AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Poznaj nasze działy

Historie
Siostry! Niezwykły film o liderkach z Afganistanu
Na portalu Polakpotrafi trwa zbiórka, dzięki które zostanie ukończony film o losach Afgańskich liderek. Zohra, Gaisu i Parastu, mimo oporu większości swojego społeczeństwa, działają, aby zmienić los przyszłego pokolenia kobiet w swoim kraju. Monika Sobańska ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety opowiedziała mi o kulisach powstania projektu i o tym, czego możemy uczyć się od kobiet z Afganistanu.

Piękno płynące z natury
11.09.2017 Ewa Tyralik
"Fascynuje nas prawdziwe piękno. Prawdziwe. Nie to prezentowane w reklamach i na okładkach magazynów. Głębia w człowieku to piękno, jego szacunek do siebie i innych, mądrość i spokój bijące z oczu, zmarszczki jako znak dobrze przeżytych dni to także piękno, i skóra, która lśni, która promienieje radością, bo odpowiednio się o nią dba..." Z Martą Perugą, młodą mamą w okolicach trzydziestki, współtwórczynią marki unikatowych kosmetyków naturalnych Natuhandmade rozmawia Ewa Tyralik.

Czy znasz Mamalaba?
13.04.2017 Ewa Tyralik
Nie chodzi o to, aby zmuszać się do wyglądania "ładnie" podczas porodu. Chodzi o to, by te z nas, które czują się pewniej ubrane, a nie w piżamie, miały wybór. Bo czasem rzeczywiście jest tak, że to, co mamy na sobie, ośmiela innych do traktowania nas protekcjonalnie. Zapraszamy do lektury rozmowy z Moniką Korybut i Anetą, twórczyniami marki Mamalaba.

Czy wymarzona praca jest możliwa?
11.12.2016
Czy zastanowiło Cię kiedyś, jak mogłaby wyglądać praca lub działalność, która oprócz pieniędzy, dałaby Ci satysfakcję i pozwoliłaby Ci się spełniać? Z mojego punktu widzenia taka praca charakteryzuje się właśnie tym, że czerpiemy z niej radość i realizujemy się w niej. Wymarzona praca składa się z kilku filarów. Sprawdź, jakich.

Producentka pasji
Na blogu Martyna pisze o swoim życiu i pracy za kołem podbiegunowym w Norwegii. O niebezpiecznej przygodzie na Cyprze. O warunkach życia Polaków mieszkających w Holandii. Pojawiają się tam również wyjątkowe momenty z jej życia jak m.in. zrealizowanie największego marzenia czy trudne, rodzinne doświadczenia. 19 lutego ruszyła jej akcja crowdfundingowa na znanym portalu PolakPotrafi.pl. Martyna zbiera pieniądze na wydanie swojej pierwszej książki. Powstanie ona na podstawie bloga, którego tworzy z miłości do pisania. Posłuchajcie jej historii.

Niemożliwe jest możliwe – Projekt „Krok w Przedsiębiorczość”
Czy wiesz, że kupując te autorskie pocztówki możesz spełnić marzenia dzieci?

Nie rezygnuj z marzeń
Marta Cielecka pochodzi z Gdyni, ale obecnie mieszka w Mediolanie. Jest projektantką i wytwórczynią lal, przytulanek i akcesoriów „home decor” z naturalnych i najlepszych jakościowo tkanin. Posłuchaj jej opowieści o pasji i spełnieniu marzeń!

Jak odnieść sukces pisarski
22.06.2014 Ewa Tyralik
O lekkości tworzenia, jak odnieść sukces pisarski i kontakcie ze swoją twórczą częścią, a także o tym, czy pisanie może zmienić świat na lepszy, z Tanyą Valko, autorką „Okruchów raju”, pierwszej części azjatyckiej sagi, rozmawia Ewa Tyralik.

Miss po 50ce
29.05.2014 Ewa Tyralik
Biznesowy pomysł trzech Polek mieszkających w Ameryce okazał się na tyle obiecujący, że inwestorzy postanowili wesprzeć wejście firmy na rynek. Z Aliną Groblicką, Anną Rutkowską i Mirą De Martino – przyjaciółkami, które stworzyły debiutującą w Polsce markę WeGirls, rozmawia Ewa Tyralik.

Umówmy się. Na papierze
15.04.2014 Ewa Pietruszczak
Też tak masz? Spotykasz osobę, nadajecie na podobnych falach. Kiełkuje wspólny pomysł. Tak! Robimy! Będzie cudownie! A potem coś nie wychodzi. Nie tak miało być. W sumie, każde doświadczenie to… doświadczenie, ale kilku można by uniknąć, gdybyśmy miały większą skłonność do umawiania się na papierze. Tekst Ewa Pietruszczak.

WeGirls!
25.03.2014 Ewa Tyralik
Biznesowy pomysł trzech Polek mieszkających w Ameryce okazał się na tyle obiecujący, że inwestorzy postanowili wesprzeć wejście firmy na rynek. Z Aliną Groblicką, Anną Rutkowską i Mirą De Martino – przyjaciółkami, które stworzyły debiutującą w Polsce markę WeGirls, rozmawia Ewa Tyralik.

Moje spotkanie z Elvisem
Spotkałam Piotra na… sali szkoleniowej, był jednym z uczestników. Nie dało się go nie zauważyć – przypominał… Elvisa Presley’a. Potem poszłam na koncert – mała sala w jednym z domów kultury na warszawskiej Ochocie – i nie wierzyłam własnym oczom: Elvis żyje!!! Rock and roll w świetnym wykonaniu – eksplozja muzyki, zabawy i energii. Zespół The Kings Friends kocha i propaguje muzykę Elvisa Presley’a.

Marzenia przekute w życie
06.11.2013 Ewa Tyralik
Pewnego dnia, latem 2013 roku, Ewa i Anka wybrały się na pokaz niezależnego kina francuskiego. Oczekując na seans, żywo, niemal na fali, zastanawiały się, jak przybliżyć ludziom bliską im ideę coachingu. A MOŻE KALENDARZ? - padła nagle wizja. I tak narodziła się idea Coaching Calendar. Zachwyciło mnie w niej to, że – w przeciwieństwie do wielu różnych idei, o których słyszałam od znajomych, ta, jeszcze przy udziale Justyny i Pauli, które dołączyły do zespołu, stała się ciałem. W dodatku pięknym i pomocnym, gdyż może pomóc nam realizować noworoczne postanowienia i rozsmakowywać się w coachingu. Postanowiłam więc porozmawiać z twórczyniami Coaching Calendar.

Życie z Darem
11.12.2013 Iza Ziemińska
Z Hanną Sobkowską, założycielką Synchronii Art, trenerką i artystką, o kontakcie z wewnętrznym twórcą, rozmawia Iza Ziemińska.

Nieznośna konieczność tworzenia
05.11.2013 Joanna Groszek
Kurt Vonnegut zachęcał, by tworzyć, bez względu na to, jak złe czy dobre będzie nasze dzieło. Możemy śpiewać pod prysznicem, tańczyć przy radiowej muzyce, opowiadać historie albo napisać zupełnie kiepski wiersz dla przyjaciela. Nagroda będzie nieoceniona – stworzymy COŚ! Kreatywność działającą na zasadzie kuli śnieżnej poznasz w historii powstania miejsca kreatywnych i twórczych spotkań o nazwie „Splot Artystyczny”. Z twórczyniami rozmawia Joanna Groszek.

Czy można żyć z marzeń?
20.01.2014 Ewa Tyralik
Marzeniami nie można żyć, póki nie zaczniesz ich realizować! Co się dzieje, gdy odważysz się pójść za marzeniem? Czy można żyć z pasji? Przeczytaj wywiad z Hanią Sobkowską, trenerką, artystką i eks-korporatką, która żyje z pasją.

Dojrzewalnia Kobiet
15.05.2013
Przedruk archiwalnego artykułu Edyty Giętki, Przegląd 2005

Biżuteria znaczeń
Niebiański turkus, krwiście czerwony koral, lapis lazuli w kolorze oceanicznych głębin. Czy oprócz zachwycającego piękna kamienie szlachetne mają inną moc? Postaramy się odkryć przed Wami ich tajemnice.

Biżuteria znaczeń cz. 2
Kolejna odsłona cyklu opowieści o kamieniach szlachetnych należy do labradorytu. Dokładnie pamiętam uczucie, jakie towarzyszyło mi, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam ten kamień. Przyciągnął mnie swoją tajemniczością. Z pozoru szary kamyk, wzięty w dłoń i obracany pod różnymi kątami do światła, ukazuje naszym oczom niezwykłe spektrum barw, którymi się mieni.

Biżuteria znaczeń cz. 3
Kolejna odsłona cyklu opowieści o kamieniach szlachetnych przybliży nam ametyst. Dlaczego jest on tak niezwykłym kamieniem? Jakie właściwości ametystu powodują, że tak silnie przyciąga swą barwą? Jaką tajemnicę skrywa w sobie ten kryształ w kolorze purpury? - opowiada Agnieszka Rusiłowska.

Biżuteria znaczeń cz. 4
Letnia aura za oknem nastraja bardzo pozytywnie, a jeśli mowa o radości, lekkości i promieniach słonecznych, to nie może zabraknąć kamienia słonecznego we własnej osobie… Zapraszamy na czwartą odsłonę cyklu Agnieszki Rusiłowskiej Biżuteria znaczeń.

Biżuteria znaczeń cz. 5
Legenda głosi, że akwamaryn pochodzi ze skarbca zakochanej w ziemskim księciu nimfy morskiej i został przez nią wyniesiony na brzeg w podarunku dla ukochanego. Jego nazwa pochodzi od połączenia łacińskich słów „aqua marina” czyli „woda morska”, nawiązujących do barwy minerału. Niebieska barwa akwamarynu symbolizuje nieskończoną dal morską. Jest to amulet ochronny rybaków i żeglarzy. W tradycyjnych przekazach akwamaryn to kamień jasnowidzów, mistyków i uzdrowicieli. Zapraszamy na piątą odsłonę cyklu Agnieszki Rusiłowskiej Biżuteria znaczeń.

Biżuteria znaczeń cz. 6
Legenda głosi, że król mórz, Posejdon, zakochał się w pięknej nimfie Amfitrycie, lecz ona nie chciała zgodzić się zamieszkać z nim na dnie Oceanu. Na ratunek Posejdonowi przybył jednak Delfin, który tak długo opisywał piękno dna morskiego, że nimfa zgodziła się wreszcie zamieszkać tam z Posejdonem. Odtąd stała się boginią wszystkich skarbów, które skrywa Ocean, w tym oczywiście korali. Stąd działanie korala związane z otwieraniem serca i rodzeniem współodczuwania. Zapraszamy na szóstą odsłonę cyklu Agnieszki Rusiłowskiej Biżuteria znaczeń.

Jak to się wszystko zaczęło?
15.05.2013 Ewa Tyralik
Ciekawi Cię, jak wyglądał rynek rozwojowy w Polsce ponad 10 lat temu? O czym marzyły kobiety? Do czego dążyły? Gdzie byłyśmy wtedy i gdzie jesteśmy teraz? Zapraszamy do sentymentalnej podróży…

Esencja boskości
04.09.2011 Anna Binkowska
Porzuciła Warszawę i zajęła się malarstwem, które jest dla niej ścieżką osobistego rozwoju. Organizując warsztaty dla kobiet, pragnie dzielić się z innymi tym, czego sama doświadcza w procesie tworzenia. Rozmowa z malarką Renatą Pieczonką.

Malowane baśnie
01.03.2012 Iza Cisek-Malec
Kiedy zobaczyłam pierwszy raz obrazy Aliny Skiby, nawet przez ekran komputera poczułam jak wibrują, niemal ruszają się i żyją własnym życiem. Zachwyciły mnie tajemnicze i pełne mocy kobiety, pełne zmysłowości irysy, wielkie ptaki i ryby…

Twórczy taniec
19.10.2011 Iza Cisek-Malec
O procesie tworzenia i wystawie, której tematem jest grzech w rozmowie z Anną Stolarską-Przybysz – malarką, projektantką wnętrz.

Alchemia życia
09.06.2012 Iza Cisek-Malec
Najpierw zachwyciły mnie zdjęcia jej autorstwa. Potem ujęła mnie jej skromność i delikatność, pod którą wyczuwałam siłę. W końcu oczarował mnie jej dom - pełen kolorów, bajecznych ubrań i butów, i spiżarnią wypełnioną własnoręcznie zrobionymi nalewkami i przetworami. I z trzema kotami. A urzekł mnie zupełnie zapach kawy parzonej z przyprawami i smak świeżo upieczonych ciasteczek. Z Darią Dróżdż rozmawia Iza Cisek.

Godzina Rozwojowej Róży
15.05.2013 Iza Cisek-Malec
Łączy je pasja do tego, by się rozwijać i by wspierać w tym innych. Odwaga, żeby brać odpowiedzialność za własne życie i sięgać po marzenia. Absolwentki Szkoły Trenerów Dojrzewalni Róż mają świadomość, że to nie za sprawą czarodziejskiej różdżki znikają wszelkie przeszkody i problemy. To proces wewnętrznego wzrastania i wzmacnianie siebie umożliwia świadome przechodzenie przez progi, które przynosi życie. Proces ten wspiera karmiąca moc kobiecej wspólnoty, z której czerpią i którą wnoszą w życie innych kobiet.

Sztuka kontaktu – GESTALT na wakacyjnych obozach dla dzieci i młodzieży. Część II
15.04.2013 Olga Haller
Sama doświadczyłaś korzyści wynikających z poznania rozwojowych narzędzi i zastanawiasz się czasem, jak możesz wesprzeć nimi rozwój Twojego dziecka? Nieobce są Ci wakacyjne dylematy – czy wysłać dziecko na obóz, pod jakim kątem go wybrać, na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru? Polecamy tekst Olgi Haller o zastosowaniu w praktyce pojęć GESTALTU na wakacyjnych obozach z psychoedukacją. Zobacz, co Twoje dziecko może zyskać i czego doświadczyć. Jeśli natomiast pracujesz z dziećmi i młodzieżą, lektura tego tekstu to pozycja obowiązkowa.

Sztuka kontaktu – GESTALT na wakacyjnych obozach dla dzieci i młodzieży. Część I
19.03.2013 Olga Haller
ama doświadczyłaś korzyści wynikających z poznania rozwojowych narzędzi i zastanawiasz się czasem, jak możesz wesprzeć nimi rozwój Twojego dziecka? Nieobce są Ci wakacyjne dylematy – czy wysłać dziecko na obóz, pod jakim kątem go wybrać, na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru? Polecamy tekst Olgi Haller o zastosowaniu w praktyce pojęć GESTALTU na wakacyjnych obozach z psychoedukacją. Zobacz, co Twoje dziecko może zyskać i czego doświadczyć. Jeśli natomiast pracujesz z dziećmi i młodzieżą, lektura tego tekstu to pozycja obowiązkowa

Na językach
30.04.2012 Olga Siara
Kiedy zaczęłam uczyć się angielskiego, miałam sześć lat i nie potrafiłam jeszcze porządnie pisać. Moja nauczycielka wpisywała mi drukowanymi literami nowe słówka do zeszytu, a ja miałam za zadanie je zilustrować, żeby pokazać, że znam ich znaczenie. Świetnie się przy tym bawiłam - i może właśnie dlatego angielski stał się moją pasją.

Praca z sensem
19.03.2013 Marta Bara
Dlaczego większości z nas praca kojarzy się z czymś nieprzyjemnym i wyczerpującym? Dlaczego za wszelką cenę przystosowujemy się, zamiast robić to, co lubimy i w czym jesteśmy najlepsi? Dlaczego rozpoczynamy drogę do swojego sukcesu z miejsca braku, a nie pełni? Przeczytaj artykuł Marty Bara, coacha talentów i mocnych stron.

Polka potrafi!
07.10.2013
Już 9 października o godz.19.30 w warszawskim klubie Solec 44 odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Bębenek, autorką książki „Polka potrafi. Zostań bohaterką własnego życia".

To jest moja bajka
01.03.2012 Anna Binkowska
Gros nastolatek spędza wolny czas na facebooku, w hipermarketach lub na imprezach ze znajomymi. Marta, choć ma dopiero 18 lat, poświęca się bez reszty swojej pasji…

Spotkania z pasją
15.04.2013
Rusza pierwsza edycja Spotkań z Pasją - nowatorskiego projektu o wyjątkowych kobietach realizujących się w nietuzinkowych pasjach.

Jedyny taki festiwal dla kobiet. Dowiedz się, kto za tym stoi!
15.05.2013 Ewa Tyralik
PROGRESSteron jesienią świętuje 10 urodziny! Chcesz wiedzieć, kto za nim stoi? Poznaj Szefowe lokalnych edycji PROGRESSteronu.

Bilans kwartalny na plus, czyli o małej firmie spełnianych marzeń
12.11.2012 Ewa Tyralik
Jak to jest, kiedy praca staje się integralną częścią naszego życia, a nie trzymamy jej w osobnych szufladkach - "praca", "uff, po pracy"? Co można zyskać, a co stracić, gdy podąża się swoją drogą, w rozmowie z Ewą Tyralik zdradza Joanna Jedlecka - Skrodzka, pomysłodawczyni i właścicielka firmy Pracownia Monogramy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook