AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Polecamy

Narzędzia i metody rozwojowe
Szukasz inspiracji i odpoczynku? Przyjedź na Family Yoga Festival 2017
12.04.2017
W dniach 21-25 czerwca 2017r. w Pałacu Sulisław odbędzie się największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska jogi - Family Yoga Festival. Misją Festiwalu jest podkreślenie różnorodności tradycji i metod samodoskonalenia, a jego bogaty program zadowoli różnorodne potrzeby fanów jogi z Polski i z zagranicy. Sprawdź, co będzie w programie!

Wyjątkowy Kongres już 5 marca w Gdyni!
15.02.2016
Agencja I.D. MEDIA – wydawca magazynu Imperium Kobiet i Law Business Quality zaprasza na II MIĘDZYNARODOWY KONGRES IMPERIUM KOBIET, który odbędzie się 5 marca 2016 w prestiżowym Hotelu Nadmorskim w Gdyni. Matronujemy i polecamy!

Ogólnopolska Kampania Mediacyjna ZGODA - prezent na Dzień Dziecka
Wszędzie, gdzie co najmniej dwie strony wyrażają swoje myśli, emocje czy przekonania potencjalnie może dojść do niezrozumienia, nieporozumienia a nawet konfliktu. Osoba, która może pomóc stronom znaleźć wspólne rozwiązanie jest Mediator.

08.03.2015
„Obejmując wstyd i wrażliwość” – to temat przewodni warsztatów, które odbędą się dniach 28-29 marca 2015 r. w Warszawie. Spotkanie inspirowane jest wieloletnią praktyką trenerską i coachingową z klientami indywidualnymi i grupami oraz wynikami badań prof. Brene Brown, dotyczących wpływu wstydu oraz trudności z akceptowaniem własnej wrażliwości na poczucie życia w zgodzie ze sobą. Szkolenie poprowadzą certyfikowane trenerki i psychoterapeutki – Pernille Plantener (Dania) oraz Emma Collins (Szwajcaria).

Święte ciało
24.06.2014 Iza Cisek-Malec
Już po raz dziesiąty lipcową porą możesz wybrać się na festiwal ludzi odważnych, którzy są gotowi konfrontować się z tym, co inne i nieznane. Kilkanaście dni we Wrocławiu wypełni Festiwal ludzi, którzy nie godzą się na wzorce lansowane przez kulturę masową, ludzi, którzy szukają najgłębszych z możliwych źródeł inspiracji – inspiracji wewnętrznej.

Dzień na szpilkach po raz drugi w Szczecinie
28.05.2014 Ewa Tyralik
Pracę nad poczuciem pewności siebie, asertywnością oraz wiarą we własne możliwości będą mogły wykonać panie podczas drugiej edycji Dnia na szpilkach, która odbędzie się 7 czerwca na Statku Ładoga w Szczecinie.

O złości i Żywej Wyobraźni
Irytacja, gniew, złość, wściekłość, furia to odcienie tej samej emocji, czy też całkiem różne uczucia? Czy obezwładniają cię, czyniąc z ciebie bezbronną ofiarę, czy też powodują, że wybuchasz jak nieposkromiony wulkan, niszcząc wszystko co naokoło? Czy wrzucasz je do "jednego worka", nie chcąc na nie patrzeć, czy rozpoznajesz je, odróżniasz i potrafisz korzystać z ich siły?

Kobiety pełne piękna i ducha walki
Czują się piękne, silne i pełne ducha walki. Tego ognia dodaje im "Henna Crown" - misterny tatuaż na głowie, malowany najwyższej jakości henną.

Drzewo życia - rozwój ze stadem wolnych koni
12.05.2014 Agata Wiatrowska
"Za chwilę wejdziemy w przestrzeń wolnych koni. To ich dom. Jesteśmy tam gościem - usłyszałam od Jackie Stevenson, gdy pierwszy raz spotkałam się ze stadem wolnych koni, podczas prowadzonej przez nią konferencji w USA”. Co może nam dać unikalne doświadczenie przebywania z wolnymi końmi, czym jest Drzewo życia i jak smakują jego owoce, przeczytasz w tekście Agaty Wiatrowskiej.

Jak się rozwijać, żeby się nie zwijać?
Czy zastanawiałyście się jak zaplanować swój rozwój osobisty? Na czym się skoncentrować? Od czego zacząć? Literatura dostarcza nam zarówno wielu gotowych rozwiązań, jak i wątpliwości. Czym się zatem kierować? Tekst Doroty Szczepan-Jakubowskiej i Soni Jakubowskiej. Proponujemy Wam strategię mistrzostwa osobistego (P. Senge) i pracy na mocnych stronach, na której opieramy programy rozwoju umiejętności trenerskich, coachingowych i liderskich.

Być uważnym – widzieć i słyszeć więcej
5 zasad bycia uważnym z poradnika początkującego praktyka.

Język serca
24.09.2013 Aneta Marczak
Któż z nas nie pragnie więcej harmonii, miłości, zrozumienia w otaczającym nas świecie. Czy można być bardziej świadomym i otwartym na innych, bardziej wdzięcznym i uważnym, a przez to również szczęśliwszym? Dziś z całą pewnością mogę powiedzieć, że tak, a moje życie mogę podzielić na erę przed i po NVC (Nonviolent Communication).

Występujesz publicznie? Doceń SIŁĘ POCZĄTKU!
01.09.2013 Iza Ziemińska
O tym jak istotną rolę odgrywa pierwsze wrażenie, wiemy praktycznie wszyscy. Jak złapać kontakt z publicznością od samego początku podczas wystąpień publicznych radzi Iza Ziemińska.

Warsztat o wspierającym feedbacku dla podwładnych i szefów
01.09.2013 Magdalena Sendor
Jak sięgnąć po odwagę, by udzielać informacji zwrotnej - czy to szefowi, czy podwładnemu? Jak zwiększyć efektywność w firmie i znaleźć sposób na większą lekkość w relacjach zawodowych? Godfrey Spencer, certyfikowany trener NVC, podzieli się z uczestnikami październikowych warsztatów wiedzą na temat feedbacku jako istotnej informacji biznesowej.

Szkoła Wystąpień Publicznych – krótsza, wakacyjna edycja!
23.06.2013 Iza Ziemińska
Kiedy wiesz, jak przekazać ważne dla siebie treści, inni mogą Cię łatwiej zrozumieć, a Twój stres gdzieś znika. Poczuj, jak to działa!

(R)evolucja świadomości!
03.07.2012 Iza Cisek-Malec
Tytuł Evolution Consulting przyciągnął mnie od razu. W opisie przeczytałam, że ten autorski projekt Lucyny Wieczorek i Magdy Przybysz bazuje na integralnej wizji rozwoju Kena Wilbera, który jest mi bardzo bliski - w tym ujęciu ewolucja stanowi proces integrowania, włączania i przekraczania kolejnych poziomów świadomości. To, co wydało mi się niezwykłe, to włączenie w projekt także dwóch metod: NVC, które od kilku lat praktykuję, oraz NLP, któremu z coraz większym zainteresowanie się przyglądam. Żeby zaspokoić rozbudzoną ciekawość, zwracam się do źródła – czyli do autorek warsztatu z prośbą o rozjaśnienie intrygujących mnie treści.

Śmiech to zdrowie. Czy zawsze?
11.06.2012 Elżbieta Lange
Ze wszystkich zwierząt tylko człowiek umie się śmiać, zauważyli już starożytni filozofowie, chociaż ma najmniej ku temu powodów€, dodał w XX wieku Ernest Hemingway. Zdrowy śmiech tworzy duchowe niebo, pod którym wszystko dojrzewa. Czy już się dzisiaj śmiałaś/śmiałeś? -€“ pyta Elżbieta Lange, autorka programu rozwoju osobistego "Coaching na obcasach".

Wdzięczność nie dla wszystkich
13.02.2012 Ewa Tyralik
Istnieje udowodniony związek między wdzięcznością a poczuciem szczęścia. Doświadczenia potwierdziły, że wdzięczność można wzmacniać, a skutkiem tego jest poprawa samopoczucia.

Wdzięczność - Bilet do szczęścia
09.01.2012 Ewa Tyralik
Usiądź na chwilę w spokojnym, przyjaznym dla Ciebie miejscu. Przejdź w myślach ostatnią dobę. Czy zrobiłaś/eś coś, co wzbogaciło życie Twoje lub innych?

Wdzięczność na codzień
20.12.2011 Iza Cisek-Malec
Wyrażanie wdzięczności to sztuka, której można się nauczyć. Przekonuje o tym Anna Dodziuk, dzieląc się swoimi doświadczeniami z życia zawodowego i osobistego.

Wdzięczność lekka jak koliber
16.01.2012 Ewa Tyralik
Wyrażanie wdzięczności to meta strategia budowania szczęścia. Dziś kolejny poniedziałek i nowa porcja ćwiczeń, wzmacniających naszą wdzięczność. Zapraszamy

15.05.2013
Zapraszamy do udziału w ciekawym projekcie badawczym prowadzonym przez psychologów (doktorantów z SWPS). Do badania zapraszamy kobiety w przedziale wiekowym 30-50 lat.

Starożytne mantry, Rumi i Kahlil Gibran w Palladium!
08.04.2013
Po magicznych koncertach Devy Premal & Mitena oraz Snatam Kaur, Pranaworld gości ponownie niezwykły zespół Mirabai Ceiba. 25 kwietnia usłyszymy starożytne mantry w języku Gurmukhi, pieśni inspirowane poezją Rumiego i Kahlil Gibrana oraz kompozycje World Music. To będzie niezaprzeczalnie duchowe i międzykulturowe doświadczenie na wielu poziomach. Autorka artykułu: Małgorzata Haisig.

Prosto do celu
Czarodziejska różdżka, diabelskie sztuczki? A może narzędzie skutecznej zmiany? O tym, czym naprawdę jest NLP pisze Magdalena Przybysz, psycholożka, trenerka, choreografka. Nawet, jeśli masz spory dystans do metody, warto przeczytać ten tekst. A może zwłaszcza właśnie wtedy…

Po raz pierwszy w Polsce - warsztaty ze Stephenem Jenkinsonem!
08.01.2013 Ewa Tyralik
Fundacja Pathways zaprasza na pierwsze w Polsce spotkanie z duchowym aktywistą Stephenem Jenkinsonem, który zrewolucjonizował pojmowanie śmierci w Kanadzie i Ameryce Północnej. Jako dyrektor programu badań w jednym z czołowych kanadyjskich szpitali oraz adiunkt na znanej kanadyjskiej uczelni medycznej, Jenkinson prowadził konsultacje na rzecz opieki paliatywnej i hospicjów. Przez wiele lat pracował z osobami umierającymi i ich rodzinami, osobami pogrążonymi w żalu po utracie bliskich oraz z tymi, którzy nie potrafili przeżywać straty. W 2010 roku Stephen otworzył w Kanadzie swoją pierwszą szkołę, ucząc Sztuki Głębokiego Życia. Obecnie rozpoczyna pracę z szóstą grupą uczniów.

Przypomnij sobie swoją przyszłość!
26.04.2013 Iza Cisek-Malec
Jak to jest, kiedy umysł świadomy kieruje Twoimi nieświadomymi zachowaniami? O przyjemnie skutecznych i skutecznie przyjemnych narzędziach NLP oraz korzyściach, jakie metoda wprowadziła w jej świat, opowiada Iza Cisek.

Nazywam się milliard
Uwaga! Uwaga!W ponad 200 krajach i 27 miastach w Polsce kobiety, dziewczęta i dziewczynki, a także mężczyźni, którzy naprawdę kochają i wspierają kobiety, zatańczą 14 lutego - w Walentynki, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku.

Zmień swoje myśli-zmienisz swoje życie
Czy to możliwe, że wystarczy dokonać wyboru, jak chcę myśleć i to wszystko zmienia? Zacznij obserwować jak to jest, jak kształtują się nasze schematy myślenia i jak wpływają na nasze życie. Jak można zmienić swoje myśli na te bardziej odżywcze i budujące podpowiada Ewa Wiśniewska-Brzoza.

Zrób fikołka i żyj prawdziwiej
Z Dagmarą Danielczyk – Słomian, psychoterapeutą pracującą w nurcie Gestalt, o cechach wyróżniających tę metodę, wadze skupienia się na „tu i teraz” i mitach na temat sesji terapeutycznej rozmawia Monika Janiszewska.

Jak zostać Supermamą?
08.09.2012 Ewa Tyralik
„Macierzyństwo, nawet jeśli brzmi to jak stereotyp, całkowicie zmienia rzeczywistość. Ja na dodatek – w swoim przekonaniu oczywiście – byłam tą jedną jedyną, która musiała umieć sobie ze wszystkim poradzić. Nikt nie mógł mi pomóc. Większość obowiązków, które sobie narzuciłam, była, rzecz jasna, wyimaginowana. I tak, syn od początku przesypiał całe noce, a ja nie. Bo czekałam aż zacznie płakać, aż coś się stanie... W efekcie byłam zmęczona, zła i nieszczęśliwa”. Brzmi znajomo? Zamykasz oczy i widzisz siebie? Też tak masz? Przeczytaj zabawną powieść „Supermama”. Z Autorką, Katarzyną Ostrowską – Biernacką, rozmawia Ewa Tyralik.

10 złotych rad Autorki „Supermamy”, aby nie zwariować, będąc młodą mamą.

Smak przemiany
Ludzie boją się zmiany. Kojarzy im się najczęściej z utratą poczucia bezpieczeństwa. Jednak, gdy już poznają jej smak, dalej chcą się zmieniać. Bowiem zauważają jak bardzo poprawiła się jakość ich życia.
„Uwolnij emocje. Elementarz uczuć“, Anna Maruszeczko, Lucyna Wieczorek – Tutak, fragment IV rozdziału e-booka.

NVC - Poznaj język żyrafy
04.09.2011 Iza Ziemińska
Zrozumieć drugiego człowieka to nie tylko usłyszeć co do nas mówi, ale także dostrzec jego potrzeby i uczucia. Otworzyć nie tylko uszy, ale także serce.

10 kroków do spełnienia
15.05.2013 Ewa Tyralik
Zapraszamy Cię do rozwojowego ogrodu Dojrzewalni! Każdego dnia w naszym urodzinowym ogrodzie zakwitnie nowa róża, posadzona przez współpracującego z nami Trenera. Codziennie jeden z Nich podzieli się z Tobą sprawdzonymi przez siebie 10 krokami do spełnienia w temacie, który jest Mu bliski. Niektórzy zachwycili Cię już być może na PROGRESSteronowych warsztatach; innych poznałaś/eś, biorąc udział w naszych programach. A może jeszcze Ich nie znasz? Zajrzyj codziennie po nową, rozwojową inspirację. Urodzinowa akcja potrwa do 3 czerwca.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook