10 kroków do spełnienia Codziennie sprawdzone rady najlepszych Trenerów. Skorzystaj i ciesz się życiem!
___

10 kroków do… stworzenia własnego, niepowtarzalnego stylu

Coco Chanel mawiała: istnieje tyle stylów, ile kobiet. Ta idea może dotyczyć i Ciebie. Zaś zyski z jej realizacji są bezcenne: atrakcyjność, pewność siebie, wizerunek profesjonalistki i marka osobista, spełnienie, rozpoznawalność i zapadanie w pamięć oraz wiele innych, które mają znaczenie dla konkretnych kobiet. Krokami do stworzenia własnego, niepowtarzalnego stylu dzieli się z Tobą KATARZYNA ZIÓŁKOWSKA-SZYSZŁO.

Jej motto

Istnieje tyle stylów, ile kobiet.
Coco Chanel

10 kroków

  1. Po co mi własny, niepowtarzalny styl? To pierwsze pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć. I to pisemnie. Konkretność rezultatu, jaki chcesz osiągnąć i wyrazistość wyobrażeń wzmocni Twoją motywację. Bez niej ani rusz.
  2. Co chcesz wyrazić swoim stylem formułuj pierwszą piątkę komunikatów (przekazów). Przydadzą się precyzyjne zdania, mówiące to, co Ty chcesz powiedzieć innym. Np. Wybieram to, co dla mnie najlepsze. Cenię jakość i dopracowany wygląd. Jestem wojowniczką.
  3. Jakie są Twoje preferencje? świadom sobie, co lubisz, cenisz, do czego jesteś przywiązana i z jakiego powodu. Weź pod uwagę ubrania, dodatki, fryzurę i makijaż, ponieważ liczy się całość (total look). Z doświadczenia wiem, że zapis tych przemyśleń bardzo się przydaje.
  4. Jaka jest Twoja sylwetka? Poznaj swoją sylwetkę czułym okiem rzetelnego obserwatora. Jej atuty i słabsze strony, a następnie sztukę modelowania i wszelkie sposoby na podkreślenie tego co najlepsze. Bez trudu znajdziesz fachową literaturę i artykuły profesjonalistów, na których warto się oprzeć.
  5. Co Cię inspiruje? Załóż teczkę inspiracji. Zbieraj pomysły, fotografie, wskazówki stylistów, ikon stylu, profesjonalistów i znaczących blogerów. Połączenie korzystania z dobrych wzorców i wprowadzanie nowości, sobie właściwych kompozycji i rozwiązań, to starzał w 10-tkę.
  1. Jak to wszystko połączyć? Zestaw przekazy, preferencje i zawartość teczki inspiracji, by wypracować pomysł na swój styl. Twój pomysł. Pisz, rysuj, twórz kolaż, twórz i wybieraj. Koncept Twojego stylu będzie jak wzór, do którego masz równać.
  2. Na co postawisz? Wybierz co najmniej 3 cechy Twojego stylu, które uczynisz czymś bardzo, bardzo charakterystycznym dla Ciebie, tym co właśnie Ciebie wyróżnia i indywidualizuje styl. Mogą to być np. jedwabne apaszki, zdobione ręcznie malowanymi motywami etnicznymi, biżuteria z bursztynami, mokasyny na wysokim obcasie.
  3. Magazyn czy dobrze zorganizowana szafa? Uporządkuj szafy, szafki i szafeczki, by oddzielić te rzeczy i dodatki, które są spójne ze stylem, jaki dla siebie wykreowałaś od tych, które mu nie odpowiadają. Pozbądź się ich, wydaj lub przerób. Przy okazji sporządź listę zakupów.
  4. Jaki trening jest najlepszy dla Ciebie? Ćwicz konsekwentnie kreowanie stylizacji od stóp do głowy, zgodnych z Twoim stylem, dobrze się przy tym bawiąc. Oglądaj przed lustrem całą sylwetkę: przodem, tyłem i bokiem. Proś o informacje zwrotne.
  5. Czas na prezentację na forum :) Dzień po dniu twórz stylowe stylizacje najlepiej jak tylko potrafisz, coraz lepiej. Powodzenia!

Praktyka

A teraz weź do ręki kalendarz, zaznacz datę rozpoczęcia i zakończenia tych prac. Podejdź do terminów realistycznie, zapewniając sobie jednocześnie dreszcz wyzwania. Wypisz przy dacie startu wszystko, co pomoże Ci wypracować własny, niepowtarzalny styl. Mogą to być znajome osoby, profesjonaliści, wspierający przekonania, wcześniejsze doświadczenia, umiejętności i talenty itp.

Nasza trenerka

Katarzyna Ziółkowska-Szyszło

KATARZYNA ZIÓŁKOWSKA-SZYSZŁO

Coach i trener za­rzą­dza­nia rozwojem

Mam ponad 20-letnie doświadczenie we współpracy z ludźmi na rzecz pożądanych przez nich zmian w sferze osobistej i zawodowej. Towarzyszę im stawaniu się tym, kim chcą i odważnie zaczynają żyć, pracować oraz wyglądać w preferowany przez siebie sposób. Specjalizuję się w pracy z kobietami. Działając łączę role coacha, trenera i stylistki. Z wykształcenia jestem psy­cho­lo­giem.

www.i3s.pl; gsm 607 244 209;
e-mail: k.ziolkowska-szyszlo@i3s.pl

Zapraszamy

Zapraszamy Cię tutaj codziennie...

Zaproś przyjaciółkę do akcji, wyślij
e-kartkę

Świętuj z nami w większym gronie. Wyślij zaproszenie do ogrodu róż do Twoich znajomych.
Dziękujemy!

Przykładowa kartka

Facebook