AAA Wydrukuj  Poleć stronę

Ewa Tyralik

Trenerka komunikacji, autorka książki "Ewka, co cię ugryzło, jak się zrozumieć i porozumieć". Bloguje na stronie ewatyralik.com

Ewa Tyralik

Komunikacja to moja pasja. Zajmuję się nią zawodowo od 15 lat. Jestem także trenerką rozwoju osobistego i coachem. Moje główne inspiracje rozwojowe to: Porozumienie Bez Przemocy (PBP), metoda Marshalla Rosenberga, służąca osiąganiu porozumienia między ludźmi z uwzględnieniem interesów wszystkich stron, skuteczne narzędzia NLP (najbardziej lubię pracę z metaforą), praca z ciałem. Kocham doświadczać i pisać. Praca dla e-magazynu to dla mnie radość z dzielenia się tym, co dodaje mi skrzydeł – budowaniem karmiącego kontaktu z sobą i z innymi. W magazynie piszę i działam w reżyserce ;-).

Raj na kredyt
03.10.2017
Która z nas nie marzy czasem o innym życiu? Lepszym, bardziej swoim, bardziej żywym, namacalnym?

Raj na kredyt
19.09.2017
Rzuciła etatową pracę, aby robić to, co kocha - pisać. Doktor literaturoznowstwa, twórczyni kursów pisarskich. Dzisiaj najczęściej mówi o sobie - pisarka. I już nie bolą jej komentarze w stylu "nadal piszesz te swoje wierszyki?". Jak to jest mieć raj na kredyt, odważyć się żyć swoim marzeniem i utrzymywać się z niego, opowiada pisarka Krystyna Bezubik.

Piękno płynące z natury
11.09.2017
"Fascynuje nas prawdziwe piękno. Prawdziwe. Nie to prezentowane w reklamach i na okładkach magazynów. Głębia w człowieku to piękno, jego szacunek do siebie i innych, mądrość i spokój bijące z oczu, zmarszczki jako znak dobrze przeżytych dni to także piękno, i skóra, która lśni, która promienieje radością, bo odpowiednio się o nią dba..." Z Martą Perugą, młodą mamą w okolicach trzydziestki, współtwórczynią marki unikatowych kosmetyków naturalnych Natuhandmade rozmawia Ewa Tyralik.

Jak żyć z Asparagusem?
14.04.2017
Związek z osobą ze spektrum autyzmu nie należy do łatwych. A osób żyjących pod jednym dachem z Asparagusem jest naprawdę sporo. Dlatego z wielką ciekawością przeczytałam książkę Agnieszki Kaszkur-Kulpy "Jak być szczęśliwą pod jednym dachem z ASP.."

Czy znasz Mamalaba?
13.04.2017
Nie chodzi o to, aby zmuszać się do wyglądania "ładnie" podczas porodu. Chodzi o to, by te z nas, które czują się pewniej ubrane, a nie w piżamie, miały wybór. Bo czasem rzeczywiście jest tak, że to, co mamy na sobie, ośmiela innych do traktowania nas protekcjonalnie. Zapraszamy do lektury rozmowy z Moniką Korybut i Anetą, twórczyniami marki Mamalaba.

EWKA, CO CIĘ UGRYZŁO? JAK SIĘ ZROZUMIEĆ I POROZUMIEĆ
18.01.2017
Nie wiem, gdzie czytasz ten tekst. Może masz chwilę na złapanie myśli w pracy? A może skracasz sobie drogę w autobusie? A może właśnie Twoje dziecko zasnęło i łapiesz mały moment tylko dla siebie... Jeśli masz chęć zatrzymać się na pół minuty, zapraszam Cię do krótkiej przygody.

INSIGHT. Droga do mentalnej dojrzałości
16.01.2017
Od dwóch miesięcy moją wierną towarzyszką jest książka Michała "INSIGHT. Droga do mentalnej dojrzałości". Chcesz wiedzieć, dlaczego?

Jak dopieścić duszę i ciało?
11.01.2017
Czy masz czasem wrażenie, że kogoś dobrze znasz, chociaż tak naprawdę prawie wcale go nie znasz? Że coś Was łączy, chociaż nie widzieliście się na oczy? Że Wasze myśli biegną podobnymi szlakami, chociaż nie miały okazji się spotkać? Że bywacie w podobnych miejscach i być może ta kobieta przy stoliku obok w Twojej ulubionej żoliborskiej kawiarni to właśnie ona?

Projekt 21 dni Przebudzenie
19.04.2016
21 DNI PRZEBUDZENIE to zbiór 21 zadań do samodzielnego wykonania. Na każdy dzień Olga Kozierowska przygotowała inne wyzwanie. Podczas kolejnych dni uczymy się m.in. brać odpowiedzialność za własne szczęście, uwalniać się od zazdrości, złych wspomnień i negatywnych przekonań na własny temat, wybaczać i prosić o pomoc. O projekcie przeczytacie w recenzji Ewy Tyralik.

Rozwój osobisty i pigułka szczęścia
21.01.2016
Jak osoby, które chcą się rozwijać, mają się nie pogubić w gąszczu rozwojowych propozycji?! Jak nie ulec marketingowi i wybrać to, co rzeczywiście służy, a przede wszystkim jest bezpieczne? Szukając sensownych inspiracji trafiłam na poradnik Iwony Kucharewicz „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce". Przeczytaj, co możesz w nim znaleźć.

Czy możliwy jest szczęśliwy związek?
05.11.2014
Podczas jubileuszowej konferencji PROGRESSteronowej "Przewodnik Kobiety Dorosłej. 6 kroków do szczęścia i spełnienia" znana i ceniona psycholog Maria Rotkiel szukała odpowiedzi na pytanie, czy związek szczęśliwy jest możliwy. Te z Was, które nie mogły być na Konferencji albo były i chcą jeszcze raz przypomnieć sobie, co warto robić, aby cieszyć się bliskością przez długie lata, zapraszamy do lektury rozmowy Ewy Tyralik z Marią Rotkiel.

Skazana na sukces
24.09.2014
Często wydaje nam się, że osoby z zespołem Aspergera to ludzie bez uczuć. Przyklejamy im etykiety dziwaków, ekscentryków, unikamy kontaktu. Pozostając z nimi w związku, czujemy się czasem, jakbyśmy wskoczyły do kompletnie obcej bajki, a inni nie rozumieją, o co nam chodzi. Z Rudy Simone, autorką pierwszej w Polsce książki o kobietach i ich relacjach - trudnych związkach z mężczyznami z ZA, oraz z tłumaczką Agnieszką Moniką Kulpą, rozmawia Ewa Tyralik.

Zostań kobietą spełnioną!
25.08.2014
Fundacja Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet we współpracy z Urzędem Miasta Katowice zaprasza na konferencję Kobieta Spełniona.

Jak odnieść sukces pisarski
22.06.2014
O lekkości tworzenia, jak odnieść sukces pisarski i kontakcie ze swoją twórczą częścią, a także o tym, czy pisanie może zmienić świat na lepszy, z Tanyą Valko, autorką „Okruchów raju”, pierwszej części azjatyckiej sagi, rozmawia Ewa Tyralik.

Czy Twój facet jest bez serca?
03.06.2014
Często wydaje nam się, że osoby z zespołem Aspergera to ludzie bez uczuć. Przyklejamy im etykiety dziwaków, ekscentryków, unikamy kontaktu. Pozostając z nimi w związku, czujemy się czasem, jakbyśmy wskoczyły do kompletnie obcej bajki, a inni nie rozumieją, o co nam chodzi. Z Rudy Simone, autorką pierwszej w Polsce książki o kobietach i ich relacjach - trudnych związkach z mężczyznami z ZA, oraz z tłumaczką Agnieszką Moniką Kulpą, rozmawia Ewa Tyralik.

Miss po 50ce
29.05.2014
Biznesowy pomysł trzech Polek mieszkających w Ameryce okazał się na tyle obiecujący, że inwestorzy postanowili wesprzeć wejście firmy na rynek. Z Aliną Groblicką, Anną Rutkowską i Mirą De Martino – przyjaciółkami, które stworzyły debiutującą w Polsce markę WeGirls, rozmawia Ewa Tyralik.

Dzień na szpilkach po raz drugi w Szczecinie
28.05.2014
Pracę nad poczuciem pewności siebie, asertywnością oraz wiarą we własne możliwości będą mogły wykonać panie podczas drugiej edycji Dnia na szpilkach, która odbędzie się 7 czerwca na Statku Ładoga w Szczecinie.

Mali przyjaciele żyrafy
25.05.2014
Dzień Dziecka to wyjątkowo miły pretekst do przedstawienia nowej propozycji wydawniczej w duchu NVC. Tym razem dla dzieci. Ale nie tylko – lektura bajek o empatii Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej będzie przyjemnością także dla rodziców. Można liczyć na chwile wzruszenia, inspiracje i całkiem sporo materiału do własnych rozwojowych przemyśleń.

Cesarka czy poród naturalny?
25.05.2014
W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ważny temat wyboru sposobu urodzenia dziecka.

Słodkich snów, Anno
15.04.2014
Lubisz książki o silnych kobietach, które odważyły się iść swoją drogą? Poznaj Annę Rogozińską, bohaterkę powieści Joanny Opiat-Bojarskiej. O kryminale, który jest jednocześnie opowieścią o szukaniu sensu w życiu pisze Ewa Tyralik

Słodkiego, zdrowego życia!
25.03.2014
Na przestrzeni ostatnich lat nasz codzienny tryb życia uległ znacznym zmianom. Żyjemy w biegu, brak nam wolnego czasu, nadmiar obowiązków i wszechobecny stres przyczyniają się do zaniedbania codziennej diety, a w konsekwencji do nadwagi i cywilizacyjnych chorób metabolicznych: otyłości i cukrzycy typu II. Jak sobie pomóc, radzi Marta Siwek, dietetyczka portalu wygodnadieta.pl.

WeGirls!
25.03.2014
Biznesowy pomysł trzech Polek mieszkających w Ameryce okazał się na tyle obiecujący, że inwestorzy postanowili wesprzeć wejście firmy na rynek. Z Aliną Groblicką, Anną Rutkowską i Mirą De Martino – przyjaciółkami, które stworzyły debiutującą w Polsce markę WeGirls, rozmawia Ewa Tyralik.

„W świecie Porozumienia bez przemocy”, Marshall B. Rosenberg
29.01.2014
Odkryj język serca i zobacz, jak zmieni się swoje życie! Wejdź do świata porozumienia bez przemocy i odkryj więcej empatii w swoim życiu. O najnowszej książce Marshalla B.Rosenbergera pisze Ewa Tyralik.

Czy można żyć z marzeń?
20.01.2014
Marzeniami nie można żyć, póki nie zaczniesz ich realizować! Co się dzieje, gdy odważysz się pójść za marzeniem? Czy można żyć z pasji? Przeczytaj wywiad z Hanią Sobkowską, trenerką, artystką i eks-korporatką, która żyje z pasją.

Marzenia przekute w życie
06.11.2013
Pewnego dnia, latem 2013 roku, Ewa i Anka wybrały się na pokaz niezależnego kina francuskiego. Oczekując na seans, żywo, niemal na fali, zastanawiały się, jak przybliżyć ludziom bliską im ideę coachingu. A MOŻE KALENDARZ? - padła nagle wizja. I tak narodziła się idea Coaching Calendar. Zachwyciło mnie w niej to, że – w przeciwieństwie do wielu różnych idei, o których słyszałam od znajomych, ta, jeszcze przy udziale Justyny i Pauli, które dołączyły do zespołu, stała się ciałem. W dodatku pięknym i pomocnym, gdyż może pomóc nam realizować noworoczne postanowienia i rozsmakowywać się w coachingu. Postanowiłam więc porozmawiać z twórczyniami Coaching Calendar.

Uwierz, jesteś piękna!
01.09.2013
Jeśli myślisz, że do ideału Ci daleko, zainteresuj się projektem amerykańskiej fotografki Jade Beal „A Beautiful Body Project”.

W dżungli podświadomości
01.09.2013
Jak powiedzieć komuś, komu świat wydaje się beznadziejny, że to kwestia jego spojrzenia? A gdy ciągle powtarzają się dramaty, to jak wytłumaczyć, że nie tylko jest ich uczestnikiem, ale i reżyserem? O "Księdze Kodów Podświadomości" autorstwa Beaty Pawlikowskiej opowie Ewa Tyralik.

Bajki o życiu
23.06.2013
Jeśli przychodzą do Ciebie pytania o sens życia, możesz tu znaleźć cenne podpowiedzi. Jeśli szukasz spełnienia, nadziei i spokoju, na pewno je tu spotkasz. Jeśli chcesz nauczyć się patrzeć na świat inaczej niż zwykle i odnajdywać w prawdziwym życiu nowe znaczenia, otrzymasz pomocną mapę. Swoje refleksje na temat książki "Bajki o życiu" autorstwa Małgorzaty Dawid-Mróz snuje Ewa Tyralik.

Dziewczyna, której jedno w głowie, zdemaskowana!
28.05.2013
Na ile kobieta może być otwarta w sprawach seksu? Dlaczego tak łatwo przypina jej się łatkę dziwki, gdy wie, czego chce od mężczyzny i jasno to komunikuje? Ewa Tyralik dzieli się z Wami swoimi refleksjami na temat książki Zoe Margolis "Zdemaskowana. Dziewczna, której jedno w głowie".

Jak to się wszystko zaczęło?
15.05.2013
Ciekawi Cię, jak wyglądał rynek rozwojowy w Polsce ponad 10 lat temu? O czym marzyły kobiety? Do czego dążyły? Gdzie byłyśmy wtedy i gdzie jesteśmy teraz? Zapraszamy do sentymentalnej podróży…

Dogadać się z dzieckiem
15.05.2013
„Najważniejszym pytaniem, które każdy z nas może postawić, jest to, czy wszechświat jest przyjaznym miejscem”. A dlaczego? „Ponieważ odpowiedź na to pytanie wpływa na to, co zrobimy ze swoim życiem. Jeśli wszechświat jest przyjaznym miejscem, spędzimy nasz czas na budowaniu mostów. Jeśli nie, ludzie spędzają go na budowaniu murów. Decyzja należy do nas”. Słowa Alberta Einsteina stanowią jedną z inspiracji książki "DOGADAĆ SIĘ Z DZIECKIEM – COACHING, EMPATIA, RODZICIELSTWO", autorstwa Joanny Berendt i Magdaleny Sendor, którą dzieli się z Wami Ewa Tyralik.

Nie mów przepraszam, nie mów kocham
15.05.2013
Z ogromną radością we wrześniu zaprezentujemy Ci książkę Lucyny Wieczorek, współzałożycielki Dojrzewalni Róż. Dla nas książka ta jest owocem dziesięciu lat pracy rozwojowej samej Lucyny, ale i podsumowaniem drogi, jaką przeszła w tym czasie Dojrzewalnia, i kierunku, w którym chcemy dalej zmierzać.

10 kroków do spełnienia
15.05.2013
Zapraszamy Cię do rozwojowego ogrodu Dojrzewalni! Każdego dnia w naszym urodzinowym ogrodzie zakwitnie nowa róża, posadzona przez współpracującego z nami Trenera. Codziennie jeden z Nich podzieli się z Tobą sprawdzonymi przez siebie 10 krokami do spełnienia w temacie, który jest Mu bliski. Niektórzy zachwycili Cię już być może na PROGRESSteronowych warsztatach; innych poznałaś/eś, biorąc udział w naszych programach. A może jeszcze Ich nie znasz? Zajrzyj codziennie po nową, rozwojową inspirację. Urodzinowa akcja potrwa do 3 czerwca.

Każda z nas jest różą
15.05.2013
„Każda z nas jest piękną różą, cudownym kwiatem, który może rozkwitać, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany. Czasami potrzeba podlać trochę wody, czasami trzeba dodać nawozu, a czasami trzeba przesadzić kwiat do innego ogrodu lub wyciąć drzewo, które zasłania swoimi gałęziami dostęp do słońca. Wiele z nas o tym zapomina, jest to największe zło, jakie możemy sobie same wyrządzić”. O swojej rozwojowej drodze opowiada Joanna Andryszczak – Lewandowska, uczestniczka programów Ambasadorzy Empatii i Gdybym dorosła.

Jedyny taki festiwal dla kobiet. Dowiedz się, kto za tym stoi!
15.05.2013
PROGRESSteron jesienią świętuje 10 urodziny! Chcesz wiedzieć, kto za nim stoi? Poznaj Szefowe lokalnych edycji PROGRESSteronu.

Na kawie z szefową festiwalu PROGRESSteron w Krakowie
12.05.2013
PROGRESSteron jesienią świętuje 10 urodziny! Chcesz wiedzieć, kto za nim stoi? Poznaj Szefowe lokalnych edycji PROGRESSteronu.

Jak rozmawiać z córką o pierwszej miesiączce?
29.01.2013
Judith Duerk napisała kiedyś: „Jak wyglądałoby twoje życie, gdyby w dniu pierwszej miesiączki matka dała ci bukiet kwiatów i zabrała na obiad, a następnie razem poszłybyście do jubilera, gdzie czekałby na was ojciec? Przekłułabyś tam uszy, ojciec kupiłby ci pierwsze kolczyki, a później poszłabyś z kilkoma przyjaciółkami, twoimi i mamy, by kupić pierwszą szminkę, a później poszłabyś, po raz pierwszy, do Szałasu Kobiet, by poznać kobiecą mądrość? Jakże inaczej wyglądałoby twoje życie?” To pytanie stało się dla mnie szczególnie aktualne, gdy moja córka skończyła 10 lat.

KOMPAS – wspólne podróżowanie przez życie
14.01.2013
Szkoła, świetlica, dom – szkoła, świetlica, dom – w tym codziennym podróżowaniu przez życie dzieci i młodzież z Oratorium Św. Jana Bosko na warszawskich Bielanach wspiera Fundacja Bene Vobis Programem KOMPAS Klub Podróżnika. Podróżowanie przez życie łatwiejsze jest bowiem w grupie. Z Joanną Kulpińską z Fundacji Bene Vobis rozmawia Ewa Tyralik.

Po raz pierwszy w Polsce - warsztaty ze Stephenem Jenkinsonem!
08.01.2013
Fundacja Pathways zaprasza na pierwsze w Polsce spotkanie z duchowym aktywistą Stephenem Jenkinsonem, który zrewolucjonizował pojmowanie śmierci w Kanadzie i Ameryce Północnej. Jako dyrektor programu badań w jednym z czołowych kanadyjskich szpitali oraz adiunkt na znanej kanadyjskiej uczelni medycznej, Jenkinson prowadził konsultacje na rzecz opieki paliatywnej i hospicjów. Przez wiele lat pracował z osobami umierającymi i ich rodzinami, osobami pogrążonymi w żalu po utracie bliskich oraz z tymi, którzy nie potrafili przeżywać straty. W 2010 roku Stephen otworzył w Kanadzie swoją pierwszą szkołę, ucząc Sztuki Głębokiego Życia. Obecnie rozpoczyna pracę z szóstą grupą uczniów.

Chcesz dobrze bawić się w pracy i w życiu?
10.12.2012
Co zrobić, aby praca stała się pasją i mieć pasjonujące życie? O pracy, zabawie, noworocznych postanowieniach Ewa Tyralik rozmawia z Magdaleną Przybysz, trenerką, choreoterapeutką, psycholożką.

Bilans kwartalny na plus, czyli o małej firmie spełnianych marzeń
12.11.2012
Jak to jest, kiedy praca staje się integralną częścią naszego życia, a nie trzymamy jej w osobnych szufladkach - "praca", "uff, po pracy"? Co można zyskać, a co stracić, gdy podąża się swoją drogą, w rozmowie z Ewą Tyralik zdradza Joanna Jedlecka - Skrodzka, pomysłodawczyni i właścicielka firmy Pracownia Monogramy.

Przytul siebie po wakacjach
05.10.2012

Autorka: Sylwia Kuran


Jak zostać Supermamą?
08.09.2012
„Macierzyństwo, nawet jeśli brzmi to jak stereotyp, całkowicie zmienia rzeczywistość. Ja na dodatek – w swoim przekonaniu oczywiście – byłam tą jedną jedyną, która musiała umieć sobie ze wszystkim poradzić. Nikt nie mógł mi pomóc. Większość obowiązków, które sobie narzuciłam, była, rzecz jasna, wyimaginowana. I tak, syn od początku przesypiał całe noce, a ja nie. Bo czekałam aż zacznie płakać, aż coś się stanie... W efekcie byłam zmęczona, zła i nieszczęśliwa”. Brzmi znajomo? Zamykasz oczy i widzisz siebie? Też tak masz? Przeczytaj zabawną powieść „Supermama”. Z Autorką, Katarzyną Ostrowską – Biernacką, rozmawia Ewa Tyralik.

Moja droga to Inspiracja
04.09.2012
Sylwia Nikko Biernacka, trenerka, fotografka, założycielka Fundacji Machina Fotografika wędruje samotnie brzegiem polskiego morza. W drugi etapie wyruszy w rozwojową podróż z kobietą po amputacji nogi (warsztaty rozwojowe). Finałem będzie wspólna wyprawa polskim wybrzeżem. Dochód ze sprzedaży książki, która powstanie po pierwszym etapie projektu zostanie przeznaczony na zakup protezy i realizację projektu fotograficzno-społecznego 440 km. Rozmawiamy przez telefon. Szum fal w tle.

Wakacje od dzieci, czy wakacje z dzieckiem?
17.07.2012
Kilkumiesięcznie dzieci na dalekich wyprawach, kluby malucha w hotelach. A może działka, babcia i wyjazd tylko we dwoje? Jak przetrwać z dzieckiem na wakacjach rozmawiają trenerki rozwoju osobistego Iza Ziemińska i Ewa Tyralik.

Nie taki diabeł straszny, czyli jak oswoić wystąpienia publiczne
10.06.2012
Nie taki diabeł straszny, czyli jak oswoić wystąpienia publiczne, rozmawiają Ewa Tyralik i Iza Ziemińska.

8 złudzeń głównych - złudzenie siódme
07.05.2012
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

8 złudzeń głównych - złudzenie szóste
01.03.2012
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

Jak doprowadzić partnera do szaleństwa
14.02.2012
Na serwetkach czerwone serduszka, świece ciepło migocą na stołach, a szampan musuje w kieliszkach. W lutym po prostu nie da się nie myśleć o miłości! Od lat masz na NIEGO swoje sposoby. Wiadomo, faceci to wzrokowcy, więc płaskie buty kojarzysz głównie z porannym joggingiem.

Wdzięczność nie dla wszystkich
13.02.2012
Istnieje udowodniony związek między wdzięcznością a poczuciem szczęścia. Doświadczenia potwierdziły, że wdzięczność można wzmacniać, a skutkiem tego jest poprawa samopoczucia.

Wdzięczność lekka jak koliber
16.01.2012
Wyrażanie wdzięczności to meta strategia budowania szczęścia. Dziś kolejny poniedziałek i nowa porcja ćwiczeń, wzmacniających naszą wdzięczność. Zapraszamy

Wdzięczność - Bilet do szczęścia
09.01.2012
Usiądź na chwilę w spokojnym, przyjaznym dla Ciebie miejscu. Przejdź w myślach ostatnią dobę. Czy zrobiłaś/eś coś, co wzbogaciło życie Twoje lub innych?

8 złudzeń głównych - złudzenie piąte
14.12.2011
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

8 złudzeń głównych - złudzenie czwarte
10.12.2011
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

8 złudzeń głównych - złudzenie trzecie
12.11.2011
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

8 złudzeń głównych - złudzenie drugie
09.11.2011
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

8 złudzeń głównych - złudzenie pierwsze
23.10.2011
Zarówno słowa, jak i czyny, a często również ich brak, mogą przyczyniać się do niszczenia twojego związku.
Robert Augustus Masters, inspirując się psychologią integralną Kena Wilbera, przedstawia osiem grzechów, które najczęściej popełniamy w związkach.

AdSense
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK
Czym są pliki cookies?
Facebook