AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Polecamy

Poznaj siebie lepiej
Czy jesteś LIDERKĄ SWOJEGO ŻYCIA?
Pracując jako koordynatorka projektów uwielbiałam pracę ze swoim zespołem. Ten nasz meta język, niezliczone burze mózgów, spotkania, rozmowy telefoniczne o ciekawych porach i oczywiście najważniejsze - świętowanie zakończenia projektu ;-) Gdy teraz, jako trenerka rozwojowych warsztatów staram się dzielić swoją wiedzą i menadżerskim doświadczeniem, pamiętam również zawsze o tym, że ja sama również nadal chcę być LIDERKĄ SWOJEGO ŻYCIA. W jaki sposób?

Wyjechać na Goa, by nareszcie wrócić do Domu
05.02.2018
Od pokoleń naszym prababciom, babciom, matkom, ciotkom, wmawiano, że mąż i dzieci będą tym, co da nam poczucie spełnienia - to był niemalże jedyny dostępny scenariusz życia. Czasy się zmieniły, dzisiaj tym, co sprawia, że czujemy się wartościowe, mogą być nasi ukochani, nasza kariera, nasze osiągnięcia na drabinie społecznej, a ostatnio nawet ścieżka duchowa, którą wybieramy. My kobiety odbyłyśmy kilkupokoleniowy trening w tym, by szukać naszej pełni, wartości i miłości na zewnątrz. Jak często słyszysz od innych kobiet, że rozpoznają się jako idealne i wartościowe po prostu takie, jakie są. Rzadko? Nigdy? A ty jak często to sobie powtarzasz?

19.09.2017 Ewa Tyralik
Rzuciła etatową pracę, aby robić to, co kocha - pisać. Doktor literaturoznowstwa, twórczyni kursów pisarskich. Dzisiaj najczęściej mówi o sobie - pisarka. I już nie bolą jej komentarze w stylu "nadal piszesz te swoje wierszyki?". Jak to jest mieć raj na kredyt, odważyć się żyć swoim marzeniem i utrzymywać się z niego, opowiada pisarka Krystyna Bezubik.

Czy możliwe jest, by zatrzymać kołowrotek stresujących myśli?
01.08.2017 Joanna Berendt
Czy czasem też marzysz o tym, by stres zniknął z Twojego życia? A może nieustannie szukasz sposobów, by go pokonać czy okiełznać? A co powiesz na to, by lepiej poznać i zrozumieć swoją reakcję stresową? Dlatego chcemy wyjaśnić, gdzie powstaje stres i jak wpływa na nasze ciało i jakość życia, a co najważniejsze, co możesz w stresujących sytuacjach robić, by poczuć się lepiej. Inspiracje przygotowały: Joanna Berendt i Anna Andrzejewska z Centrum Neuro-Integracji MIND www.neuro-integracja.pl

Sekret wewnętrznej mocy
11.05.2017 Eliza Borowiak
Poznaj 10 kroków do zbudowania postawy bycia niepokonaną i przyciągnięcia tego, czego pragniesz.

Dać sobie prawo na czucie!
17.01.2017 Joanna Berendt
Wszystkie emocje są drogowskazami do naszego wnętrza i zaproszeniem, aby sięgać głębiej, poza maski, role, stereotypy. Słuchanie swojego ciała i swoich emocji w celu docierania do potrzeb jest dla nas naturalne. Jednocześnie z przeróżnych powodów zatracamy kontakt z potrzebami i oddzielamy się od wewnętrznych radarów życia. Jak na nowo nauczyć się korzystać z tego, co mówi ciało? Przeczytaj, co podpowiada Joanna Berendt.

Kobieca strona mocy. Odkryj z nami wyższy poziom kobiecości!
15.09.2016
W przepięknej, inspirującej białej przestrzeni o loftowym klimacie w Domu Handlowym Mysia 3, w samym centrum Warszawy w dniu 24.09.2016 w godzinach 11.00-19.00 odbędzie się wspaniałe wydarzenie dla kobiet „Kobieca strona mocy. Odkryj z nami wyższy poziom kobiecości” organizowane przez portal Oh!me. (www.ohme.pl). Będzie to energetyczne spotkanie, podczas którego każda z uczestniczek poczuje, jak wielka moc i siła tkwi w kobietach. To będzie Nasz czas.

Pozytywne warsztaty z Dagmarą Skalską!
02.03.2016
"Okazywanie sobie miłości jest równie ważne co innym. Miłość do siebie to bowiem miłość na całe życie" – mówi Dagmara Skalska, autorka bestsellerowej serii książek „Egoizm to nie grzech”, która po raz 6 wyrusza w trasę warsztatową po Polsce, by przekonać kobiety do pozytywnego egoizmu.

30.10.2015
Piszesz do szuflady? A może nigdy jeszcze nie pisałaś, ale zawsze o tym marzyłaś? Od dawna planujesz: „Napiszę, książkę, ale… Krystyna Bezubik, autorka książki „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania” twierdzi, zawsze jest dobry moment, by zacząć pisać. Mówi o tym w trakcie swoich warsztatów i kursów pisarskich. Opowiada też o tym w poradniku, który już 5 listopada ukaże się nakładem Wydawnictwa E-bookowo.

W szponach internetowego nałogu
22.02.2015
Siecioholizm to stosunkowo nowy problem, który pojawił się wraz z rozpowszechnieniem Internetu. Trudno przecenić wpływ dostępu do sieci na komfort życia i możliwość wyrównywania szans rozwojowych ludzi o różnych zasobach majątkowych i intelektualnych, mieszkających zarówno w wielkich miastach, jak i małych miejscowościach, wsiach i miasteczkach. Na czym polega zjawisko siecioholizmu i jak się przed nim bronić? Jak rozpoznać uzależnienie? I jak postępować z osobą uzależnioną od komputera? Okazuje się, że do odpowiedzi na powyższe pytania coraz częściej będą zmuszone osoby z coraz bliższego nam otoczenia, a może w końcu my sami?

Zostań kobietą spełnioną!
25.08.2014 Ewa Tyralik
Fundacja Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet we współpracy z Urzędem Miasta Katowice zaprasza na konferencję Kobieta Spełniona.

Zaakceptować swoją moc
04.07.2014 Patrycja Załug
Czy czujesz, że nadszedł twój czas, aby przesiąść się z fotela pasażera w fotel kierowcy i wziąć życie w swoje ręce? Czy jesteś gotowa zobaczyć siebie naprawdę? To nie własna słabość nas przestrasza, ale przeczucie wewnętrznej mocy, która w nas drzemie. Pewność, że jakkolwiek zechcemy zmienić swoje życie, mamy w sobie potencjał, aby tego dokonać.

Stwórz własną, naturalną, wielkanocną świecę!
12.04.2014 Iza Ziemińska
Świece stały się nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych. Powód jest oczywisty działają na nasze zmysły, tworzą niepowtarzalny klimat i pobudzają wyobraźnię. Hanna Sobkowska, twórczyni marki Green Dragonfly, ekskluzywnych świec z naturalnych wosków, zaprasza do stworzenia własnej ekologicznej świecy wielkanocnej. Skontaktuj się ze swoim wewnętrznym twórcą!

Im dalej w las tym więcej drzew …
Rozwój to taka ścieżka, z której nie chcesz zejść. Nawet jeżeli na tej drodze spotykasz się z trudnymi rzeczami, dotykasz swoich ograniczeń, lęków, to już wiesz, że to proces przybliżający Cię do siebie samego/siebie samej. O tym jak rozumieją rozwój, jakie płyną z niego korzyści i jak rozwój ma się do potencjału, dyskutują Monika Bielecka Prokop i Dominika Fieńko Nawrocka (www.twojpotencjal.pl).

Moja świąteczna potrzeba
11.12.2013 Iza Ziemińska
O tym, jak w przedświątecznym czasie pozostać sobą, pisze Iza Ziemińska.

Z jakiej jestem bajki? – czyli o interpretacji napisanej samodzielnie baśni
11.12.2013 Beata Kupiec
Optymistycznie zakładamy, że zachęcone poprzednim tekstem napisałyście swoje baśnie, w ostatnim artykule z cyklu chciałybyśmy więc podsunąć Wam kilka wskazówek pomocnych w interpretacji.

Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
05.11.2013
Jeśli chcesz zdobyć i pogłębić wiedzę o prowadzeniu biznesu, poznać nowe narzędzia, aplikacje i trendy rynkowe, poznać efekty mentoringu biznesowego 100 Nowych Firm, spotkać inne przedsiębiorcze kobiety i wyciągnąć korzyści z sieciowania i networkingu, weź udział w kolejnej konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która odbędzie się 25 listopada, w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Muranów, w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Kilka przykazań szczęśliwej kobiety
Wyobraź sobie, że jesteś na miłym spotkaniu, rozmowy toczą się o życiu i nagle ktoś się ciebie pyta: Czy jesteś szczęśliwa? Może odpowiadasz: tak, raczej tak...... Pada drugie pytanie: Co kobieta może robić, żeby być szczęśliwa? I co odpowiesz?

Tańcząc z ciemnością
23.09.2013 Iza Cisek-Malec
Właśnie nadchodzi jesienna równonoc. A zaraz po niej czas, w którym przybywa nocy i z dnia na dzień coraz bardziej wchodzimy w ciemność. W naszej cywilizacji ciemność jest deprecjonowana, niepopularna, może nawet być przerażająca dla żyjących w mieście ludzi. Mieszkamy i pracujemy w jasnych, oświetlonych miastach, a zimowy rozkład obowiązków wcale nie chce się skrócić i żaden pracodawca ani szkoła nie biorą pod uwagę tego, że potrzebujemy więcej snu i odpoczynku. Można jednak polubić ciemność i znaleźć w niej ukojenie. Jak oswoić ciemność?

Po co pisać cz.2 - Sprawdzone sposoby na pogłębianie kontaktu z samą sobą
18.09.2013 Beata Kupiec
Jak można zwiększać samoświadomość – niezbędny element każdego rozwoju – poprzez pracę z własnymi tekstami? W drugim tekście z tego cyklu zajmiemy się przygotowaniem do pisania własnej baśni.

Po co pisać?
01.09.2013 Beata Kupiec
Jak można zwiększać samoświadomość – niezbędny element każdego rozwoju – poprzez pracę z tekstami? – radzi Beata Kupiec.

Konkurs urodzinowy Dojrzewalni
23.06.2013
Z przyjemnością prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione w urodzinowym konkursie Dojrzewalni Róż. Dziękujemy Wam za podzielenie się z nami Waszymi rozwojowymi refleksjami, przemyśleniami i sobą…

Jak odzyskać własne życie
Jesteś oparciem dla wszystkich, gdzie się nie obrócisz, każdy czegoś od Ciebie chce. Ale nikt Cię nie pyta, czego Ty sama chcesz. Co więcej, sama już nie pamiętasz, na czym tak naprawdę Ci zależy. O kobietach, które funkcjonują w sposób, jakby miały nieograniczone zasoby energii, przeznaczonej na użytek innych pisze Monika Janiszewska w rozmowie z Barbarą Burduk.

Co zrobić, żeby (nie)pisać?
23.06.2013 Krystyna Bezubik
Książki nie piszą się same. Książki są pisane przez ludzi. Praktycznymi wskazówkami na niepisanie dzieli się z Wami Krystyna Bezubik.

Każda z nas jest różą
15.05.2013 Ewa Tyralik
„Każda z nas jest piękną różą, cudownym kwiatem, który może rozkwitać, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany. Czasami potrzeba podlać trochę wody, czasami trzeba dodać nawozu, a czasami trzeba przesadzić kwiat do innego ogrodu lub wyciąć drzewo, które zasłania swoimi gałęziami dostęp do słońca. Wiele z nas o tym zapomina, jest to największe zło, jakie możemy sobie same wyrządzić”. O swojej rozwojowej drodze opowiada Joanna Andryszczak – Lewandowska, uczestniczka programów Ambasadorzy Empatii i Gdybym dorosła.

Targi Coachingu - Coachowisko
01.04.2013
Już 11-go kwietnia 2013 odbędą się po raz trzeci otwarte Targi Coachingu - Coachowisko w Warszawie.

Przestrzeń na pisanie
19.03.2013 Krystyna Bezubik
Pisanie zaczyna się od stworzenia przestrzeni wewnętrznej do pisania - od zmiany w nastawieniu. Czasami jest to wyrzucanie do kosza pewnych stereotypów na temat pisania, zmienienie schematów. Czasami jest to zatrzymanie się w tu i teraz i wsłuchanie w swoje wewnętrzne potrzeby. Przeczytaj artykuł Krystyny Bezubik i przyjdź na jej warsztat „Piszę, bo chcę i umiem. Zrealizuj swoje pisarskie marzenia”

Ja Kobieta. Tango a poczucie własnej wartości.
Pamiętam, kiedy po raz pierwszy zatańczyłam swoje tango tak, że oprócz wspomnienia tańca pozostała we mnie ogromna refleksja na temat siebie i Kobiety, którą jestem... Jeśli Ty także chcesz lepiej poczuć, KIM jesteś, nie przegap wiosennej edycji PROGRESSteronu i pięknego warsztatu Magdaleny Samolik, której artykuł prezentujemy.

Naprawdę jaka jesteś... nie wie nikt
Jaka naprawdę jestem? Czy kobieta spoglądająca na mnie codziennie rano z lustra jest prawdziwa, czy utkana z myśli, poglądów i przekonań innych ludzi, których spotkała na swojej drodze? Jak odnaleźć prawdziwą siebie? Radzi trenerka rozwoju osobistego Magdalena Knitter.

Zejść z wieży Babel i sięgnąć nieba w sobie
Słowa mają moc, której użycie i ukierunkowanie zależy wyłącznie od nas...
...informują, uczą, bawią, zbliżają i łączą ludzi - lub ich od siebie odpychają.

Zmiana - klucz do rozwoju cz. 1
04.09.2011 Iza Cisek-Malec
Edycję naszego e-magazynu zaczynamy od cyklu artykułów na temat zmiany. Dlaczego? Bo sprawa dotyczy każdego z nas. Wszyscy podlegamy nieustającym zmianom, od chwili poczęcia po ostatnie tchnienie.

Zmiana - klucz do rozwoju cz. 2
26.09.2011 Iza Cisek-Malec
Edycję naszego e-magazynu zaczynamy od cyklu artykułów na temat zmiany. Dlaczego? Bo sprawa dotyczy każdego z nas. Wszyscy podlegamy nieustającym zmianom, od chwili poczęcia po ostatnie tchnienie.

Zmiana - klucz do rozwoju cz. 3
27.12.2011 Iza Cisek-Malec
Edycję naszego e-magazynu zaczynamy od cyklu artykułów na temat zmiany. Dlaczego? Bo sprawa dotyczy każdego z nas. Wszyscy podlegamy nieustającym zmianom, od chwili poczęcia po ostatnie tchnienie.

Zmiana - klucz do rozwoju cz. 4
04.04.2012 Iza Cisek-Malec
Edycję naszego e-magazynu zaczynamy od cyklu artykułów na temat zmiany. Dlaczego? Bo sprawa dotyczy każdego z nas. Wszyscy podlegamy nieustającym zmianom, od chwili poczęcia po ostatnie tchnienie.

All is one
Wymarzona podróż Matki Polki. Jeszcze nie wiem, czy mam wyrzuty sumienia, czy nie. W Polsce zostały moje dzieci i mąż. Są święta. Wiadomo, gdzie powinnam wtedy być... A jednak jestem... nie tam, gdzie być powinnam??? Zaraz, zaraz... po co ja tu przyjechałam? Aaaaaa... pobyć sama i poczuć siebie. Opowieść Moniki Bieleckiej-Prokop.

Okrągła edycja Szpilki wymiatają!
17.06.2013
29 czerwca 2013 w godzinach 11-15 odbędzie się specjalne, jubileuszowe spotkanie Szpilki wymiatają! Impreza skierowana jest do kobiet, które chcą spędzić interesujący dzień w gronie innych ciekawych Kobiet, nawiązać kontakty biznesowe, skorzystać z usług profesjonalistów oraz możliwości zakupu unikalnych usług i produktów, przewietrzyć szafę, zrelaksować się i spędzić dzień inaczej niż zwykle.

Bornholm. Kobiecy świat nie kończy się za rogiem
29.05.2013
Wielkimi krokami zbliża się kobiecy arte-trekking rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety. Uczestniczki wyprawy szlifują rowery i własną kondycję, by w sierpniu przemierzyć na dwóch kołach duńską wyspę. Będą podążać śladami wikingów, podziwiać lasy elfów i charakterystyczne okrągłe kościoły.

Kobiecy świat nie kończy się za rogiem
29.05.2013
Już 12 czerwca kolejna ekipa 17 kobiet wyruszyła ze Stowarzyszeniem Aktywne Kobiety do Maroka, by wędrować przez berberyjskie wioski i góry Atlasu Wysokiego, rozwinąć skrzydła nad oceanem i rozkochać się w marokańskiej kulturze.

Bliżej siebie – warsztat z Katarzyną Miller
20.05.2013
Czy wydaje Ci się, że zatrzymałaś się w połowie drogi, a Twoje życie stanęło w martwym punkcie? Nie masz energii do działania, radość życia podziała się nie wiadomo gdzie i wszystko układa się nie tak, jak sobie wymarzyłaś? Tylko Ty sama możesz powiedzieć STOP! Dobrym początkiem zmian będzie udział w spotkaniu z Kasią Miller - psychoterapeutką, która od wielu lat pracuje z kobietami i inspiruje nas, abyśmy nabrały odwagi do zmian, inaczej spojrzały na to, co posiadamy.

Na ile my, ludzie żyjący „na co dzień” w mieście, dostrzegamy otaczającą nas przyrodę? Czy nasz kontakt z nią sprowadza się do odgarniania śniegu i obejrzenia prognozy pogody po to, żeby wiedzieć „w co się ubrać?” Zadaję sobie sama to pytanie i czuję, jak mocno jestem związana z naturalnym rytmem natury.

Moja droga to Inspiracja
04.09.2012 Ewa Tyralik
Sylwia Nikko Biernacka, trenerka, fotografka, założycielka Fundacji Machina Fotografika wędruje samotnie brzegiem polskiego morza. W drugi etapie wyruszy w rozwojową podróż z kobietą po amputacji nogi (warsztaty rozwojowe). Finałem będzie wspólna wyprawa polskim wybrzeżem. Dochód ze sprzedaży książki, która powstanie po pierwszym etapie projektu zostanie przeznaczony na zakup protezy i realizację projektu fotograficzno-społecznego 440 km. Rozmawiamy przez telefon. Szum fal w tle.

Jak być blisko z innymi i ze sobą w Święta
09.12.2012 Iza Ziemińska
Ze Świętami wiążą się duże oczekiwania, a tym samym wielkie emocje, którym czasem zwyczajnie trudno sprostać. Programowo chcemy czuć się kochani i szczęśliwi, być blisko siebie. A jeżeli tak nie jest, co wtedy? Felieton Izy Ziemińskiej, trenerki rozwoju osobistego, współzałożycielki Szkoły Wystąpień Publicznych.

Autoestima Flamenca
29.12.2012 Anna Rybak
Po grudniowym zabieganiu i noworocznym szaleństwie dotrze do nas zapewne świadomość, że teraz przed nami długie zimowe miesiące, urozmaicane głównie kolejnymi próbami realizacji noworocznych postanowień. Warto więc w tym czasie podarować sobie trochę klimatu i energii lata – a do tego idealna jest gorąca pasja. Pasja flamenco.

Przytul siebie po wakacjach
04.09.2012 Sylwia Kuran
Radość, złość, smutek, wdzięczność… Uczucia. Przychodzą nie wiadomo skąd i znikają nie wiadomo gdzie. Odwiedzają nas na chwilę, czynią wewnętrzne poruszenie i zostawiają nas zawsze mniej lub bardziej odmienionymi. Te, które lubimy witamy z radością. Od innych jednak wręcz nawykowo uciekamy. A co mogłoby się stać, gdybyś zaryzykowała choć raz powitać złość, smutek lub lęk z taką otwartością, z jaką witasz radość lub miłość?

Za-uważ się
17.07.2012 Olga Siara
Zdarza Ci się czasem zapomnieć, po co sięgasz do szafki? Zapomniałaś, co się stało z kluczami, które jeszcze przed chwilą trzymałaś w rękach? Przeczytaj tekst Olgi Siary o treningu uważności, który Autorka rozpoczęła się od … piętnastominutowego spóźnienia, bo pomyliła godziny zajęć. Uwaga! Włączenie w życie uważności może wprowadzić Twoje życie na zupełnie inne tory!

W poszukiwaniu siebie…
01.01.2013 Eliza Borowiak
Aby żyć w zgodzie z samą sobą i własnymi pragnieniami trzeba zatrzymać się w pędzie życia i z dala od zgiełku codziennych spraw, uświadomić sobie, czego tak naprawdę oczekujesz od siebie i dla siebie, co chcesz zmienić, co osiągnąć, czego potrzebujesz do szczęścia ... O lepszym porozumieniu ze sobą pisze Eliza Borowiak.

Granic nie ma! Stwarzamy je sobie sami…
05.04.2012 Anna Zygmunt
Ludzie od wieków mają w sobie potrzebę odkrywania nieznanego. Opanowali i „oswoili” różne środowiska: pustynie, morza, góry… Najstarszym dowodem zejścia człowieka pod wodę jest asyryjska płaskorzeźba z 885 roku p.n.e. przedstawiająca mężczyznę uzbrojonego w rodzaj kuszy i oddychającego za pomocą czegoś, co przypomina butlę nurkową.

Uwolnij emocje
Anna Maruszeczko i Lucyna Wieczorek prowadzą wnikliwe rozmowy o ludziach i emocjach. O tym jak ważną rolę odgrywają w życiu każdego z nas. Z zapisu tych rozmów powstał e-book „Uwolnij emocje. Elementarz uczuć”.

Odcienie kobiecości
05.04.2012 Iza Cisek-Malec
Jednego dnia załatwiasz wszystko, idąc za ciosem, jesteś mistrzynią negocjacji i pokonujesz wszelkie przeszkody ze sprawnością urodzonego stratega. Dwa dni później jesteś wycofana, potrzebujesz pobyć w domu sama i uporządkować swoją życiową przestrzeń.

Odkryj własną wartość
Wiele osób ma kłopoty, aby docenić siebie. Jesteś jedną z nich? Oto zestaw praktycznych ćwiczeń, które pomogą ci uwierzyć w siebie.

Moje całe ja cz. 1
Pokazując tylko kawałek swojego ja, nie żyjemy pełnią życia – o tym, że warto pokazać prawdziwą twarz rozmawiają Anna Maruszeczko i Lucyna Wieczorek

Moje całe ja cz. 2
Pokazując tylko kawałek swojego ja, nie żyjemy pełnią życia – o tym, że warto pokazać prawdziwą twarz rozmawiają. Autorki: Anna Maruszeczko i Lucyna Wieczorek

Moje całe ja cz. 3
Pokazując tylko kawałek swojego ja, nie żyjemy pełnią życia – o tym, że warto pokazać prawdziwą twarz rozmawiają Anna Maruszeczko i Lucyna Wieczorek

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook