10 kroków do spełnienia Codziennie sprawdzone rady najlepszych Trenerów. Skorzystaj i ciesz się życiem!
___

10 kroków do tego, aby w sposób prawie swobodny wprowadzać w czyn swoje marzenia i pomysły

Zdarzają ci się takie dni, że myślisz – „tyle razy już zaczynałam, ale po kilku razach jakoś tak mi brakowało czasu, energii, coś niespodziewanego stawało na drodze itd.… odchodziło, nie wiem dlaczego, a przecież tak chciałam to coś dla siebie zrobić, robić…?”

Po latach pracy na warsztatach z kobietami w różnych obszarach, wspólnych doświadczeniach, rozmowach wychodzi na to, że…

Jej motto

"Im mniej tym lepiej"

10 kroków

 1. Dystans do wyborów
  Znasz to powiedzenie? „Jeżeli chcesz rozweselić Pana Boga, to opowiedz mu o swoich planach!” Właśnie – tu kryje się sedno sprawy. Ty ze swej strony zrób wszystko, abyś była spokojna, natomiast jest taka przestrzeń, na którą nie masz wpływu. I jeżeli coś „nie idzie” tak jak byś chciała, nie rób sobie wyrzutów. Widocznie nie byłaś głęboko przekonana do tego, co wymyśliłaś. Czasami musi minąć trochę czasu, abyś wróciła do pomysłu lub zrezygnowała, a przede wszystkim nie robiła sobie wyrzutów za brak czynów. Dystans do wyborów. Dla mnie jest to bardzo ważne oraz dające nowe spojrzenie do wielu spraw, których realizacja zależy tylko ode mnie.
 2. Jeżeli już poczujesz w sobie, że to, to właśnie jest to… działaj!
  Chodzi o to, że dzięki pewnym zachowaniom, wyrobisz w sobie nawyki, które nie pozwolą Ci zejść z drogi marzeń, bez których będzie ciężko żyć! Tak, nawyków. Znam to z autopsji. Znalazłam np. na siebie sposób, mówiąc kolokwialnie tzw. „haka”. Przykład z 5 Rytuałami - jak to zrobić, aby ćwiczyć codziennie? Po prostu postanowiłam nie ćwiczyć w soboty i niedziele, bo dom wówczas żyje innym rytmem i nie ma co się łudzić. Należy odpuścić i z radością czekać na poniedziałek. Tym sposobem ćwiczę już 10 lat od poniedziałku do piątku, w domu.
 3. Bądź pro aktywna/y!
  Jak pisał S. Covey w „7 nawykach skutecznego działania”, jeżeli już wiesz, co, to jesteś odpowiedzialna za swoje wszelakie działania. Zobacz, np. jeżeli jest brzydka pogoda, to nie narzekaj na nią, lecz ubierz się właściwie i świat znowu będzie się uśmiechał. Czyli pro aktywność.
 4. Ustal cel, to, czego naprawdę chcesz.
  Oprzyj tę drabinę, czyli swoje działania, o właściwą ścianę! Bo czasami dużo pracujemy, lecz nie we właściwym kierunku.
 5. Rób rzeczy najważniejsze, a nie pilne…
  co w dalszej perspektywie będzie Cię zbliżało do jakiegoś etapu, wybranego celu.
 6. Myśl w kategoriach wygrana/wygrana.
  Na każdym etapie swojego działania w kontakcie z innymi ludźmi wybieraj wynik – wygrana po obu stronach. To nowa jakość współczesnego świata, nie rywalizacja, lecz współpraca stanowi o sukcesie.
 7. Staraj się najpierw zrozumieć drugą osobę, a potem być zrozumianą/ym!
  Wiem – jak to? No właśnie, nie słuchamy ludzi, nawet jak ktoś coś nam mówi, zastanawiamy się co mu odpowiedzieć, a nie wysłuchać. Ta postawa to nowa jakość, dużo łatwiej znaleźć rozwiązania. Nawet rozmawiając ze sobą!
 8. Synergia.
  Mówiąc kolokwialnie to tak, że 1+1= 3 i więcej…! Jeżeli podejdziesz do marzeń z wewnętrzną uczciwością, umiejętnością wybierania tego, co najważniejsze, a nie pilne (mimo, że świat ciągle cię popędza) oraz z poszanowaniem innych, to Twoje wszelakie prace, czyny będą zwielokrotnione!
 9. Ostrzenie piły.
  Stephan Covey nazywa to ostrzeniem piły, gdyż trzeba mieć czas, aby naostrzyć piłę: nawet jeśli miałabyś/byś nie wiadomo ile drzew do ścięcia, chcąc pracować bez wytchnienia, stępisz ją. Nie dasz rady bez czasu na regenerację - ODPOCZYNEK: fizyczny, umysłowy, duchowy, społeczny.
 10. RÓB TO małymi kroczkami
  Każdego dnia – rób „ciut”, lżej robić to ciut. Stąd im mniej, tym lepiej – jest to gwarancja posuwania się do przodu, a nie boksowania się z ciągle powtarzanym „chciałabym”.

W końcu zgodzisz się z powiedzeniem, że kiedy działasz, świat Ci pomaga, sprzyja?
Nie, nie tak - to Ty dostrzegasz jego możliwości w interesującym Ciebie kierunku…

Praktyka

Na linii od 0 do 10 zaznacz ogólne Twoje zadowolenie z... życia, pasji, pracy, rodziny. Dowolnie. Kiedy już to zrobisz, pomyśl „co musiałoby się stać, aby to zadowolenie wzrosło o 1 lub 2 punkty?” A następnie zastanów się, „co Ty sam/a możesz zrobić, na co masz wpływ?”.

Nasza trenerka

Maria Mierzyńska

 

Z wykształcenia ab­sol­went­ka Uniwersytetu Ja­giel­loń­skie­go - his­to­ria, podyplomowy ban­ko­wiec oraz coach. Z zamiłowaniem poch­ła­nia wieści naukowe nt. psy­cho­lo­gii i biochemii. Uprawia wszelakie dostępne jej dziedziny sportu. Prowadzi od 9 lat autorskie warsztaty z zakresu samoobrony psychicznej i fizycznej metodą WenDo, również sesje coachingowe oraz warsztaty „5 rytuałów czyli źródło zdrowia”. Zajęcia te prowadzi również w ramach Festiwalu PROGRESSteron w Krakowie, Katowicach, Rzeszowie.

Zapraszamy

Maria Mierzyńska zaprasza na warsztat z zakresu przyswojenia sobie takich zachowań, aby ŚWIAT nie postrzegał Cię jak ofiarę, czyli osobę, której granice można przekraczać. Zaprasza w ramach festiwalu na 5 Rytuałów, dających znakomite samopoczucie oraz sesje coachingowe. Wraz z przyjaciółką zaprasza także na warsztat poświęcony „7 nawykom skutecznego działania – wg S. Covey’a”.

Zaproś przyjaciółkę do akcji, wyślij
e-kartkę

Świętuj z nami w większym gronie. Wyślij zaproszenie do ogrodu róż do Twoich znajomych.
Dziękujemy!

Przykładowa kartka

Facebook