10 kroków do spełnienia Codziennie sprawdzone rady najlepszych Trenerów. Skorzystaj i ciesz się życiem!
___

10 kroków, jak być zmysłową od stóp do głów

Zdarzają Ci się gorsze dni, kiedy wstajesz rano lewą nogą, masz właśnie bad hair day, a po zjedzonej wczoraj kolacji Twój brzuch zamienił się w kształtną piłkę całkiem widocznych rozmiarów? Swoimi propozycjami, jak zaprzyjaźnić się z ciałem, dzieli się z Tobą trenerka Iza Cisek.

Jej motto

Kiedy przestajesz traktować ciało jak ornament, który ma wyglądać w ściśle określony sposób, a zaczynasz dostrzegać w nim czarodziejski instrument, który potrafić zdziałać cuda, stajesz się uosobieniem i ucieleśnieniem zmysłowości.

10 kroków

Zmysłowość to stan ciała, ducha i umysłu – w tym wypadku dobrze jest, kiedy ten ostatni spokojnie oddaje dowodzenie Twoim innym częściom. Bo zmysłowość nie ma nic wspólnego z tym, co myślisz. To raczej styl życia, postawa, sposób, w jaki odbierasz świat, w jaki jesteś z nim kontakcie i w jaki z nim flirtujesz.

A więc do dzieła! Rozpocznij program, dzięki któremu poczujesz się zmysłowa całym Twoim ciałem. I ciesz się tym, że jesteś boginią zmysłowości niezależnie od tego, czy jesteś w relacji czy nie. A zaraz potem zaopatrz się w podręczną gaśnicę, bo będziesz gasić liczne ogniska. Tak, ten żar rozpali zmysły niejednego faceta.

  1. Zacznij od wizji – jaką kobietą chciałabyś być, jak ma przejawiać się Twoja zmysłowość? Stwórz sobie obraz siebie zmysłowej, wyobraź go sobie i wyświetl przed sobą ze wszystkimi szczegółami. Zobacz, poczuj, usłysz, posmakuj i odczuj całą skórą, jak to jest być zmysłową. Dodaj obrazowi barw, energii, spraw, by ożył. Jak się czujesz, kiedy to widzisz? Oddychaj głęboko, zlej się z tym obrazem i stań się nim.
  2. Stopy to podstawa, byś była w kontakcie z ziemią i rzeczywistością. Odczuwaj Twoje ugruntowanie, ciepło w podeszwach stóp, wibracje energii. Stawiaj stopy UWAŻNIE I ŚWIADOMIE. Stawiając każdy krok z uważnością, gruntujesz swoje ciało, a Twój chód zyskuje moc wdzięku.
  3. Biodra, pośladki, dół brzucha i wagina, którą nazywam joni, to przestrzeń dla energii seksualnej, czyli podstawowej, życiowej siły. Kieruj oddech do tych obszarów z delikatnością, uważnością i szacunkiem dla tego, co się pojawia. Mogą to być różne myśli, emocje i odczucia. Po prostu obserwuj je i pozwól im przepłynąć. Pozwalaj, by te obszary stopniowo i we własnym tempie OŻYWIAŁY SIĘ I OŻYWAŁY.
  4. Twój brzuch to przestrzeń dla ognia pasji. Działaj i urzeczywistniaj Twoje wizje i cele z pasją. Świadomie wyrażaj złość, by korzystać z jej wielkiej mocy. ODDYCHAJ do brzucha, bo ogień by mógł płonąc, potrzebuje tlenu!
  5. Serce karmi się przyjmowaniem i dawaniem, to jego naturalna pulsacja. Dziel się z poczucia obfitości tym wszystkim, co masz do ofiarowania światu. Nie dawaj wtedy, kiedy nie chcesz. Bądź świadoma tego, czy łatwiej jest Ci się dzielić, czy przyjmować i sprawdź, czy czujesz się z tym komfortowo, czy może zechcesz zmienić proporcje.
  6. Wyrażanie się i komunikowanie jest bardzo ważne, byś stała się rozwibrowaną. Śpiewaj. Baw się dźwiękami i sylabami wypuszczanymi z gardła. Śmiej się wyraziście, a kiedy się kochasz wyrażaj się całkowicie, pozwalając sobie na wypuszczanie miłośnych dźwięków. To bardzo ważne i uzdrawiające dla każdej kobiety.
  1. Dobrze jest oddać głowie pierwszeństwo w jednej kwestii – ona jest naprawdę bardzo zmysłowa. Pomyśl z wdzięcznością o swoich oczach, uszach, nosie, ustach. Zobacz, poczuj, usłysz, posmakuj siebie – zmysłową. Pozwalaj sobie na UCZTY DLA ZMYSŁÓW i karm je do woli – każdy po kolei i wszystkie naraz. Otaczaj się pięknymi przedmiotami i kolorami, słuchaj cudownej muzyki, zadbaj o zmysłowe zapachy wokół Ciebie i zwracaj uwagę na bogactwo smaków.
  2. Dobrze wiesz, że Twoim najbardziej zmysłowym obszarem jest skóra. Stań się najczulszą kochanką dla samej siebie. DOTYKAJ się z czułością i troskliwością, oddawaj się pieszczocie pian, muśnięciom delikatnych i aksamitnych tkanin, ciepłym dotykom słońca, zalotnym porywom letniego wiatru. Zaproś bliskie osoby, by obdarzały dotykiem Twoją skórę i przyjmowały Twoją pieszczotę, także tę platoniczną.
  3. Tańcz i ruszaj się każdego dnia. Chodząc, pracując, prasując, bawiąc się z dzieckiem czy nakładając maseczkę – TAŃCZ. To tylko i wyłącznie kwestia świadomości oraz uważności, by połączyć te czynności. Dzięki temu Twoje obowiązki staną się lekkie i radosne, a Twoje ciało nabierze wdzięku.
  4. Lśnij, BŁYSZCZ, bądź migotliwa. Ciesz pięknymi ubraniami i biżuterią. Zmysłowość lubi bardzo kobiecą oprawę – delikatne jedwabie, błyszczące tkaniny, a także wygodne i miękkie trykoty oraz dzianiny. Igraj z kolorami i wzorami. Okraś to wszystko kolczykami, bransoletkami czy naszyjnikami, które podkreślą Twoją urodę i Twój niepowtarzalny styl . Teraz, kiedy całe Twoje ciało oddycha zmysłowością, stwórz dla niego nową, odpowiednią oprawę.

Praktyka

Zacznij od praktykowania jednego punktu każdego dnia. Potem łącz je, aż Twoje ciało w naturalny sposób, za to z rosnącą uważnością i świadomością zacznie je wykonywać codziennie. Baw się dobrze. I bądź totalna w byciu zmysłową!

Nasza trenerka

Iza Cisek

Iza Cisek

Trenerka rozwoju oso­bis­tego i seksual­ności, coach ciała, dzienni­karka i redaktorka zafascynowana roz­wo­jem. Chcesz poznać Ją lepiej? Poczytaj endor­finę, wejdź na profil: http://www.fa­ce­book.com/­CoachingCiala

Zapraszamy

Iza zaprasza na Coaching Ciała, warsztaty nawiązywania głębokiego kontaktu z ciałem i zaprzyjaźniania się z nim http://www.doj­rze­wal­nia.pl/­warsztaty/­coaching_ciala.html

Zaproś przyjaciółkę do akcji, wyślij
e-kartkę

Świętuj z nami w większym gronie. Wyślij zaproszenie do ogrodu róż do Twoich znajomych.
Dziękujemy!

Przykładowa kartka

Facebook