogę i możesz jechać bezpiecznie. Poniższe wskazówki, które spisał doświadczony nauczyciel Mindfulness, Saki Santorelli, są takimi właśnie „wycieraczkami”, dzięki którym możesz poruszać się w ciągu dnia w sposób w pełni przytomny.

Galaktyka Vital
12.09.2013
Galaktyka Vital zaprasza na Konferencję i warsztaty dot. Płodności.

Mówiące ciało
09.12.2012 Iza Cisek-Malec
Okazuje się, że nie tylko zwierzęta zyskują umiejętność mówienia w czasie świąt. Jeżeli dobrze się wsłuchać, przemawia także ciało – głosem wprost z uśpionych, nieświadomych obszarów. I to właśnie z tych miejsc pochodzą informacje o tym, co jest dla mojego ciała ważne. W zgodzie z cyklem natury, w zgodzie z ciałem i z zadbaniem o nie – jak to zrobić, by właśnie taki był świąteczny czas? Zastanawia się Izabela Cisek.

W zgodzie z rytmami Natury. Kolory jesieni na talerzu
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury ósmego odcinka cyklu "€žW zgodzie z rytmami Natury€", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska -€“ od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

W zgodzie z rytmami Natury. Jesienne klimaty
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury siódmego odcinka cyklu "€žW zgodzie z rytmami Natury€", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska -€“ od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

W zgodzie z rytmami Natury. Babie Lato – przywracanie harmonii i równowagi
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury piątego odcinka cyklu "€žW zgodzie z rytmami Natury€", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska -€“ od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

Jak sobie pomóc w ciężkich chwilach – krótka praktyka z wykorzystaniem Living Dance Form
Living Dance Form, które wyrosło z amerykańskiego Dance Alive oraz z różnego rodzaju technik medytacyjnych i rozwojowych, jest rodzajem tańca, pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

W zgodzie z rytmami Natury. Przywracanie harmonii i równowagi - przepisy
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury szóstego odcinka cyklu "€žW zgodzie z rytmami Natury€", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska -€“ od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

Coaching ubrania
07.09.2012 Iza Cisek-Malec
Po co zakładamy na siebie ubrania i co one o nas mówią, przeczytasz w felietonie Izy Cisek "Coaching ubrania".

Terapia teatrem i jej wpływ na integrację osobowości cz.2
Czy zdarzyło Ci się grać w życiu jakąś rolę? A może poczułaś/eś, że Twoja reakcja w jakiejś sytuacji nie była taka, jakbyś chciała/chciał? Tak jakby to wszystko wydarzyło się bez Twojego udziału, a nawet wbrew Twoim intencjom i wbrew Twojej woli. Jak przestać grać i zacząć być sobą w drugiej części cyklu radzi arteterapeutka Ela Szwaczkiewicz.

Perfekcyjna pani domu? Zostań panią Twego ciała!
11.12.2013 Iza Cisek-Malec
Twój dom cały czyściutki i pachnący. Świąteczne dania przygotowane, prezenty pysznią się pod olśniewającą choinką. Jak zwykle, perfekcyjnie zadbałaś o wszystko. A czy zadbałaś też o siebie? Przeczytaj 5 pomysłów Izy Cisek i zatroszcz się o swoje ciało!

Terapia teatrem i jej wpływ na integrację osobowości
Czy zdarzyło Ci się grać jw życiu jakąś rolę? A może widziałaś/eś kogoś, kto w pewnych sytuacjach nie jest sobą? Gra. Może poczułaś/eś, że Twoja reakcja w jakiejś sytuacji nie była taka, jakbyś chciała/ chciał? Tak jakby to wszystko wydarzyło się bez Twojego udziału, a nawet wbrew Twoim intencjom i wbrew Twojej woli, jednak potem to Ty musisz ponosić konsekwencje swojego zachowania. Jak sobie radzić w takich sytuacjach pisze arteterapeutka Ela Szwaczkiewicz.

Jak obudzić ciało do życia?
16.07.2012 Iza Cisek-Malec
7 sprawdzonych sposobów Izy Cisek, trenerki rozwoju osobistego i twórczyni programu Coaching Ciała, co robić, by ciało było bardziej żywe i żeby cieszyć się nim każdego dnia. Nawiązanie relacji z własnym ciałem i samym sobą ma wielki wpływ na nasze relacje z innymi i ze światem. Warto zacząć od zaraz!

W poszukiwaniu lekkości
16.07.2012 Ewa Świtoń
Czego potrzebujesz, by lekko stąpać po Ziemi? By z łatwością sięgać wzrokiem i rękami ku Niebu? Zapraszam do wspólnych poszukiwań. Zanim zaczniesz czytać dalszą część tekstu, zamknij na chwilę oczy. Skoncentruj uwagę na swoim oddechu. Obserwuj go wewnętrznym okiem. Zauważ, dokąd sięga twój oddech, gdzie się kończy wdech i gdzie wydech zaczyna. Nic nie zmieniaj, tylko obserwuj. Otwórz oczy, kiedy zechcesz…

W zgodzie z rytmami Natury. Letnie szaleństwa na talerzu
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury czwartego odcinka cyklu "W zgodzie z rytmami Natury", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska - od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

W zgodzie z rytmami Natury. Letnie szaleństwa? I tak, i nie...
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury trzeciego odcinka cyklu "W zgodzie z rytmami Natury", którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska - od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

Medytacja czyni cuda cz. 2
11.06.2012 Sylwia Kuran
Być tu i teraz. Przeżywać każdą chwilę całym sobą. Kierować się sercem, nie umysłem. Brzmi pięknie. Tylko jak to zrobić? Tekst: Sylwia Kuran, trenerka rozwoju osobistego, duchowego, jogi i medytacji.

Medytacja czyni cuda cz. 1
08.06.2012 Sylwia Kuran
Być tu i teraz. Przeżywać każdą chwilę całym sobą. Kierować się sercem, nie umysłem. Brzmi pięknie. Tylko jak to zrobić? Tekst: Sylwia Kuran, trenerka rozwoju osobistego, duchowego, jogi i medytacji

Przyjaźń na całe życie
Małgorzata Różycka, psycholożka, trenerka, psychoterapeutka tańcem i ruchem radzi, jak zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Taniec wolności, cz. 2
30.04.2012 Ewa Świtoń
W pierwszej części artykułu dzieliłam się z Wami doświadczeniami dotyczącymi improwizacji tanecznej Living Dance Form. Oto ciąg dalszy, a w nim kilka praktycznych wskazówek, jak rozpocząć przygodę z tą formą ruchu.

Taniec wolności, cz. 1
05.04.2012 Ewa Świtoń
Wyobraź sobie, że przechadzasz się po krainie pachnącej żywicą lasów i kwitnącymi łąkami. Spacerujesz wśród jezior i wodospadów, po górach, plaży – gdziekolwiek sobie wymarzysz. Napawasz się naturalną świeżością.

W zgodzie z rytmami natury. Wiosenne przebudzenie z zimowego snu
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Za oknem wiosna, dlatego przypominamy pierwszy odcinek cyklu „W zgodzie z rytmami Natury”, którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska – od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian.

10 przykazań od mojego ciała
20.03.2012 Iza Cisek-Malec
Bo moje ciało wiosenną porą daje mi bardzo wyraźne sygnały, czego potrzebuje. Ponieważ chcę być z nim w kontakcie obustronnym i ufam jego mądrości, wysłuchuję tych cennych wskazówek. Mało tego, stosuję się do nich. Ciało w podzięce zyskuje na formie, energii i urodzie.

Wiosna - czas przebudzenia
15.03.2012 Iza Ziemińska
Na co dzień rozglądamy się nieustannie na boki i najczęściej szukamy potwierdzenia własnej wartości na zewnątrz. Uporamy się z jednym tematem i zaczynamy pewniej czuć się w jednej roli, a za chwilę pojawia się następne pytanie: Jaką jestem córką, żoną, przyjaciółką? I tak możemy w nieskończoność.

Z ciałem na Ty, cz. 2
01.03.2012 Ewa Świtoń
Czy twoje ciało jest twoim przyjacielem, czy wrogiem? Czy patrzysz na nie czule, czy z wieczną dezaprobatą? Nie tylko wzrok decyduje o tym, co widzisz w lustrze. Na twoje odbicie zbyt często wpływają głęboko zakorzenione przekonania i stereotypy. O tym, jak się od nich uwolnić i spojrzeć na siebie z lubością, pisze

Z ciałem na Ty, cz. 1
29.02.2012 Ewa Świtoń
Czy twoje ciało jest twoim przyjacielem, czy wrogiem? Czy patrzysz na nie czule, czy z wieczną dezaprobatą? Nie tylko wzrok decyduje o tym, co widzisz w lustrze. Na twoje odbicie zbyt często wpływają głęboko zakorzenione przekonania i stereotypy. O tym, jak się od nich uwolnić i spojrzeć na siebie z lubością, pisze

Ukaż światu swoje piękno!
26.05.2012 Iza Cisek-Malec
Zbieramy grupę na unikatowy warsztat rozwojowo- wizerunkowy, podczas którego każda z Uczestniczek będzie mogła przyjrzeć się temu, w jaki sposób pokazuje się światu poprzez swój styl ubierania się. Będziemy także wspólnie poszukiwać nowych sposobów, by poprzez wygląd jak najpełniej wyrażać siebie. Chętne Kobiety wezmą udział w sesji zdjęciowej, a efekty naszej pracy – fotografie oraz historie bohaterek opublikujemy w „endorfinie”!

Wdzięczne ciało
20.08.2011 Iza Cisek-Malec
Oto kolejny artykuł w ramach naszej kampanii „Wdzięczność – bilet do szczęścia”. Tym razem Iza Cisek podpowiada jak wyrażać wdzięczność swojemu ciału.

Bodypainting - sztuka malowania ciała
Bodypainting jest symbolem nietrwałości i zmienności w sztuce. Może właśnie dlatego ma tylu zwolenników, czerpiących przyjemność z możliwości zmiany swojego wyglądu. I być może z tej zmienności formy wyrazu artystycznego bierze się niezwykły odbiór żywych obrazów. O sztuce Bodypaintingu opowiada Agnieszka Glińska, założycielka i dyrektor artystyczny zespołu Art Color Ballet.

Jak nieść ciało przez świat?
Nie sztuką jest usiąść lub położyć się i w tej pozycji rozluźnić się i odpocząć. Sztuką jest znaleźć ukojenie i odpoczynek w ruchu. A tego właśnie uczy taniec sensytywny.

Wiosna w dobrym rozmiarze cz. 1
Zapraszamy do lektury cyklu artykułów, w których zaprezentujemy nowe (wreszcie skuteczne!) sposoby na poprawę samopoczucia i wyglądu. Zajmiemy się głową i ciałem. Oczyszczeniem emocji i jelit. Bo jedno bez drugiego nie jest skuteczne.

Wiosna w dobrym rozmiarze cz. 3
10.06.2012 Ewa Świątek
Oto trzeci artykuł z cyklu prezentującego skuteczne sposoby poprawy samopoczucia i wyglądu. W tym odcinku powiemy, dlaczego warto oczyszczać organizm.

Chleb nasz powszedni cz. 1
04.04.2012 Iza Cisek-Malec
Chleb jest podstawowym elementem naszego codziennego jadłospisu. Tak powszechnym, że często zapominamy, jak ważnym. Jedynie ciągle żywe sformułowania w języku – „zarobić na chleb”, „mieć na chleb”, „pojechać za chlebem” – pokazują, że miał znaczenie daleko wykraczające poza wartość pożywienia.

Wiosna w dobrym rozmiarze cz. 2
Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z cyklu prezentującego nowe i skuteczne sposoby na odnowę samopoczucia i poprawę wyglądu. Tym razem podpowiemy, skąd pozyskać „witaminę radości”, niezbędną w procesie samoodnowy.

Jak podpisuje się moje ciało?
29.04.2012 Iza Cisek-Malec
Przyciągnął mnie nieco tajemniczy tytuł: „Podpis ruchowy. Kształtowanie relacji”. Po przeczytaniu bardziej szczegółowych informacji byłam pewna, że koniecznie chcę się dowiedzieć, jaki wpływ na moje interakcje z ludźmi mogą mieć sygnały wysyłane przez moje ciało. Czyli, krótko mówiąc, zapragnęłam pogłębić świadomość siebie i mojego ciała w relacjach.

W zgodzie z rytmami natury
Jedzenie. Dla jednych przyjemność, dla innych problem. Temat rzeka. Zapraszamy do lektury drugiego odcinka cyklu „W zgodzie z rytmami Natury”, którego autorką jest Katarzyna Jaszczyk-Górska – od ponad 10 lat nieprzerwanie zafascynowana medycyną chińską i kuchnią Pięciu Przemian

Ab ovo, czyli od jaja
04.04.2012 Iza Cisek-Malec
To znaczy: od samego początku. Przed nami magiczny czas tworzenia pisanek, kraszanek i wydmuszek, i moment święcenia pokarmów, wśród których obowiązkowo muszą się znaleźć jajka. I czas świętowania odrodzenia natury w jej odwiecznym cyklu, czego symbolem od tysięcy lat jest jajko!

Radość z brzucha!
19.06.2012 Beata Kosiacka
Bądź taka…, nie bądź taka…, schudnij, nie denerwuj się, uśmiechnij się, wyluzuj… Kiedy to wcale nie takie proste. Podejście na tzw. „zdrowy rozum”, naginanie się do cudzych oczekiwań lub branie przykładu z kogoś innego (Kaśce pomogło, to i ja spróbuję) niekoniecznie musi u ciebie zadziałać.

Pokochaj swoje ciało!
16.07.2012
Wyobraź sobie, że nie ogranicza Cię poczucie winy i wstydu, ani lęk przed odrzuceniem i jesteś całkowicie pewna siebie… Jak w takiej sytuacji wyglądałyby Twoje doświadczenia seksualne? Wymyśl kilka możliwości, z detalami. Lato to dobry moment, żeby przestać zastanawiać się, co jest „normalne”, a skupić na tym, co może być dla Ciebie przyjemne i dobre. Posłuchaj wykładu Joanny Keszki „6 kroków do udanego seksu i lepszego zdrowia” z ostatniej edycji PROGRESSteronu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook