AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Poznaj nasze działy

Tańcząc z ogniem przemiany
18.09.2017 Iza Cisek-Malec
Z czym kojarzy Ci się menopauza? Co czujesz, gdy myślisz o niej? Może jest to wstyd? A może lęk? Może też starasz się nie przypominać sobie o tym, że w dalekiej czy bliskiej przyszłości Cię również to spotka? Iza Cisek-Malec, ekspertka w obszarze kobiecej seksualności zauważyła wśród kobiet duży opór przed mówieniem nie tylko o intymnych sprawach, jak i również o naturalnych biologicznych procesach, które zachodzą w naszych ciałach. W dzisiejszym artykule próbuje odczarować tabu związane z klimakterium, aby stworzyć jego nową, budującą wizję.

Porozmawiamy o seksie?
16.04.2017
Dwie kostki, klepsydra i karty z pytaniami. Dwoje ludzi, którzy są sobie bliscy, ale czy na pewno wiedzą, co lubią, a czego nie lubią w łóżku? Nawet w bliskich relacjach seks bywa krępującym tematem, czasem nie jest łatwo tak po prostu o nim pogadać.

I Święta, i Ladacznica we mnie - jak powracam do mojej integralności i wewnętrznej dziewiczości
16.01.2017 Iza Cisek-Malec
„Święta Ladacznica to archetypowy obraz kobiety, która osiągnęła głęboką unię z wewnętrzną boginią miłości. Przejawia się w ona w kobietach, które dzięki praktykom, rytuałom oraz własnemu rozwojowi psychicznemu świadomie poznają duchową stronę swego erotyzmu i przeżywają ją zgodnie z ich indywidualną sytuacją. Święta Ladacznica jest „sama w sobie”, wolna od ograniczeń konwencji; przeżywa swoje życie w zgodzie z własnymi wyborami. Jej seksualność nie przejawia się w tym, że jest seksowna czy prowokująca w potocznym rozumieniu tych słów. Taka kobieta odczuwa specyficzną obecność w swoim wnętrzu, połączenie żywotności, radości i mądrości. Zamiast zachowywać się w sposób wyuczony pozwala, by ta jakość „wypływała” z jej wnętrza i emanowała na zewnątrz” – Izabela Cisek-Malec, „Święta Ladacznica w Tobie – podręcznik świętoszenia tylko dla kobiet”, książka w przygotowaniu.

Moje ciało jest moim nauczycielem
07.02.2016
Nasze ciało jest z nami całe moje życie. Odczuwa nasze wszystkie emocje - radość, smutek, miłość, żal.... Walczy o nasze życie w każdej chwili; zawsze walczyło i będzie to robić aż do ostatniego tchu. Jak wspaniale jest odkryć, że ciało wie o wiele, wiele więcej i to my jesteśmy jego uczniem.... - o metodzie Focusing przeczytaj w artykule Agnieszka Klimek.

Powrót do kobiecości - zmysłowy warsztat pracy z ciałem i archetypami
16.06.2015 Iza Cisek-Malec
Wokół pełno serduszek, zachęt do zakupów słodko-czerwonych gadżetów i setki pomysłów na prezenty z okazji dnia Świętego Walentego. Masz w czym wybierać! A na deser, a może danie główne, zainspiruj się tekstem Izy Cisek, zatrzymaj się i wypróbuj praktyki, które zaprowadzą Was w nieznane dotąd rejony przyjemności, bliskości i intymności. Może zaprosicie je na stałe do Waszego związku?

Czy wiesz, że Twoje ciało jest świątynią?
Co widzisz, gdy patrzysz w lustro? Czy załamuje się widok każdego Twojego miękkiego miejsca? A może lubisz swoje niedoskonałości, ale wstydzisz się powiedzieć o tym głośno? Poznaj promieniujące swoją kobiecością bohaterki projektu "Bare", które kochają swoje ciało!

Moda i wygląd stanowią narzędzie do wyrażania siebie i tworzenia swojego wizerunku
To, co ubierasz - kolory, desenie, fasony, rodzaje tkanin czy nadruków, jest narzędziem do budowania wizerunku. Jest narzędziem, które świadomie użyte ma wpływ na to, jak jesteś postrzegana. Dzięki znajomości kodu komunikacji niewerbalnej, możesz zastosować zasady w odpowiednim momencie, by realizować swoje cele, budować swój wizerunek, czy po prostu dobrze czuć się z samą sobą.

Co mają wspólnego squash i terapia?
27.08.2014 Olga Siara
Czy bieganie za piłką przyczynia się do czegoś więcej, niż budowanie sprawności fizycznej? Czy warto zainteresować się uderzaniem piłki i sprawianiem, żeby partner w grze odbił ją z trudem? Czy taki sport może być rozwojowy? Jeśli jesteś ciekawa odpowiedzi na powyższe pytania, przeczytaj tekst Olgi Siary.

Gdy ciało śpiewa, a bębny tańczą
15.07.2014 Iza Cisek-Malec
Wczoraj rozpoczęłam moją przygodę z Brave Festiwal. I był to piękny początek – na scenie podziwiałam Koffiego Kôkô, pochodzącego z klanu kapłanów voodoo tancerza, choreografa i teoretyka tańca. Dla mnie to był nie tylko występ – to było uczestniczenie w rytuale, który prowadził tańczący na scenie w transie artysta.

Dotyk, który rozluźnia i koi
Ta szczególna forma dotyku kojarzy się z masowaniem niemowląt. Rzeczywiście, takie były początki, kiedy francuski położnik Frederick Leboyer podczas pobytu w Kalkucie dostrzegł matkę masującą z czułością swoje dziecko. Poruszyła go wrażliwość i spokój, z jakimi kobieta, która sama miała sparaliżowane nogi, dotykała niemowlę. Mama i maleństwo patrzyli sobie w oczy i wymieniali się miłością. Leboyer, zafascynowany tym doświadczeniem, opisał je w książce “Shantala. Tradycyjna sztuka masażu”, upowszechniając tym samym informacje o dobroczynnym i kojącym działaniu dotyku. Relaksacyjny masaż Shantala Body Touch pozwala zaspokoić potrzebę bliskiego kontaktu fizycznego oraz umożliwia odprężenie się i zaopiekowanie swoim ciałem. O dobrodziejstwach jego praktykowaniu z bliskimi, dorosłymi osobami pisze dla nas instruktorka tej formy pracy z ciałem, Dominika Jakubowska.

Cesarka czy poród naturalny?
25.05.2014 Ewa Tyralik
W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ważny temat wyboru sposobu urodzenia dziecka.

W rytmie maminego serca
25.05.2014 Beata Wenda
Taniec to magiczna forma ruchu, pomagająca odreagować stres, który niewątpliwie towarzyszy kobietom w ciąży oraz młodym mamom. Tańczenie z niemowlakiem w chuście to dla kobiety doskonała okazja do chwili relaksu, zebrania energii na nadchodzące godziny, zadbania o kondycję i sylwetkę. A na malucha spokojne, płynne ruchy mamy w jej bezpiecznych ramionach działają niezwykle kojąco. O swoim unikalnym programie zajęć tanecznych dla mam z dzieckiem w chuście opowiada instruktorka tańca Beata Wenda.

Znajdź złoty środek
12.05.2014 Iza Cisek-Malec
Twoje życie toczy się na przemian w rytmie napięcia i rozluźnienia? Jeśli towarzyszą Ci ciągłe napięcie i pośpiech, być może nadszedł dobry czas, by wprowadzić pewne zmiany. Dowiedz się, czym jest stres, i rozpoznaj metody jego łagodzenia. A potem wprowadź je w Twoje codzienne życie! Radzi Iza Cisek.

Wielkanoc na zdrowo
16.04.2014 Iza Cisek-Malec
Oto świąteczne wypieki - tradycyjne, lecz w nowoczesnej i zdrowej wersji. Polecamy wielkanocną babkę bezglutenową, mocno dietetyczny sernik i mazurek upieczony z razowej mąki. Bo ważne jest dla nas, żeby dania na stole przypominały o tradycji, karmiły oko oraz ducha i równocześnie były jak najbardziej pożywne i zdrowe dla naszych ciał.

Słodkiego, zdrowego życia!
25.03.2014 Ewa Tyralik
Na przestrzeni ostatnich lat nasz codzienny tryb życia uległ znacznym zmianom. Żyjemy w biegu, brak nam wolnego czasu, nadmiar obowiązków i wszechobecny stres przyczyniają się do zaniedbania codziennej diety, a w konsekwencji do nadwagi i cywilizacyjnych chorób metabolicznych: otyłości i cukrzycy typu II. Jak sobie pomóc, radzi Marta Siwek, dietetyczka portalu wygodnadieta.pl.

Dwa Księżyce i Słońc Półkule, czyli pieszcząc krągłości…
13.02.2014 Iza Cisek-Malec
Wokół pełno serduszek, zachęt do zakupów słodko-czerwonych gadżetów i setki pomysłów na prezenty z okazji dnia Świętego Walentego. Masz w czym wybierać! A na deser, a może danie główne, zainspiruj się tekstem Izy Cisek, zatrzymaj się i wypróbuj praktyki, które zaprowadzą Was w nieznane dotąd rejony przyjemności, bliskości i intymności. Może zaprosicie je na stałe do Waszego związku?

W stronę równowagi, czyli Twój program odnowy ciała
29.01.2014 Iza Cisek-Malec
Być może jeszcze odczuwasz skutki świąt, podczas których uległaś urokowi tradycyjnych dań, a potem, naturalną koleją rzeczy, także tym potrawom, które bardziej kuszą zimą? Dodatkowo pogoda za oknem nie zachęca do aktywności fizycznej… Może jesteś młodą mamą, która od kilku czy kilkunastu miesięcy koncentruje się głównie na swoim dziecku? A może tak bardzo pochłonęła Cię praca, że nie tylko nie miałaś czasu, aby zadbać o aktywność, lecz jedną z niewielu przyjemności było jedzenie smakołyków? Nie mówiąc już o zajadaniu stresu. Jeśli tak – ten tekst jest dla Ciebie!

Perfekcyjna pani domu? Zostań panią Twego ciała!
11.12.2013 Iza Cisek-Malec
Twój dom cały czyściutki i pachnący. Świąteczne dania przygotowane, prezenty pysznią się pod olśniewającą choinką. Jak zwykle, perfekcyjnie zadbałaś o wszystko. A czy zadbałaś też o siebie? Przeczytaj 5 pomysłów Izy Cisek i zatroszcz się o swoje ciało!

Kochanie się to moja modlitwa
03.11.2013 Iza Cisek-Malec
Seks i duchowość nijak się mają do siebie – to przekonanie, typowe dla naszej kultury, zaczęło się we mnie roztapiać, kiedy sięgnęłam wiele lat temu po pierwsze książki na temat tantry. Intuicja podpowiadała mi, że te sfery są ze sobą połączone, splecione, co więcej, jedna wynika z drugiej. Z czasem zaczęłam praktykować tantrę, która stała moim sposobem na życie, nie tylko seksualne. W moim doświadczeniu seks i seksualność może być równocześnie duchowe. A akt seksualny niesie w sobie boski potencjał.

Kocham się z Ziemią i z Niebem
25.09.2013 Iza Cisek-Malec
Mocno odczuwam głęboki kontakt z moim ciałem, zamknięte w nim emocje i ciszę, jaka w nim panuje. Bezruch, najdrobniejsze poruszenie i świadomy ruch. Uświadamiam sobie, w jaki sposób dotykam Ziemi i jak mocno potrafię otworzyć się na Niebo. Swoje trzy dni z Tańcem Sensytywnym opisuje Iza Cisek.

5 kroków do kosmetyki naturalnej
Zawsze chciałaś spróbować, ale jakoś nie było okazji? W zasadzie to nie wiadomo, od czego zacząć, za co się pierwsze zabrać. A może lepiej samemu nie kombinować, bo można sobie tylko zaszkodzić? Nic bardziej mylnego! Kosmetyka naturalna może być prostym, tanim i bardzo przyjemnym sposobem na codzienną pielęgnację!

Mindfulness, stres i oddech
Gdy jedziesz samochodem w czasie deszczu, co jakiś czas wycieraczki przedniej szyby przesuwają się i pomimo opadu widzisz drogę i możesz jechać bezpiecznie. Poniższe wskazówki, które spisał doświadczony nauczyciel Mindfulness, Saki Santorelli, są takimi właśnie „wycieraczkami”, dzięki którym możesz poruszać się w ciągu dnia w sposób w pełni przytomny.

Uwierz, jesteś piękna!
01.09.2013 Ewa Tyralik
Jeśli myślisz, że do ideału Ci daleko, zainteresuj się projektem amerykańskiej fotografki Jade Beal „A Beautiful Body Project”.

Bodypainting - sztuka malowania ciała
Bodypainting jest symbolem nietrwałości i zmienności w sztuce. Może właśnie dlatego ma tylu zwolenników, czerpiących przyjemność z możliwości zmiany swojego wyglądu. I być może z tej zmienności formy wyrazu artystycznego bierze się niezwykły odbiór żywych obrazów. O sztuce Bodypaintingu opowiada Agnieszka Glińska, założycielka i dyrektor artystyczny zespołu Art Color Ballet.

Radość z brzucha!
19.06.2012 Beata Kosiacka
Bądź taka…, nie bądź taka…, schudnij, nie denerwuj się, uśmiechnij się, wyluzuj… Kiedy to wcale nie takie proste. Podejście na tzw. „zdrowy rozum”, naginanie się do cudzych oczekiwań lub branie przykładu z kogoś innego (Kaśce pomogło, to i ja spróbuję) niekoniecznie musi u ciebie zadziałać.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook