AAA Wydrukuj  Poleć stronę
Raj na kredyt
03.10.2017 Ewa Tyralik
Która z nas nie marzy czasem o innym życiu? Lepszym, bardziej swoim, bardziej żywym, namacalnym?

Jak żyć z Asparagusem?
14.04.2017 Ewa Tyralik
Związek z osobą ze spektrum autyzmu nie należy do łatwych. A osób żyjących pod jednym dachem z Asparagusem jest naprawdę sporo. Dlatego z wielką ciekawością przeczytałam książkę Agnieszki Kaszkur-Kulpy "Jak być szczęśliwą pod jednym dachem z ASP.."

EWKA, CO CIĘ UGRYZŁO? JAK SIĘ ZROZUMIEĆ I POROZUMIEĆ
18.01.2017 Ewa Tyralik
Nie wiem, gdzie czytasz ten tekst. Może masz chwilę na złapanie myśli w pracy? A może skracasz sobie drogę w autobusie? A może właśnie Twoje dziecko zasnęło i łapiesz mały moment tylko dla siebie... Jeśli masz chęć zatrzymać się na pół minuty, zapraszam Cię do krótkiej przygody.

INSIGHT. Droga do mentalnej dojrzałości
16.01.2017 Ewa Tyralik
Od dwóch miesięcy moją wierną towarzyszką jest książka Michała "INSIGHT. Droga do mentalnej dojrzałości". Chcesz wiedzieć, dlaczego?

Jak dopieścić duszę i ciało?
11.01.2017 Ewa Tyralik
Czy masz czasem wrażenie, że kogoś dobrze znasz, chociaż tak naprawdę prawie wcale go nie znasz? Że coś Was łączy, chociaż nie widzieliście się na oczy? Że Wasze myśli biegną podobnymi szlakami, chociaż nie miały okazji się spotkać? Że bywacie w podobnych miejscach i być może ta kobieta przy stoliku obok w Twojej ulubionej żoliborskiej kawiarni to właśnie ona?

Projekt 21 dni Przebudzenie
19.04.2016 Ewa Tyralik
21 DNI PRZEBUDZENIE to zbiór 21 zadań do samodzielnego wykonania. Na każdy dzień Olga Kozierowska przygotowała inne wyzwanie. Podczas kolejnych dni uczymy się m.in. brać odpowiedzialność za własne szczęście, uwalniać się od zazdrości, złych wspomnień i negatywnych przekonań na własny temat, wybaczać i prosić o pomoc. O projekcie przeczytacie w recenzji Ewy Tyralik.

Focusing. Mądrość ciała – Ann Weiser Cornell
04.04.2016
Cywilizacyjny postęp dostarcza nam coraz precyzyjniejszych przyrządów do nawigacji w świecie zewnętrznym, a mimo to wielu z nas znalazło się na końcu drogi. O focusingu przeczytaj w recenzji Piotra Antoniaka.

21 strategii, by osiągnąć szczęście
Jaka jest Twoja strategia, aby znaleźć czas na to wszystko, co kochasz? Gretchen Rubin daje pozornie prostą odpowiedź – to nawyki determinują poczucie szczęścia w naszym życiu. Dlaczego jednak czasem nowy nawyk wykształcamy w jednej chwili, a innym razem długoletni nawyk porzucamy z dnia na dzień? Czemu jedni ludzie uwielbiają nawyki, a inni ich nie znoszą? W jaki sposób kształtujemy nawyki? Autorka prezentuje 21 strategii i rozkłada nawyki na czynniki pierwsze. Sprawdź, która strategia jest najlepsza dla Ciebie, aby bardziej cieszyć się życiem.

Rozwój osobisty i pigułka szczęścia
21.01.2016 Ewa Tyralik
Jak osoby, które chcą się rozwijać, mają się nie pogubić w gąszczu rozwojowych propozycji?! Jak nie ulec marketingowi i wybrać to, co rzeczywiście służy, a przede wszystkim jest bezpieczne? Szukając sensownych inspiracji trafiłam na poradnik Iwony Kucharewicz „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce". Przeczytaj, co możesz w nim znaleźć.

Mistrzynie życia duchowego
16.12.2015
Małgorzata Dobrowolska podjęła się ambitnego planu zrealizowania filmu dokumentalnego „Mistrzynie życia duchowego. Buddyzm, Sri Lanka, rewolucja”. Możesz wesprzeć produkcję filmu o mniszkach na Sri Lance - sprawdź jak.

Medytacja. Łatwiejsza, niż myślisz!
Poradnik "Medytacja łatwiejsza niż myślisz" to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić więcej równowagi do swojego życia oraz uwolnić się od negatywnych emocji i stresu. Treść poradnika wzbogacają inspirujące cytaty, liczne historie z życia, zdjęcia prezentujące m.in. asany relaksacyjne, a także smaczne przepisy na zdrowe i lekkie dania, wspierające równowagę w ciele. Integralną częścią książki jest płyta CD z technikami medytacji z mantrą. Jak powstał poradnik i jak praktykować medytację na co dzień opowiedziała nam autorka, Magdalena Mola.

Siła Kobiet w biznesie!
Kobiety zmieniają świat, ale wciąż nie doceniają siebie. Nie czują ogromu możliwości i darów, jakie wnoszą do biznesu, dzięki swojej pracy. Dotąd krytykowane kobiece cechy, takie jak misyjność, uczuciowość, uważność, troskliwość stanowią wielki niewykorzystany potencjał i zmieniają zimny świat biznesu. Właśnie pojawiła się na rynku książka „Siła kobiet w biznesie”, autorstwa Anety Chybickiej i Elżbiety Zubrzyckiej, której patronujemy. Przeczytaj, czego możesz się nauczyć od dziesięciu kobiet sukcesu.

Nas troje – czyli rodzinne nastroje
07.10.2014
Poradnik Nas troje – czyli rodzinne nastroje porusza najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem w skomplikowanym, wymagającym wielu psychologicznych umiejętności systemie wzajemnych zależności – czyli w rodzinie.

Poczucie własnej wartości jest "evergreen"!
Czym jest poczucie własnej wartości? Rodzimy się z nim, czy trzeba nad nim pracować? Jak budować je i wzmacniać? Co zrobić, żeby nasze dzieci znały swoją wartość? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Nathaniela Branden’a „Jak dobrze być sobą. O poczuciu własnej wartości”.

Czy Twój facet jest bez serca?
03.06.2014 Ewa Tyralik
Często wydaje nam się, że osoby z zespołem Aspergera to ludzie bez uczuć. Przyklejamy im etykiety dziwaków, ekscentryków, unikamy kontaktu. Pozostając z nimi w związku, czujemy się czasem, jakbyśmy wskoczyły do kompletnie obcej bajki, a inni nie rozumieją, o co nam chodzi. Z Rudy Simone, autorką pierwszej w Polsce książki o kobietach i ich relacjach - trudnych związkach z mężczyznami z ZA, oraz z tłumaczką Agnieszką Moniką Kulpą, rozmawia Ewa Tyralik.

Skazana na sukces
24.09.2014 Ewa Tyralik
Często wydaje nam się, że osoby z zespołem Aspergera to ludzie bez uczuć. Przyklejamy im etykiety dziwaków, ekscentryków, unikamy kontaktu. Pozostając z nimi w związku, czujemy się czasem, jakbyśmy wskoczyły do kompletnie obcej bajki, a inni nie rozumieją, o co nam chodzi. Z Rudy Simone, autorką pierwszej w Polsce książki o kobietach i ich relacjach - trudnych związkach z mężczyznami z ZA, oraz z tłumaczką Agnieszką Moniką Kulpą, rozmawia Ewa Tyralik.

Mali przyjaciele żyrafy
25.05.2014 Ewa Tyralik
Dzień Dziecka to wyjątkowo miły pretekst do przedstawienia nowej propozycji wydawniczej w duchu NVC. Tym razem dla dzieci. Ale nie tylko – lektura bajek o empatii Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej będzie przyjemnością także dla rodziców. Można liczyć na chwile wzruszenia, inspiracje i całkiem sporo materiału do własnych rozwojowych przemyśleń.

Słodkich snów, Anno
15.04.2014 Ewa Tyralik
Lubisz książki o silnych kobietach, które odważyły się iść swoją drogą? Poznaj Annę Rogozińską, bohaterkę powieści Joanny Opiat-Bojarskiej. O kryminale, który jest jednocześnie opowieścią o szukaniu sensu w życiu pisze Ewa Tyralik

Zamiast goździka - lotos otwierający serce
07.03.2014 Iza Cisek-Malec
Co zrobić, by tym razem Dzień Kobiet przeżyć i uczcić inaczej? By razem być w tym, co dzieje się w świecie dookoła nas? Jednym z takich sposobów jest dla mnie dzielenie się z innymi kobietami takimi praktykami, które nie tylko potrafią nas przemieniać, ale i przybliżać do siebie.

„W świecie Porozumienia bez przemocy”, Marshall B. Rosenberg
29.01.2014 Ewa Tyralik
Odkryj język serca i zobacz, jak zmieni się swoje życie! Wejdź do świata porozumienia bez przemocy i odkryj więcej empatii w swoim życiu. O najnowszej książce Marshalla B.Rosenbergera pisze Ewa Tyralik.

Kobieta na rozkołysanym moście, czyli jak zarządzać męskim pożądaniem
11.12.2013 Iza Cisek-Malec
W poprzedniej recenzji seks-poradnika Iana Kernera, znanego i cenionego amerykańskiego seksuologa klinicznego, zachęcałam do lektury jego dzieła traktującego o tajemnicach zadbania o kobiecy orgazm. Tym razem wraz z mistrzem nie tylko ciętego, ale i giętkiego języka, zachęcam Cię, kobieto - dowiedz się, jak odpłacać się facetowi pięknym za nadobne. Bo dając, tak naprawdę również otrzymujesz. A rozluźniony, zrelaksowany, a w konsekwencji umiejętnie nakręcony mężczyzna staje się wciąż bardziej napalony. Na Ciebie, rzecz jasna… Przeczytaj recenzję Izy Cisek.

Święta Seksualność
05.11.2013
„Święta seksualność” to publikacja niezwykła i jednocześnie całkiem zwyczajna, bowiem skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z własną seksualnością.

Bajki o życiu
23.06.2013 Ewa Tyralik
Jeśli przychodzą do Ciebie pytania o sens życia, możesz tu znaleźć cenne podpowiedzi. Jeśli szukasz spełnienia, nadziei i spokoju, na pewno je tu spotkasz. Jeśli chcesz nauczyć się patrzeć na świat inaczej niż zwykle i odnajdywać w prawdziwym życiu nowe znaczenia, otrzymasz pomocną mapę. Swoje refleksje na temat książki "Bajki o życiu" autorstwa Małgorzaty Dawid-Mróz snuje Ewa Tyralik.

Moja miłość milczy, a moje ciało krzyczy *
23.06.2013 Iza Cisek-Malec
„Zanim skończę 67 lat – co stanie się w marcu - chciałabym przeżyć niezapomniane chwile uniesień z fajnym mężczyzną. Jeśli wolisz przedtem porozmawiać, możemy zacząć od Trollope’a”. Przeczytaj refleksje Izy Cisek po lekturze książki Jane Juska.

W dżungli podświadomości
01.09.2013 Ewa Tyralik
Jak powiedzieć komuś, komu świat wydaje się beznadziejny, że to kwestia jego spojrzenia? A gdy ciągle powtarzają się dramaty, to jak wytłumaczyć, że nie tylko jest ich uczestnikiem, ale i reżyserem? O "Księdze Kodów Podświadomości" autorstwa Beaty Pawlikowskiej opowie Ewa Tyralik.

EMPATYCZNE BAJKI - czyli mamy piszą dla swoich dzieci
Podobnie jak Autorki artykułu wierzymy, że dzieci są pełnymi miłości ludźmi, którzy mogą nauczyć nas tyle samo, albo i więcej, co my ich. Wierzymy także w skuteczność narzędzi NVC, które naprawdę ułatwiają kontakt z dzieckiem, a przy okazji z samym sobą. Przeczytajcie artykuł i fragment bajki Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej.

Jogasutry Patańdźalego – klasyka dla osób zmęczonych myśleniem
06.06.2013 Lucyna Wieczorek
Książka dla osób, które cenią źródła, szukają rdzennych mądrości i chcą same wyciągać wnioski.

Pierwotna dobroć – kilka refleksji po spotkaniu otwartym z Roshim Kwongiem
05.06.2013 Lucyna Wieczorek
Niedawno odbyło się w Warszawie otwarte spotkanie z Roshi Kwongiem, nauczycielem Zen, na stałe mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Roshi od ponad dwudziestu lat corocznie przyjeżdża do Polski, gdzie wspiera grupę medytujących. Refleksjami ze spotkania dzieli się Lucyna Wieczorek.

Dziewczyna, której jedno w głowie, zdemaskowana!
28.05.2013 Ewa Tyralik
Na ile kobieta może być otwarta w sprawach seksu? Dlaczego tak łatwo przypina jej się łatkę dziwki, gdy wie, czego chce od mężczyzny i jasno to komunikuje? Ewa Tyralik dzieli się z Wami swoimi refleksjami na temat książki Zoe Margolis "Zdemaskowana. Dziewczna, której jedno w głowie".

Nie mów przepraszam, nie mów kocham
Z ogromną radością we wrześniu zaprezentujemy Ci książkę Lucyny Wieczorek, współzałożycielki Dojrzewalni Róż. Dla nas książka ta jest owocem dziesięciu lat pracy rozwojowej samej Lucyny, ale i podsumowaniem drogi, jaką przeszła w tym czasie Dojrzewalnia, i kierunku, w którym chcemy dalej zmierzać.

Dogadać się z dzieckiem
15.05.2013 Ewa Tyralik
„Najważniejszym pytaniem, które każdy z nas może postawić, jest to, czy wszechświat jest przyjaznym miejscem”. A dlaczego? „Ponieważ odpowiedź na to pytanie wpływa na to, co zrobimy ze swoim życiem. Jeśli wszechświat jest przyjaznym miejscem, spędzimy nasz czas na budowaniu mostów. Jeśli nie, ludzie spędzają go na budowaniu murów. Decyzja należy do nas”. Słowa Alberta Einsteina stanowią jedną z inspiracji książki "DOGADAĆ SIĘ Z DZIECKIEM – COACHING, EMPATIA, RODZICIELSTWO", autorstwa Joanny Berendt i Magdaleny Sendor, którą dzieli się z Wami Ewa Tyralik.

Jak znaleźć swoją równowagę?
Czy droga do wewnętrznej równowagi może być przyjemnością samą w sobie? Trenerka Magda Przybysz dzieli się z nami książką Agnieszki Ornatowskiej i Bogusława Stępnia „Droga do wewnętrznej równowagi, czyli jak wyluzować się i pozbyć się stresu?”

Płodna Polska
19.03.2013 Beata Mazurek
Jak zwiększyć szanse na posiadanie dzieci? Jakie można podjąć działania wzmacniające zdrowie intymne, kobiecą i męską witalność, a także życiową kreatywność, samorealizację, strefę psyche i budowanie wzajemnych relacji partnerskich sprzyjających szczęśliwemu macierzyństwu i ojcostwu? Przeczytaj pierwszy numer Magazynu Płodna Polska, który jest częścią Projektu Płodna Polska realizowanego na terenie całej Polski poprzez warsztaty, konferencje i akcje promujące zdrowie.

Czytaj i umów się na randkę ze swoim wewnętrznym artystą!
07.02.2013 Agnieszka Klimek
Czasem warto się wybrać na randkę z samym/samą sobą. Jest to jedno z narzędzi w 12 tygodniowej pracy nad odkrywaniem swojej kreatywności. Praca zorganizowana jest według pomysłu i wieloletniego doświadczenia Julii Cameron, zawartego w książce „The Artist’s Way”. Dzisiaj zachęcamy Was nie tylko do lektury tej książki, ale i do udziału w procesie, którego facylitatorką jest Agnieszka Klimek. Przeczytajcie rozmowę z Autorką!

Kobieta zmysłowo rozłożona
05.02.2013 Iza Cisek-Malec
Właśnie dziś pojawia się na rynku tomik poezji „Kobiecość ucieleśniona” autorstwa Bożeny Piergi. Poetka, pisarka i rzemieślniczka słowa z wieloletnim doświadczeniem, jak sama o sobie mówi, jest też kobietą w trakcie rozwoju i miłośniczką oraz adeptką tantry.

Większy apetyt na seks
10.12.2012 Iza Cisek-Malec
Ciekawa, mądra książka dla kobiet, które pragną zdrowia, radości, seksu - "Większy apetyt na seks. Książka dla kobiet w każdym wieku o tym, jak cieszyć się ekscytującym życiem erotycznym, stosując naturalne metody" dr Sandry Cabot - w recenzji Izy Cisek.

Filozofia Fuck it
Ostatnio w księgarni, wśród różnych ambitnych pozycji, natknęłam się na książkę pod tytułem „F**k it czyli jak osiągnąć spokój ducha”. Czy taki tytuł by Was nie zaintrygował? Tego nie można przegapić!

O wzorcach, wsparciu i męskiej energii… czyli coś dla rodziców chłopców
29.04.2012 Mateusz Brandys
Jak trafiła do mnie książka, o której piszę…
Po tę książkę sięgnąłem z prozaicznego powodu. Wszystko, co wziąłem do czytania na kilkutygodniowy urlop, już przeczytałem, a perspektywa siedzenia na plaży z dziećmi i wpatrywania się cały czas tylko w morze była umiarkowanie atrakcyjna.

Uwierz, że siła jest w nas
Doktor Preeti Agrawal wydała książkę, będącą kompendium wiedzy dla kobiet wkraczających w drugą połowę życia i tych, które już w nią wkroczyły. Książka ma wiele mówiący tytuł: „Siła jest w Tobie” (podtytuł: „Zdrowie ciała, emocji i ducha w drugiej połowie życia”).

Jeden mały krok do szczęśliwego życia – Yvonne Dolan
06.12.2011 Anna Kopeć
Chcesz znaleźć klucz do poczucia własnej wartości?
Bądź dobrej myśli! O sobie.

Inteligencja ekologiczna – Daniel Goleman
Czy mamy wpływ na to co jemy? Czy rzeczywiście produkty ekologiczne są zdrowsze? O tym dowiecie się z książki Daniela Golemana.

Małżeństwo rozumu z duszą – Ken Wilber
Gdzie jest miejsce dla Boga we współczesnym świecie?
Czy da się znaleźć wspólny język dla religii i nauki? Na te pytania szuka odpowiedzi słynny amerykański filozof.

Radość. Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć – Alexander Lowen
Nieuświadomione lęki, traumy z dzieciństwa, tłumiony gniew mogą powodować wiele somatycznych dolegliwości. O tym jak się od nich uwolnić, pisze doświadczony terapeuta, twórca bioenergetyki.

Ciało kobiety, mądrość kobiety – Christiane Northrup
Wiele kobiecych dolegliwości ma źródło w psychice. Będąc w przyjaźni ze swoim ciałem łatwiej je rozpoznać i leczyć. Przekonuje o tym autorka przewodnika po typowych chorobach kobiecych Christine Northrup, ginekolog i położna

Klanowe Matki cz. 1
20.01.2012 Iza Cisek-Malec
Słynna książka Jamie Sams „13 Klanowych Matek”– po polsku! Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych – na spotkanie z 13 Klanowymi Matkami! Do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 2
17.02.2012 Iza Cisek-Malec
Klanowa Matka drugiego cyklu księżycowego ma na imię STRAŻNICZKA MĄDROŚCI. To ona uczy nas, jak rozwijać własne JA. I pokazuje także, jak rozumieć mądrość zawartą we wszystkich formach życia, oraz jak szanować jedyny i niepowtarzalny punkt widzenia i prawdę każdej istoty.

Klanowe Matki cz. 3
17.02.2012 Iza Cisek-Malec
Słynna książka Jamie Sams „13 Klanowych Matek”– po polsku!
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych – na spotkanie z 13 Klanowymi Matkami!

Klanowe Matki cz. 4
20.03.2012 Iza Cisek-Malec
Słynna książka Jamie Sams „13 Klanowych Matek”– po polsku!
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych – na spotkanie z 13 Klanowymi Matkami!

Klanowe Matki cz. 5
27.04.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk

Klanowe Matki cz. 6
29.05.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 7
26.06.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 8
28.07.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 9
05.09.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 10
04.10.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 11
23.10.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 12
12.11.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 13
06.12.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Klanowe Matki cz. 14
28.12.2012 Iza Cisek-Malec
Zapraszam do krainy trzynastu miesięcy księżycowych oraz do poznania Klanowych Matek! I do spotkania z prawdą pradawnej kobiecej mądrości, która przetrwała w mitach, wierzeniach i ustnych przekazach rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Porozumienie bez przemocy w związkach. Zbadaj swoje relacje – Liv Larsson
Znana mediatorka i trenerka w Centrum Porozumienia bez przemocy radzi jak pracować nad relacjami w związkach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook