AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Poznaj nasze działy

Siostry! Niezwykły film o liderkach z Afganistanu
Na portalu Polakpotrafi trwa zbiórka, dzięki które zostanie ukończony film o losach Afgańskich liderek. Zohra, Gaisu i Parastu, mimo oporu większości swojego społeczeństwa, działają, aby zmienić los przyszłego pokolenia kobiet w swoim kraju. Monika Sobańska ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety opowiedziała mi o kulisach powstania projektu i o tym, czego możemy uczyć się od kobiet z Afganistanu.

Piękno płynące z natury
11.09.2017 Ewa Tyralik
"Fascynuje nas prawdziwe piękno. Prawdziwe. Nie to prezentowane w reklamach i na okładkach magazynów. Głębia w człowieku to piękno, jego szacunek do siebie i innych, mądrość i spokój bijące z oczu, zmarszczki jako znak dobrze przeżytych dni to także piękno, i skóra, która lśni, która promienieje radością, bo odpowiednio się o nią dba..." Z Martą Perugą, młodą mamą w okolicach trzydziestki, współtwórczynią marki unikatowych kosmetyków naturalnych Natuhandmade rozmawia Ewa Tyralik.

Czy znasz Mamalaba?
13.04.2017 Ewa Tyralik
Nie chodzi o to, aby zmuszać się do wyglądania "ładnie" podczas porodu. Chodzi o to, by te z nas, które czują się pewniej ubrane, a nie w piżamie, miały wybór. Bo czasem rzeczywiście jest tak, że to, co mamy na sobie, ośmiela innych do traktowania nas protekcjonalnie. Zapraszamy do lektury rozmowy z Moniką Korybut i Anetą, twórczyniami marki Mamalaba.

Czy wymarzona praca jest możliwa?
11.12.2016
Czy zastanowiło Cię kiedyś, jak mogłaby wyglądać praca lub działalność, która oprócz pieniędzy, dałaby Ci satysfakcję i pozwoliłaby Ci się spełniać? Z mojego punktu widzenia taka praca charakteryzuje się właśnie tym, że czerpiemy z niej radość i realizujemy się w niej. Wymarzona praca składa się z kilku filarów. Sprawdź, jakich.

Producentka pasji
Na blogu Martyna pisze o swoim życiu i pracy za kołem podbiegunowym w Norwegii. O niebezpiecznej przygodzie na Cyprze. O warunkach życia Polaków mieszkających w Holandii. Pojawiają się tam również wyjątkowe momenty z jej życia jak m.in. zrealizowanie największego marzenia czy trudne, rodzinne doświadczenia. 19 lutego ruszyła jej akcja crowdfundingowa na znanym portalu PolakPotrafi.pl. Martyna zbiera pieniądze na wydanie swojej pierwszej książki. Powstanie ona na podstawie bloga, którego tworzy z miłości do pisania. Posłuchajcie jej historii.

Po co liderom umiejętności mediatora?
Konflikty są i będą. W naszym przekonaniu nie ma co z nimi walczyć, tylko mądrze - z intencją budowania relacji - wykorzystać. Rozwiązywane na bieżąco i z zadbaniem o potrzeby włączonych osób, mogą być akceleratorem rozwoju i osiąganych wyników. Chcesz sprawdzić, dlaczego? Przeczytaj artykuł Joanny Berendt i Moniki Panas.

M-learning czyli edukacja wyzwolona?
24.07.2015
Mobilność. Multimedialność. Młodość. Nikt nie zaprzeczy, że zachodzi między nimi ścisły związek - co więcej - nowe technologie mają to do siebie, że szybko się globalizują i dzięki temu są również powszechnie dostępne. Nawet wymieniona na początku młodość może nie dotyczyć konkretnej grupy wiekowej, bo dzięki zdobyczom technologii dynamicznie rozwijających się w XXI w. każdy może poczuć się młodszy, jeśli tylko wykaże się odrobiną chęci.

Niemożliwe jest możliwe – Projekt „Krok w Przedsiębiorczość”
Czy wiesz, że kupując te autorskie pocztówki możesz spełnić marzenia dzieci?

Nie rezygnuj z marzeń
Marta Cielecka pochodzi z Gdyni, ale obecnie mieszka w Mediolanie. Jest projektantką i wytwórczynią lal, przytulanek i akcesoriów „home decor” z naturalnych i najlepszych jakościowo tkanin. Posłuchaj jej opowieści o pasji i spełnieniu marzeń!

Sprawdź co będzie się działo na rynku pracy w 2015 roku
22.02.2015
Pierwszy kwartał nowego roku to dobry moment nie tylko na podsumowania minionych miesięcy, ale także przedstawianie prognoz na najbliższy czas. Specjaliści badający sytuację na rynku zatrudnienia próbują znaleźć odpowiedź m.in. na takie pytania jak: Kto będzie rozdawał karty na rynku pracy: pracodawca czy pracownik? Jakie asy w rękawie chowa każda ze stron? Czy rynek pracy czekają znaczące przeobrażenia?

Coaching oparty na potrzebach – sposób na bliskość ze sobą i innymi
16.10.2014 Beata Kosiacka
Pernille Plantener jest certyfikowaną trenerką NVC , coachem i mentorką z wizją świata przyjaznego środowisku, z misją wspierania ludzi w poszukiwaniu i podążaniu drogą współdziałania i rozwijania biznesu w kulturze szacunku dla każdego i dla naszego naturalnego dziedzictwa. Aktualnie zaprasza do udziału w opracowanym przez siebie programie Coachingu opartego na potrzebach także w Polsce.

Chmura pełna nowych możliwości
27.08.2014
Z cyfrową chmurą zetknął się już chyba każdy. Wystarczy wrzucić zdjęcia na Picassę albo Instagram, założyć sobie konto na Facebooku lub wysłać jakiś załącznik przy pomocy poczty Gmail i już jesteśmy w chmurze. Czy praca w chmurze może zmienić nasze codzienne doświadczenia zawodowe? I czy jest tak ryzykowna, jak mogliśmy zobaczyć w filmie Jake’a Kasdana „Sekstaśma”? Przeczytaj artykuł Weroniki Holeniewskiej z firmy datalab.pl, która przekonuje, że warto pracować z głowami w chmurach!

Jak odnieść sukces pisarski
22.06.2014 Ewa Tyralik
O lekkości tworzenia, jak odnieść sukces pisarski i kontakcie ze swoją twórczą częścią, a także o tym, czy pisanie może zmienić świat na lepszy, z Tanyą Valko, autorką „Okruchów raju”, pierwszej części azjatyckiej sagi, rozmawia Ewa Tyralik.

Serce i rozum w pracy liderki
Jaki powinien być lider lub liderka? Jak skała. Jak opoka. Jak lisica, cyborg, ekscentryk… W obliczu takiego wzorca żaden lider czy liderka nie są wystarczająco dobrzy, zawsze daleko im do idału. To złudzenie dotyczy zarówno relacji zawodowych, jak też działań społecznych. Czy jesteś liderką na miarę czasów - sprawdź w artykule Doroty Szczepan - Jakubowskiej, Prezes Grupy TROP.

Miss po 50ce
29.05.2014 Ewa Tyralik
Biznesowy pomysł trzech Polek mieszkających w Ameryce okazał się na tyle obiecujący, że inwestorzy postanowili wesprzeć wejście firmy na rynek. Z Aliną Groblicką, Anną Rutkowską i Mirą De Martino – przyjaciółkami, które stworzyły debiutującą w Polsce markę WeGirls, rozmawia Ewa Tyralik.

Chcę pracować dla biznesu
Co jest najważniejsze, kiedy planujemy współpracować z biznesem? Zainspiruj się wskazówkami Dr Żanety Ptak-Kosteckiej i Sandry Pasek, które w rozmowie z Ewą Tyralik opowiadają o pracy w biznesie.

Zwiększ swój wpływ na rzeczywistość z NVC!
Czy możesz sobie wyobrazić, że w każdej chwili jesteś w pełni swojej mocy, miłości i autentyczności i chcesz dzielić się tą wolnością ze wszystkimi ludźmi wokół Ciebie? Może Cię w tym wesprzeć pierwsze europejskie szkolenie z Miki Kashtan 2-7/8 września 2014.

Umówmy się. Na papierze
15.04.2014 Ewa Pietruszczak
Też tak masz? Spotykasz osobę, nadajecie na podobnych falach. Kiełkuje wspólny pomysł. Tak! Robimy! Będzie cudownie! A potem coś nie wychodzi. Nie tak miało być. W sumie, każde doświadczenie to… doświadczenie, ale kilku można by uniknąć, gdybyśmy miały większą skłonność do umawiania się na papierze. Tekst Ewa Pietruszczak.

WeGirls!
25.03.2014 Ewa Tyralik
Biznesowy pomysł trzech Polek mieszkających w Ameryce okazał się na tyle obiecujący, że inwestorzy postanowili wesprzeć wejście firmy na rynek. Z Aliną Groblicką, Anną Rutkowską i Mirą De Martino – przyjaciółkami, które stworzyły debiutującą w Polsce markę WeGirls, rozmawia Ewa Tyralik.

Moje spotkanie z Elvisem
Spotkałam Piotra na… sali szkoleniowej, był jednym z uczestników. Nie dało się go nie zauważyć – przypominał… Elvisa Presley’a. Potem poszłam na koncert – mała sala w jednym z domów kultury na warszawskiej Ochocie – i nie wierzyłam własnym oczom: Elvis żyje!!! Rock and roll w świetnym wykonaniu – eksplozja muzyki, zabawy i energii. Zespół The Kings Friends kocha i propaguje muzykę Elvisa Presley’a.

Sprawdź, ile punktów ma Twój biznes na starcie?
29.01.2014 Ewa Pietruszczak
Niezależnie od tego, czy zaczynasz karierę trenera, właścicielki klubu dla dzieci czy architekta, sprawdź w jakim stanie jest Twoje przedsięwzięcie na starcie.

Życie z Darem
11.12.2013 Iza Ziemińska
Z Hanną Sobkowską, założycielką Synchronii Art, trenerką i artystką, o kontakcie z wewnętrznym twórcą, rozmawia Iza Ziemińska.

Marzenia przekute w życie
06.11.2013 Ewa Tyralik
Pewnego dnia, latem 2013 roku, Ewa i Anka wybrały się na pokaz niezależnego kina francuskiego. Oczekując na seans, żywo, niemal na fali, zastanawiały się, jak przybliżyć ludziom bliską im ideę coachingu. A MOŻE KALENDARZ? - padła nagle wizja. I tak narodziła się idea Coaching Calendar. Zachwyciło mnie w niej to, że – w przeciwieństwie do wielu różnych idei, o których słyszałam od znajomych, ta, jeszcze przy udziale Justyny i Pauli, które dołączyły do zespołu, stała się ciałem. W dodatku pięknym i pomocnym, gdyż może pomóc nam realizować noworoczne postanowienia i rozsmakowywać się w coachingu. Postanowiłam więc porozmawiać z twórczyniami Coaching Calendar.

Dojrzewalnia Kobiet
15.05.2013
Przedruk archiwalnego artykułu Edyty Giętki, Przegląd 2005

Jak to się wszystko zaczęło?
15.05.2013 Ewa Tyralik
Ciekawi Cię, jak wyglądał rynek rozwojowy w Polsce ponad 10 lat temu? O czym marzyły kobiety? Do czego dążyły? Gdzie byłyśmy wtedy i gdzie jesteśmy teraz? Zapraszamy do sentymentalnej podróży…

Czy można żyć z marzeń?
20.01.2014 Ewa Tyralik
Marzeniami nie można żyć, póki nie zaczniesz ich realizować! Co się dzieje, gdy odważysz się pójść za marzeniem? Czy można żyć z pasji? Przeczytaj wywiad z Hanią Sobkowską, trenerką, artystką i eks-korporatką, która żyje z pasją.

Praca z sensem
19.03.2013 Marta Bara
Dlaczego większości z nas praca kojarzy się z czymś nieprzyjemnym i wyczerpującym? Dlaczego za wszelką cenę przystosowujemy się, zamiast robić to, co lubimy i w czym jesteśmy najlepsi? Dlaczego rozpoczynamy drogę do swojego sukcesu z miejsca braku, a nie pełni? Przeczytaj artykuł Marty Bara, coacha talentów i mocnych stron.

Biżuteria znaczeń cz. 6
Legenda głosi, że król mórz, Posejdon, zakochał się w pięknej nimfie Amfitrycie, lecz ona nie chciała zgodzić się zamieszkać z nim na dnie Oceanu. Na ratunek Posejdonowi przybył jednak Delfin, który tak długo opisywał piękno dna morskiego, że nimfa zgodziła się wreszcie zamieszkać tam z Posejdonem. Odtąd stała się boginią wszystkich skarbów, które skrywa Ocean, w tym oczywiście korali. Stąd działanie korala związane z otwieraniem serca i rodzeniem współodczuwania. Zapraszamy na szóstą odsłonę cyklu Agnieszki Rusiłowskiej Biżuteria znaczeń.

Biżuteria znaczeń cz. 5
Legenda głosi, że akwamaryn pochodzi ze skarbca zakochanej w ziemskim księciu nimfy morskiej i został przez nią wyniesiony na brzeg w podarunku dla ukochanego. Jego nazwa pochodzi od połączenia łacińskich słów „aqua marina” czyli „woda morska”, nawiązujących do barwy minerału. Niebieska barwa akwamarynu symbolizuje nieskończoną dal morską. Jest to amulet ochronny rybaków i żeglarzy. W tradycyjnych przekazach akwamaryn to kamień jasnowidzów, mistyków i uzdrowicieli. Zapraszamy na piątą odsłonę cyklu Agnieszki Rusiłowskiej Biżuteria znaczeń.

4 strategie dla Trenerów i Coachów, którzy chcą odnieść sukces
Kiedy kończyłam szkołę trenersko-coachingową, byłam pewna, że rozwinięcie dobrze prosperującej firmy nie będzie stanowiło żadnego problemu. Prowadziłam już przedtem kilka biznesów, byłam przedsiębiorcza i gotowa na solidny wysiłek. Marketing był moją pasją. Wchodząc na rynek jako coach i trener byłam przekonana, że stoję przed miłym i łatwym wyzwaniem.

W poszukiwaniu wewnętrznego szefa
05.04.2012 Olga Siara
Wolny zawód – to brzmi dumnie. Wolny, bo oznacza wolność od zrywania się bladym świtem, szukania miejsca do parkowania pod firmą i – przede wszystkim – użerania się z szefem. Jestem tłumaczką, co ma tę zaletę, że do pracy wystarczy mi laptop, łącze internetowe i wygodna kanapa.

Esencja boskości
04.09.2011 Anna Binkowska
Porzuciła Warszawę i zajęła się malarstwem, które jest dla niej ścieżką osobistego rozwoju. Organizując warsztaty dla kobiet, pragnie dzielić się z innymi tym, czego sama doświadcza w procesie tworzenia. Rozmowa z malarką Renatą Pieczonką.

Twórczy taniec
19.10.2011 Iza Cisek-Malec
O procesie tworzenia i wystawie, której tematem jest grzech w rozmowie z Anną Stolarską-Przybysz – malarką, projektantką wnętrz.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook