AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Polecamy

Czy jesteś LIDERKĄ SWOJEGO ŻYCIA?
Pracując jako koordynatorka projektów uwielbiałam pracę ze swoim zespołem. Ten nasz meta język, niezliczone burze mózgów, spotkania, rozmowy telefoniczne o ciekawych porach i oczywiście najważniejsze - świętowanie zakończenia projektu ;-) Gdy teraz, jako trenerka rozwojowych warsztatów staram się dzielić swoją wiedzą i menadżerskim doświadczeniem, pamiętam również zawsze o tym, że ja sama również nadal chcę być LIDERKĄ SWOJEGO ŻYCIA. W jaki sposób?

Wyjechać na Goa, by nareszcie wrócić do Domu
05.02.2018
Od pokoleń naszym prababciom, babciom, matkom, ciotkom, wmawiano, że mąż i dzieci będą tym, co da nam poczucie spełnienia - to był niemalże jedyny dostępny scenariusz życia. Czasy się zmieniły, dzisiaj tym, co sprawia, że czujemy się wartościowe, mogą być nasi ukochani, nasza kariera, nasze osiągnięcia na drabinie społecznej, a ostatnio nawet ścieżka duchowa, którą wybieramy. My kobiety odbyłyśmy kilkupokoleniowy trening w tym, by szukać naszej pełni, wartości i miłości na zewnątrz. Jak często słyszysz od innych kobiet, że rozpoznają się jako idealne i wartościowe po prostu takie, jakie są. Rzadko? Nigdy? A ty jak często to sobie powtarzasz?

Czy możliwe jest, by zatrzymać kołowrotek stresujących myśli?
01.08.2017 Joanna Berendt
Czy czasem też marzysz o tym, by stres zniknął z Twojego życia? A może nieustannie szukasz sposobów, by go pokonać czy okiełznać? A co powiesz na to, by lepiej poznać i zrozumieć swoją reakcję stresową? Dlatego chcemy wyjaśnić, gdzie powstaje stres i jak wpływa na nasze ciało i jakość życia, a co najważniejsze, co możesz w stresujących sytuacjach robić, by poczuć się lepiej. Inspiracje przygotowały: Joanna Berendt i Anna Andrzejewska z Centrum Neuro-Integracji MIND www.neuro-integracja.pl

Sekret wewnętrznej mocy
11.05.2017 Eliza Borowiak
Poznaj 10 kroków do zbudowania postawy bycia niepokonaną i przyciągnięcia tego, czego pragniesz.

Szukasz inspiracji i odpoczynku? Przyjedź na Family Yoga Festival 2017
12.04.2017
W dniach 21-25 czerwca 2017r. w Pałacu Sulisław odbędzie się największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska jogi - Family Yoga Festival. Misją Festiwalu jest podkreślenie różnorodności tradycji i metod samodoskonalenia, a jego bogaty program zadowoli różnorodne potrzeby fanów jogi z Polski i z zagranicy. Sprawdź, co będzie w programie!

Dać sobie prawo na czucie!
17.01.2017 Joanna Berendt
Wszystkie emocje są drogowskazami do naszego wnętrza i zaproszeniem, aby sięgać głębiej, poza maski, role, stereotypy. Słuchanie swojego ciała i swoich emocji w celu docierania do potrzeb jest dla nas naturalne. Jednocześnie z przeróżnych powodów zatracamy kontakt z potrzebami i oddzielamy się od wewnętrznych radarów życia. Jak na nowo nauczyć się korzystać z tego, co mówi ciało? Przeczytaj, co podpowiada Joanna Berendt.

Latawiec czy ptak? Bezpłatny kurs online dla rodziców
29.11.2016
Posiadanie dzieci i myślenie, że można być rodzicem idealnym to osobista definicja piekła Marshalla B. Rosenberga. Twórca NVC (Porozumienia bez Przemocy) dodawał, że chodzi o to, by po prostu stawać się rodzicem coraz lepszym, mniej głupim – i to jest nasze głębokie pragnienie. Z tego pragnienia zrodziła się ścieżka, którą możesz podążyć także ty.

Dzień Empatii już 2 października. Będziesz z nami?
26.09.2016
Czy doświadczyłeś kiedyś pełni empatii? Stanu, w którym ktoś Cię po prostu słucha, z pełną uważnością i w pełni przyjmuje Ciebie i to, co mówisz? Nie słucha Cię po to, by Cię uleczyć, uzdrowić, zmienić, pomóc, zadać pytanie, przekonać. Po prostu słucha. Po prostu jest z Tobą. To doświadczenie zmienia świat. Zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Empatii w Krakowie - bycie razem, dzielenie się, doświadczanie.

Kobieca strona mocy. Odkryj z nami wyższy poziom kobiecości!
15.09.2016
W przepięknej, inspirującej białej przestrzeni o loftowym klimacie w Domu Handlowym Mysia 3, w samym centrum Warszawy w dniu 24.09.2016 w godzinach 11.00-19.00 odbędzie się wspaniałe wydarzenie dla kobiet „Kobieca strona mocy. Odkryj z nami wyższy poziom kobiecości” organizowane przez portal Oh!me. (www.ohme.pl). Będzie to energetyczne spotkanie, podczas którego każda z uczestniczek poczuje, jak wielka moc i siła tkwi w kobietach. To będzie Nasz czas.

Dalsze losy projektu JESTEM KOBIETĄ...
Macierzyństwo jest jednym z najwspanialszych darów i cudów tego świata. Nasze dziecko to nasz skarb. Ale czy po to dajemy życie, by ktoś w ułamku sekundy je zniszczył? Jeśli jesteś matką i chcesz powiedzieć wojnie NIE - zgłoś się do fotograficznego projektu JESTEM KOBIETĄ, JESTEM MATKĄ, DAJĘ ŻYCIE", który realizuje Agata Pałys-Suchorab, fotografka z magicznego Krakowa.

Pozytywne warsztaty z Dagmarą Skalską!
02.03.2016
"Okazywanie sobie miłości jest równie ważne co innym. Miłość do siebie to bowiem miłość na całe życie" – mówi Dagmara Skalska, autorka bestsellerowej serii książek „Egoizm to nie grzech”, która po raz 6 wyrusza w trasę warsztatową po Polsce, by przekonać kobiety do pozytywnego egoizmu.

Wyjątkowy Kongres już 5 marca w Gdyni!
15.02.2016
Agencja I.D. MEDIA – wydawca magazynu Imperium Kobiet i Law Business Quality zaprasza na II MIĘDZYNARODOWY KONGRES IMPERIUM KOBIET, który odbędzie się 5 marca 2016 w prestiżowym Hotelu Nadmorskim w Gdyni. Matronujemy i polecamy!

JESTEM KOBIETĄ, JESTEM MATKĄ, DAJĘ ŻYCIE!
Macierzyństwo jest jednym z najwspanialszych darów i cudów tego świata. Nasze dziecko to nasz skarb. Ale czy po to dajemy życie, by ktoś w ułamku sekundy je zniszczył? Jeśli jesteś matką i chcesz powiedzieć wojnie NIE - zgłoś się do fotograficznego projektu JESTEM KOBIETĄ, JESTEM MATKĄ, DAJĘ ŻYCIE", który realizuje Agata Pałys-Suchorab, fotografka z magicznego Krakowa.

Ogólnopolska Kampania Mediacyjna ZGODA - prezent na Dzień Dziecka
Wszędzie, gdzie co najmniej dwie strony wyrażają swoje myśli, emocje czy przekonania potencjalnie może dojść do niezrozumienia, nieporozumienia a nawet konfliktu. Osoba, która może pomóc stronom znaleźć wspólne rozwiązanie jest Mediator.

W szponach internetowego nałogu
22.02.2015
Siecioholizm to stosunkowo nowy problem, który pojawił się wraz z rozpowszechnieniem Internetu. Trudno przecenić wpływ dostępu do sieci na komfort życia i możliwość wyrównywania szans rozwojowych ludzi o różnych zasobach majątkowych i intelektualnych, mieszkających zarówno w wielkich miastach, jak i małych miejscowościach, wsiach i miasteczkach. Na czym polega zjawisko siecioholizmu i jak się przed nim bronić? Jak rozpoznać uzależnienie? I jak postępować z osobą uzależnioną od komputera? Okazuje się, że do odpowiedzi na powyższe pytania coraz częściej będą zmuszone osoby z coraz bliższego nam otoczenia, a może w końcu my sami?

Nie samą „kaszką” mama żyje!
28.01.2015
O co powinna dbać troskliwa matka? Przyjmujemy, że przygotowując się przez kilka miesięcy do tej szczególnej roli, nie pozostawała obojętna na uroki licznych poradników, udało się jej jednak wybronić przed mirażami wzorcowego perfekcjonizmu i powoli, po kilku miesiącach od przywitania na świecie nowego członka rodziny, dochodzi do siebie pod względem fizycznym i mentalnym. Wraca do siebie i…?

Życie to też zabawa
15.01.2015
Rozmowa Magdy Mazurkiewicz z Małgorzatą Liszyk-Kozłowską o radości w życiu, roli dziecięcej spontaniczności i jej wpływu na zadowolenie z życia.

Czy możliwy jest szczęśliwy związek?
05.11.2014 Ewa Tyralik
Podczas jubileuszowej konferencji PROGRESSteronowej "Przewodnik Kobiety Dorosłej. 6 kroków do szczęścia i spełnienia" znana i ceniona psycholog Maria Rotkiel szukała odpowiedzi na pytanie, czy związek szczęśliwy jest możliwy. Te z Was, które nie mogły być na Konferencji albo były i chcą jeszcze raz przypomnieć sobie, co warto robić, aby cieszyć się bliskością przez długie lata, zapraszamy do lektury rozmowy Ewy Tyralik z Marią Rotkiel.

Dogadaj się z dzieckiem!
Magdalena Sendor i Joanna Berendt zapraszają na kurs online dla rodziców "SŁOWO MA ZNACZENIE – czyli jak porozumieć się z dzieckiem." Zapisy ruszyły, a z nami Autorki dzielą się pięcioma rodzicielskimi nawykami, które nie wspierają porozumienia z dzieckiem.

Zostań kobietą spełnioną!
25.08.2014 Ewa Tyralik
Fundacja Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet we współpracy z Urzędem Miasta Katowice zaprasza na konferencję Kobieta Spełniona.

Zaakceptować swoją moc
04.07.2014 Patrycja Załug
Czy czujesz, że nadszedł twój czas, aby przesiąść się z fotela pasażera w fotel kierowcy i wziąć życie w swoje ręce? Czy jesteś gotowa zobaczyć siebie naprawdę? To nie własna słabość nas przestrasza, ale przeczucie wewnętrznej mocy, która w nas drzemie. Pewność, że jakkolwiek zechcemy zmienić swoje życie, mamy w sobie potencjał, aby tego dokonać.

Święte ciało
24.06.2014 Iza Cisek-Malec
Już po raz dziesiąty lipcową porą możesz wybrać się na festiwal ludzi odważnych, którzy są gotowi konfrontować się z tym, co inne i nieznane. Kilkanaście dni we Wrocławiu wypełni Festiwal ludzi, którzy nie godzą się na wzorce lansowane przez kulturę masową, ludzi, którzy szukają najgłębszych z możliwych źródeł inspiracji – inspiracji wewnętrznej.

Co zrobić, aby stawać się autorytetem dla swojego dziecka?
Co zrobić, aby stawać się autorytetem dla swojego dziecka - rozważa Jola Piekarska.

Dzień na szpilkach po raz drugi w Szczecinie
28.05.2014 Ewa Tyralik
Pracę nad poczuciem pewności siebie, asertywnością oraz wiarą we własne możliwości będą mogły wykonać panie podczas drugiej edycji Dnia na szpilkach, która odbędzie się 7 czerwca na Statku Ładoga w Szczecinie.

Tęsknota za mamą... – o czym mi mówi?
25.05.2014 Magdalena Sendor
Co czujesz, kiedy myślisz o Twojej relacji z mamą? Może i Ty w pewnym momencie uświadamiasz sobie, że relacja z nią nie jest taka, o jakiej marzysz dla swojego dziecka i tak naprawdę... dla siebie? Jak budować satysfakcjonujące relacje z bliskimi rozważa Magdalena Sendor.

O złości i Żywej Wyobraźni
Irytacja, gniew, złość, wściekłość, furia to odcienie tej samej emocji, czy też całkiem różne uczucia? Czy obezwładniają cię, czyniąc z ciebie bezbronną ofiarę, czy też powodują, że wybuchasz jak nieposkromiony wulkan, niszcząc wszystko co naokoło? Czy wrzucasz je do "jednego worka", nie chcąc na nie patrzeć, czy rozpoznajesz je, odróżniasz i potrafisz korzystać z ich siły?

Kobiety pełne piękna i ducha walki
Czują się piękne, silne i pełne ducha walki. Tego ognia dodaje im "Henna Crown" - misterny tatuaż na głowie, malowany najwyższej jakości henną.

Drzewo życia - rozwój ze stadem wolnych koni
12.05.2014 Agata Wiatrowska
"Za chwilę wejdziemy w przestrzeń wolnych koni. To ich dom. Jesteśmy tam gościem - usłyszałam od Jackie Stevenson, gdy pierwszy raz spotkałam się ze stadem wolnych koni, podczas prowadzonej przez nią konferencji w USA”. Co może nam dać unikalne doświadczenie przebywania z wolnymi końmi, czym jest Drzewo życia i jak smakują jego owoce, przeczytasz w tekście Agaty Wiatrowskiej.

Jak się rozwijać, żeby się nie zwijać?
Czy zastanawiałyście się jak zaplanować swój rozwój osobisty? Na czym się skoncentrować? Od czego zacząć? Literatura dostarcza nam zarówno wielu gotowych rozwiązań, jak i wątpliwości. Czym się zatem kierować? Tekst Doroty Szczepan-Jakubowskiej i Soni Jakubowskiej. Proponujemy Wam strategię mistrzostwa osobistego (P. Senge) i pracy na mocnych stronach, na której opieramy programy rozwoju umiejętności trenerskich, coachingowych i liderskich.

Co robić, by móc słuchać?
Jola Piekarska podpowiada, jak wzmacniać komunikację z innymi ludźmi.

Małżeństwo tekstu z muzyką
16.04.2014 Iza Cisek-Malec
Eteryczny śpiew, wspierany brzmieniem harfy, fortepianu i harmonii oraz pełen mocy męski głos i gitara. Angelika Baumbach i Markus Sieber, duet znany jako Mirabai Ceiba. Para towarzyszy sobie nie tylko na scenie, ale i w życiu. Połączyło ich zamiłowanie do muzyki, poezji i mantr, mają też podobne korzenie – Markus pochodzi z Niemiec, Angelika urodziła się w Arizonie (jej matka jest Meksykanką, a ojciec Niemcem). O ich wzajemnej relacji, związkach z muzyką, a także umiłowaniu mistycyzmu z parą rozmawia Iza Cisek.

Być uważnym – widzieć i słyszeć więcej
5 zasad bycia uważnym z poradnika początkującego praktyka.

Im dalej w las tym więcej drzew …
Rozwój to taka ścieżka, z której nie chcesz zejść. Nawet jeżeli na tej drodze spotykasz się z trudnymi rzeczami, dotykasz swoich ograniczeń, lęków, to już wiesz, że to proces przybliżający Cię do siebie samego/siebie samej. O tym jak rozumieją rozwój, jakie płyną z niego korzyści i jak rozwój ma się do potencjału, dyskutują Monika Bielecka Prokop i Dominika Fieńko Nawrocka (www.twojpotencjal.pl).

Z jakiej jestem bajki? – czyli o interpretacji napisanej samodzielnie baśni
11.12.2013 Beata Kupiec
Optymistycznie zakładamy, że zachęcone poprzednim tekstem napisałyście swoje baśnie, w ostatnim artykule z cyklu chciałybyśmy więc podsunąć Wam kilka wskazówek pomocnych w interpretacji.

Sztuka komplementowania
11.12.2013 Beata Kosiacka
Wydawałoby się, że to nic trudnego. Wystarczy powiedzieć coś miłego, uśmiechnąć się i gotowe. A jednak jedno słowo czyni czasem wielką różnicę. O sztuce komplementowania opowie Beata Kosiacka.

Lukier tylko na piernikach...
czyli o związkowych sprawach rozmawiają Monika Bielecka-Prokop i Dominika Fieńko-Nawrocka.

Jak cieszyć się Świętami – rady dla Mam
Dominika Fieńko-Nawrocka i Monika Bielecka-Prokop (matki, żony i kochanki) dzielą się własnymi doświadczeniami, jak nie dać się zwariować w okresie świątecznym.

Moja świąteczna potrzeba
11.12.2013 Iza Ziemińska
O tym, jak w przedświątecznym czasie pozostać sobą, pisze Iza Ziemińska.

Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
05.11.2013
Jeśli chcesz zdobyć i pogłębić wiedzę o prowadzeniu biznesu, poznać nowe narzędzia, aplikacje i trendy rynkowe, poznać efekty mentoringu biznesowego 100 Nowych Firm, spotkać inne przedsiębiorcze kobiety i wyciągnąć korzyści z sieciowania i networkingu, weź udział w kolejnej konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która odbędzie się 25 listopada, w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Muranów, w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Macierzyństwo = stres i frustracja? Tak być nie musi!
05.11.2013 Joanna Wilgucka
Dylematy jak pogodzić życie zawodowe z wychowaniem dziecka, natrętne myśli – „Czy jestem dobrą mamą?”, a do tego ciągłe porównywanie się do obrazu Idealnej Mamy lansowanej przez media, odbiera radość macierzyństwa coraz większej ilości kobiet. Czy to nieuniknione? Czy mamy są skazane na życie w ciągłym stresie i rozterkach? Pomóc mogą Ci warsztaty on-line dla mam „Zrelaksowana Mama”, wprowadzone na rynek przez Wojciecha Eichelbergera.

Idealna Mama – iluzja, do której dążymy?
05.11.2013 Joanna Wilgucka
Radio, kolorowe czasopisma, telewizja, Internet - każde z nich kreuje pewien obraz mamy – przed oczami staje nam wizja Matki Idealnej, a w głowie niczym dzwon brzmi „Dobra mama powinna być…”. No właśnie. Jaka „powinna być” i czy w ogóle „musi”? – Joanna Wilgucka rozmawia z Wojciechem Eichelbergerem, wybitnym psychologiem i terapeutą.

5 pomysłów na wspólne spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem!
Często mówi się, że to nie ilość czasu spędzanego z dzieckiem jest ważna, lecz jego jakość. Zastanawiamy się dzisiaj, co to tak naprawdę znaczy „spędzać z dzieckiem jakościowy czas” i dlaczego jest to ważne.

Międzynarodowy Dzień Mediacji
15.10.2013
Nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie! Mediacja to szybki i skuteczny sposób rozwiązywania konfliktów i sporów. Zobacz, gdzie możesz znaleźć bezpłatną poradę w Twoim mieście.

Empatycznie, czyli jak?
09.10.2013 Beata Kosiacka
Warto zacząć od empatii dla siebie. Wiadomo przecież powszechnie, że z pustego i Salomon nie naleje. Żeby okazać komuś empatię, potrzebujesz zrozumieć, co dzieje się w tobie. Tak więc najpierw potrzebujesz napełnić siebie. O empatii poczytajcie w artykule Beaty Kosiackiej.

Kilka przykazań szczęśliwej kobiety
Wyobraź sobie, że jesteś na miłym spotkaniu, rozmowy toczą się o życiu i nagle ktoś się ciebie pyta: Czy jesteś szczęśliwa? Może odpowiadasz: tak, raczej tak...... Pada drugie pytanie: Co kobieta może robić, żeby być szczęśliwa? I co odpowiesz?

Język serca
24.09.2013 Aneta Marczak
Któż z nas nie pragnie więcej harmonii, miłości, zrozumienia w otaczającym nas świecie. Czy można być bardziej świadomym i otwartym na innych, bardziej wdzięcznym i uważnym, a przez to również szczęśliwszym? Dziś z całą pewnością mogę powiedzieć, że tak, a moje życie mogę podzielić na erę przed i po NVC (Nonviolent Communication).

Nie mów przepraszam, nie mów kocham – wykłady Lucyny Wieczorek
23.09.2013 Lucyna Wieczorek
Czy znane większości z nas zasady dobrego wychowania np.: powiedz przepraszam, powiedz dziękuję, powiedz kocham, zawsze służą budowaniu dialogu i bliskości w naszych relacjach? Kiedy mogą nie służyć? Co robić, aby nasze kontakty z innymi osobami dawały nam to, czego w nich szukamy? Jak się do tego przybliżać? Przyjdź na bezpłatne wykłady z Lucyną Wieczorek!

Tańcząc z ciemnością
23.09.2013 Iza Cisek-Malec
Właśnie nadchodzi jesienna równonoc. A zaraz po niej czas, w którym przybywa nocy i z dnia na dzień coraz bardziej wchodzimy w ciemność. W naszej cywilizacji ciemność jest deprecjonowana, niepopularna, może nawet być przerażająca dla żyjących w mieście ludzi. Mieszkamy i pracujemy w jasnych, oświetlonych miastach, a zimowy rozkład obowiązków wcale nie chce się skrócić i żaden pracodawca ani szkoła nie biorą pod uwagę tego, że potrzebujemy więcej snu i odpoczynku. Można jednak polubić ciemność i znaleźć w niej ukojenie. Jak oswoić ciemność?

Jak wesprzeć dziecko w rozładowaniu stresu
Dziecięce dramaty czy wyzwania dla nas dorosłych nie stanowią problemu. Jednak dla dziecka, z jego perspektywy – wypełniają cały świat. Jak rodzic może wesprzeć swoje dziecko, gdy w szkole, przedszkolu czy w odniesieniu do jakiegoś zdarzenia lub osoby przeżywa ono stres, radzą Magdalena Sendor i Joanna Berendt.

Warsztat o wspierającym feedbacku dla podwładnych i szefów
01.09.2013 Magdalena Sendor
Jak sięgnąć po odwagę, by udzielać informacji zwrotnej - czy to szefowi, czy podwładnemu? Jak zwiększyć efektywność w firmie i znaleźć sposób na większą lekkość w relacjach zawodowych? Godfrey Spencer, certyfikowany trener NVC, podzieli się z uczestnikami październikowych warsztatów wiedzą na temat feedbacku jako istotnej informacji biznesowej.

Występujesz publicznie? Doceń SIŁĘ POCZĄTKU!
01.09.2013 Iza Ziemińska
O tym jak istotną rolę odgrywa pierwsze wrażenie, wiemy praktycznie wszyscy. Jak złapać kontakt z publicznością od samego początku podczas wystąpień publicznych radzi Iza Ziemińska.

Po co pisać?
01.09.2013 Beata Kupiec
Jak można zwiększać samoświadomość – niezbędny element każdego rozwoju – poprzez pracę z tekstami? – radzi Beata Kupiec.

W dżungli codzienności: Konflikt w związku
01.09.2013 Beata Kosiacka
Często gdy minie pierwsze zauroczenie partnerem, zaczynają pojawiać się drobne tarcia, banalne różnice zdań, prowadzące z czasem do większych nieporozumień. Nie ma w tym nic złego, bo przecież wywodzimy się z różnych środowisk, wnosimy do naszej relacji odmienne doświadczenia i hierarchię wartości. Ważne jest, w jaki sposób się do tych różnic odnosimy. Jak łagodzić konflikty w związku opowie Beata Kosiacka.

Jak dbać o związek na odległość?
Czy można być szczęśliwym, będąc w związku „na odległość”? Cztery dobre wiadomości dla tych, którzy znaleźli się w takiej sytuacji w artykule Moniki Bieleckiej-Prokop.

Bornholm. Kobiecy świat nie kończy się za rogiem
29.05.2013
Wielkimi krokami zbliża się kobiecy arte-trekking rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety. Uczestniczki wyprawy szlifują rowery i własną kondycję, by w sierpniu przemierzyć na dwóch kołach duńską wyspę. Będą podążać śladami wikingów, podziwiać lasy elfów i charakterystyczne okrągłe kościoły.

Kobiecy świat nie kończy się za rogiem
29.05.2013
Już 12 czerwca kolejna ekipa 17 kobiet wyruszyła ze Stowarzyszeniem Aktywne Kobiety do Maroka, by wędrować przez berberyjskie wioski i góry Atlasu Wysokiego, rozwinąć skrzydła nad oceanem i rozkochać się w marokańskiej kulturze.

Starożytne mantry, Rumi i Kahlil Gibran w Palladium!
08.04.2013
Po magicznych koncertach Devy Premal & Mitena oraz Snatam Kaur, Pranaworld gości ponownie niezwykły zespół Mirabai Ceiba. 25 kwietnia usłyszymy starożytne mantry w języku Gurmukhi, pieśni inspirowane poezją Rumiego i Kahlil Gibrana oraz kompozycje World Music. To będzie niezaprzeczalnie duchowe i międzykulturowe doświadczenie na wielu poziomach. Autorka artykułu: Małgorzata Haisig.

Zmień swoje myśli-zmienisz swoje życie
Czy to możliwe, że wystarczy dokonać wyboru, jak chcę myśleć i to wszystko zmienia? Zacznij obserwować jak to jest, jak kształtują się nasze schematy myślenia i jak wpływają na nasze życie. Jak można zmienić swoje myśli na te bardziej odżywcze i budujące podpowiada Ewa Wiśniewska-Brzoza.

Po raz pierwszy w Polsce - warsztaty ze Stephenem Jenkinsonem!
08.01.2013 Ewa Tyralik
Fundacja Pathways zaprasza na pierwsze w Polsce spotkanie z duchowym aktywistą Stephenem Jenkinsonem, który zrewolucjonizował pojmowanie śmierci w Kanadzie i Ameryce Północnej. Jako dyrektor programu badań w jednym z czołowych kanadyjskich szpitali oraz adiunkt na znanej kanadyjskiej uczelni medycznej, Jenkinson prowadził konsultacje na rzecz opieki paliatywnej i hospicjów. Przez wiele lat pracował z osobami umierającymi i ich rodzinami, osobami pogrążonymi w żalu po utracie bliskich oraz z tymi, którzy nie potrafili przeżywać straty. W 2010 roku Stephen otworzył w Kanadzie swoją pierwszą szkołę, ucząc Sztuki Głębokiego Życia. Obecnie rozpoczyna pracę z szóstą grupą uczniów.

Jak być blisko z innymi i ze sobą w Święta
09.12.2012 Iza Ziemińska
Ze Świętami wiążą się duże oczekiwania, a tym samym wielkie emocje, którym czasem zwyczajnie trudno sprostać. Programowo chcemy czuć się kochani i szczęśliwi, być blisko siebie. A jeżeli tak nie jest, co wtedy? Felieton Izy Ziemińskiej, trenerki rozwoju osobistego, współzałożycielki Szkoły Wystąpień Publicznych.

Inny cel, inny parter
W Szwecji jest czymś zupełnie normalnym, że ludzie w ciągu życia wielokrotnie zmieniają partnerów. Jedni widzą w tym naturalne zmiany cywilizacyjne i obyczajowe. Drudzy - niezdolność do głębszego zaangażowania emocjonalnego. Do jakiego modelu związku dążą Polacy sprawdza Monika Janiszewska.

Zrób fikołka i żyj prawdziwiej
Z Dagmarą Danielczyk – Słomian, psychoterapeutą pracującą w nurcie Gestalt, o cechach wyróżniających tę metodę, wadze skupienia się na „tu i teraz” i mitach na temat sesji terapeutycznej rozmawia Monika Janiszewska.

Jak zostać Supermamą?
08.09.2012 Ewa Tyralik
„Macierzyństwo, nawet jeśli brzmi to jak stereotyp, całkowicie zmienia rzeczywistość. Ja na dodatek – w swoim przekonaniu oczywiście – byłam tą jedną jedyną, która musiała umieć sobie ze wszystkim poradzić. Nikt nie mógł mi pomóc. Większość obowiązków, które sobie narzuciłam, była, rzecz jasna, wyimaginowana. I tak, syn od początku przesypiał całe noce, a ja nie. Bo czekałam aż zacznie płakać, aż coś się stanie... W efekcie byłam zmęczona, zła i nieszczęśliwa”. Brzmi znajomo? Zamykasz oczy i widzisz siebie? Też tak masz? Przeczytaj zabawną powieść „Supermama”. Z Autorką, Katarzyną Ostrowską – Biernacką, rozmawia Ewa Tyralik.

Moja droga to Inspiracja
04.09.2012 Ewa Tyralik
Sylwia Nikko Biernacka, trenerka, fotografka, założycielka Fundacji Machina Fotografika wędruje samotnie brzegiem polskiego morza. W drugi etapie wyruszy w rozwojową podróż z kobietą po amputacji nogi (warsztaty rozwojowe). Finałem będzie wspólna wyprawa polskim wybrzeżem. Dochód ze sprzedaży książki, która powstanie po pierwszym etapie projektu zostanie przeznaczony na zakup protezy i realizację projektu fotograficzno-społecznego 440 km. Rozmawiamy przez telefon. Szum fal w tle.

Jak to się robi bez klapsa?
W czerwcu, przy okazji Dnia Dziecka, wielu rodziców zastanawia się, co kupić swoim pociechom w prezencie, w jaką krainę zabawy i kolorów je zabrać, jaki gadżet dołączyć do już istniejącej kolekcji. Moja propozycja jest trochę inna - zapraszam Rodziców na krótką wyprawę ku bardziej dojrzałemu rodzicielstwu: wychowaniu bez klapsa, czyli jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice.

Zejść z wieży Babel i sięgnąć nieba w sobie
Słowa mają moc, której użycie i ukierunkowanie zależy wyłącznie od nas...
...informują, uczą, bawią, zbliżają i łączą ludzi - lub ich od siebie odpychają.

Zmiana - klucz do rozwoju cz. 4
04.04.2012 Iza Cisek-Malec
Edycję naszego e-magazynu zaczynamy od cyklu artykułów na temat zmiany. Dlaczego? Bo sprawa dotyczy każdego z nas. Wszyscy podlegamy nieustającym zmianom, od chwili poczęcia po ostatnie tchnienie.

Wdzięczność - Bilet do szczęścia
09.01.2012 Ewa Tyralik
Usiądź na chwilę w spokojnym, przyjaznym dla Ciebie miejscu. Przejdź w myślach ostatnią dobę. Czy zrobiłaś/eś coś, co wzbogaciło życie Twoje lub innych?

Ja i moja matka
„Jak przetłumaczyć szarlotkę na „kocham Cię”? O tym, że czasem język miłości potrzebuje tłumacza, rozmawiają Anna Maruszeczko i Lucyna Wieczorek

Halo! Halo! Tu międzyludzka! cz. 2 - Nie odbijaj piłeczki
o słuchaniu i byciu słuchanym rozmawiają Anna Maruszeczko i Lucyna Wieczorek

Uwolnij emocje
Anna Maruszeczko i Lucyna Wieczorek prowadzą wnikliwe rozmowy o ludziach i emocjach. O tym jak ważną rolę odgrywają w życiu każdego z nas. Z zapisu tych rozmów powstał e-book „Uwolnij emocje. Elementarz uczuć”.

Jak ojciec z synem
Relacja jaką tworzą ojciec i syn może obu wzmacniać i dawać im poczucie spełnienia. Bywa jednak, że jest źródłem frustracji i nieporozumień.
Jak zbudować wspólną płaszczyznę porozumienia?

Smak przemiany
Ludzie boją się zmiany. Kojarzy im się najczęściej z utratą poczucia bezpieczeństwa. Jednak, gdy już poznają jej smak, dalej chcą się zmieniać. Bowiem zauważają jak bardzo poprawiła się jakość ich życia.
„Uwolnij emocje. Elementarz uczuć“, Anna Maruszeczko, Lucyna Wieczorek – Tutak, fragment IV rozdziału e-booka.

Zmiana - klucz do rozwoju cz. 1
04.09.2011 Iza Cisek-Malec
Edycję naszego e-magazynu zaczynamy od cyklu artykułów na temat zmiany. Dlaczego? Bo sprawa dotyczy każdego z nas. Wszyscy podlegamy nieustającym zmianom, od chwili poczęcia po ostatnie tchnienie.

8 złudzeń głównych - złudzenie pierwsze
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

Jesteś całością, nie połówką, czyli czego nie wiemy o związkach, cz. 1
27.01.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszamy do lektury pierwszego z trzech odcinków reportażu z warsztatu Andrew Barnesa, poświęconego poszukiwaniu ukrytej prawdy o relacjach. Na początek poznajemy reakcje części mózgu, która kręci naszymi ciałami, nami i pośrednio naszymi relacjami!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook