10 kroków do spełnienia Codziennie sprawdzone rady najlepszych Trenerów. Skorzystaj i ciesz się życiem!
___

10 kroków do spełnienia marzeń

Na marzenia nigdy nie jest za późno. Jednak samo myślenie o tym, czego pragniemy, to dopiero początek tej wspaniałej przygody, jaką jest realizowanie celów. Małe dzieci z wielką łatwością wcielają się w różne postaci, tworząc niezwykłe historie i w dodatku są w nich autentyczne, nie muszą udawać czy odgrywać na siłę wyuczonych ról. Warto czerpać z tej dziecięcej mądrości i na początek przypomnieć sobie siebie z wczesnego dzieciństwa, kiedy nic nie ograniczało Twojej wyobraźni. Krokami, które przybliżą Cię do spełnienia Twoich marzeń dzieli się Beata Kosiacka.

Jej motto

„Gdybyśmy robili wszystkie rzeczy, które jesteśmy w stanie zrobić, wprawilibyśmy się w ogromne zdumienie”
Thomas A. Edison

10 kroków

 1. Odpręż się – znajdź sobie takie miejsce, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Oddychaj głęboko, rozluźnij się, oddal troski codzienności i pozwól płynąć swoim myślom we wszystkie strony.
 2. Myśl obrazami – Twoja podświadomość to uwielbia. Przejrzyj kolorowe czasopisma, piękne żurnale, inspirujące albumy. Zrób sobie wycieczkę do antykwariatu, galerii, sklepu z tkaninami, perfumerii, a może do lasu… Oddychaj, patrz, dotykaj, karm wszystkie zmysły, chłoń wrażenia.
 3. Zapisuj – wszystko, co budzi w Tobie dobre skojarzenia i to, za czym tęsknisz. Nie cenzuruj się, nie ograniczaj, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Marzenie powinno być na tyle atrakcyjne, by było wyzwaniem – właśnie wtedy wzrośnie Twoja motywacja do działania.
 4. Bądź wizjonerem – nieważne, jaki jest Twój stan konta, doświadczenie życiowe, wiek czy status rodzinny. Wypisz wszystko, co odkryłaś, że ma dla Ciebie znaczenie. Sformułuj swoje marzenia w pierwszej osobie, w czasie teraźniejszym, w pozytywny sposób np.
  • Zdrowo się odżywiam, uprawiam sport (wymień jaki?) 3 razy w tygodniu po 30 minut, mam świetną sylwetkę…
  • Mam piękny dom (gdzie, ile pokoi, jak duży, z ogródkiem czy bez, nowoczesny czy w dawnym stylu)…
  • Mam świetną pracę (jako kto, ile godzin pracuję, co robię, samodzielnie czy z ludźmi)…
  • Podróżuję po świecie ( moja pierwsza podróż to…)
 5. Wybierz jedno marzenie do realizacji – sprawdź, czy Twoje marzenie jest:
  1. konkretne – szczegółowo opisane, im więcej szczegółów, tym lepiej.
  2. mierzalne – po czym poznasz, że już osiągnęłaś to, co zaplanowałaś?
  3. ambitne i osiągalne – czyli nie za łatwe, ale jednocześnie wykonalne przy założeniu kryteriów czasu, umiejętności, wiedzy i motywacji do pracy.
  4. realistyczne - dostosowane do Twoich możliwości i realne do osiągnięcia (mogę+chcę).
  5. określone w czasie – czyli osadzone w ramie czasowej, np. z podziałem na mniejsze etapy.
  Ważne jest, żeby to było Twoje marzenie, dotyczące Twojej osoby i „ekologiczne”, czyli służące Tobie i Twojemu otoczeniu.
 1. Wizualizuj – zaangażuj wszystkie zmysły. Wyobraź sobie sytuację, w której urzeczywistniasz swoje marzenia, kiedy Twoja wizja się spełnia. Co wtedy czujesz? Co słyszysz i widzisz? Poprzez uświadomienie sobie swoich emocji i wizualizację, dajesz instrukcje swojemu nieświadomemu umysłowi, jak ma wykorzystać dostępne zasoby, by zrealizować cel .
 2. Wypisz swoje mocne strony – przypomnij sobie i koniecznie zapisz cechy, które umożliwią Ci osiągnięcie tego celu. Wynotuj też sytuacje, kiedy te cechy u siebie zaobserwowałaś.
 3. Poszukaj wsparcia. Zastanów się, kto może Cię wspierać w jakikolwiek sposób, gdy pojawią się trudności. Pamiętaj też, że z każdą trudnością można sobie poradzić. Nie raz już dałaś/eś sobie radę w przeszłości. Koncentruj się na pytaniu: JAK?, a znajdziesz wiele kreatywnych rozwiązań.
 4. Zrób listę 7 kroków, które możesz jak najszybciej podjąć, by rozpocząć realizację celu. Pamiętaj, że możesz ją zawsze zweryfikować. Doceniaj swoje sukcesy!
 5. Co zrobisz już dziś?

Praktyka

Co zrobisz już dziś, aby zbliżyć się do Twojego marzenia?

Nasza Trenerka

Beata Kosiacka

Beata Kosiacka

Trenerka rozwoju oso­bis­te­go, mediatorka, założycielka Bab­ska­Dzun­gla.pl.
Optymistka, lubiąca wyz­wa­nia podróżniczka; pełna energii inicjatorka i organizatorka wielu akcji zachęcających do proaktywności i samorozwoju. Swoją postawą pragnie inspirować innych do osiągania celów i urzeczywistniania marzeń. Współpracuje z firmami, fundacjami, kobiecymi or­ga­ni­zac­ja­mi i stowarzyszeniami, a także osobami prywatnymi. Pomaga wyznaczać cele i dążyć do ich realizacji poprzez indywidualnie ułożony plan działania. Specjalizuje się w komunikacji w relacjach i nawiązywaniu kontaktu w sytuacjach konfliktowych.

Zapraszamy

Beata zaprasza do Babskiej Dżungli, gdzie każda kobieta odnajdzie liczne inspiracje, wsparcie, drogę rozwoju, a przede wszystkim inne wspaniałe kobiety. Proponowane zajęcia pobudzają ciało i umysł do działania, zachęcają do wsłuchania się w swoją intuicję i otwieranie się bardziej na spełnianie własnych potrzeb i realizację marzeń. Odwiedź: www.babskadzungla.pl.

Zaproś przyjaciółkę do akcji, wyślij
e-kartkę

Świętuj z nami w większym gronie. Wyślij zaproszenie do ogrodu róż do Twoich znajomych.
Dziękujemy!

Przykładowa kartka

Facebook