10 kroków do spełnienia Codziennie sprawdzone rady najlepszych Trenerów. Skorzystaj i ciesz się życiem!
___

10 kroków do tego, aby schrzanić sobie życie, czyli wszystkie problemy są w Twojej głowie

Może zdziwisz się, że trenerka metody, która nastawiona jest przede wszystkim na rozwijanie potencjału ludzkiego, zwanej także metodą kopiowania ludzkiej doskonałości, wybrała właśnie taki sposób prezentacji dziesięciu kroków. Bogata w nowoczesne narzędzia i skarby skrzynka NLP (neurolingwistycznego programowania) pozwala mi jednak fantazjować w wielu przewrotnych kierunkach. I tak oto przekornie postanowiłam zostać adwokatką diabła. Mam nadzieję, że lekko i z przymrużeniem oka podejmiesz wraz ze mną tę podróż do krainy kontrprzykładów. Ale tylko po to, żeby jeszcze mocniej poczuć to, czego Ty sama naprawdę chcesz od życia (i czego już nie chcesz). 

Jej motto

„Mała zmiana równa się duża zmiana!”

10 kroków

 1. Kontroluj wszystko i wszystkich. A zwłaszcza to, na co nie masz wpływu. Po co odpuszczać i pozwolić życiu płynąć swoim naturalnym nurtem, skoro możesz cały czas trzymać rękę na pulsie, aż zrobią Ci się na niej odciski? Za grosz nie ufaj, że istnieje jakiś szerszy plan zdarzeń, którego Ty nie widzisz.
 2. Wszystko analizuj i myśl dużo. Analiza to domena lewej półkuli. Wyszkolili Cię w tym od małego, żeby kalkulować, oceniać i myśleć logicznie. W końcu cały świat na notowaniach giełdowych stoi.
  Naprawdę niepotrzebnie wzruszasz się muzyką lub dziełem sztuki, spojrzeniem dziecka czy innym kwiatkiem.
 3. Narzekaj. Narzekanie przypomina Ci, że życie to nie bajka. Mało tego – zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie Ci współczuł lub skupi wtedy na Tobie uwagę. Po co dbać o siebie lub zrobić coś konstruktywnego, dostrzec czyjeś dobre intencje lub pozytywne strony świata, skoro można w lekki i łatwy sposób na moment poprawić sobie humor przez narzekanie, nie robiąc absolutnie nic? To nieprawda, że piękno jest w oku patrzącego.
 4. Wymagaj, aby Twoi bliscy byli perfekcyjni. Nie pozwól na to, żeby Twoi bliscy mogli się wyluzować przy Tobie czy też otworzyć się przed Tobą z tym, co naprawdę czują. Niech wreszcie sprostają obrazowi idealnego męża, żony, kochanki, matki, ojca, szefa. A co!
 5. Porównuj się do innych. Spójrz, inni w Twoim wieku już mają (tu wstaw odpowiednie) lub osiągnęli (tu wstaw co). A Ty co? I to nic, że każdy jest w innym miejscu życia oraz ma inne wewnętrzne wartości i warunki zewnętrzne. To nieprawda, że jeśli w ogóle jest sens się porównywać, to tylko do siebie z dnia wczorajszego. Ważniejsze jest to, żeby się tak zdołować, by nie było sensu się rozwijać.
 1. Bądź obojętny na sprawy społeczne. I tak nie masz wpływu na to, co robi rząd, na wojnę w Iraku, na „głupich” sąsiadów. Tobie nikt nie przynosi pieniędzy na wycieraczkę, więc dlaczego Ty miałbyś/miałabyś reagować na bolączki tego świata?
 2. Oczekuj, że rzeczy będą zrobione za Ciebie. A najlepiej, poczekaj, aż ktoś inny przeżyje Twoje życie za Ciebie.
 3. Nie szukaj ani wiedzy, ani prawdy. Wyrocznia w Delfach głosiła: Poznaj siebie. To naprawdę niedorzeczne. Nasz mózg nie pracuje nawet w 10 procentach swojego potencjału. Jak można więc dowiedzieć się czegoś na swój temat, jak wszystko jest i tak subiektywnie zniekształcone? Śmieszne są te wszystkie ćwiczenia związane z obserwacją samego siebie. Kto ma na to dzisiaj czas?!
 4. Wszystkie problemy spowodowali inni, otoczenie lub po prostu pech. Naprawdę, gdyby nie ludzie, świat byłby piękny. Gdyby nie świat, życie byłoby prostsze.
 5. Wypieraj to, co Ci nie pasuje, i wybuchnij. Udawaj, że absolutnie wszystko w Twoim życiu, otoczeniu i na świecie jest takie, jak ma być. Najlepiej zagłusz to rozrywką lub plotkowaniem. Trzymaj to, co Ci w duszy naprawdę gra, spychaj i tłamś, a pewnego dnia wybuchnij i rozpadnij się na części!

Praktyka - proste ćwiczenie na koniec

Spróbuj systematycznie wykonywać chociaż jeden z powyższych kroków, a z pewnością odniesiesz sukces.

Nasza trenerka

Magda Przybysz

Magdalena Przybysz

Z wykształcenia psy­cho­loż­ka, specjalizuje się w neu­ro­ling­wis­ty­cznym programowaniu (Mistrz Praktyk NLP i Certyfikowany Trener NLP).

Jako trener szkoleniowy współpracuje m.in. z firmami Fashion Color, Pathways Polska, Pracownią Rozwoju Osobistego Poskrzydła, Fundacją Teatru Ludowego w Krakowie (Studium Terapii przez Sztukę). Prowadziła również szkolenia w ramach „Korporacji z duszą” oraz cykl warsztatów NLP („Autosabotaż”, „NajLePsza wersja Ciebie”, „Oświecenie w godzinę”) na Festiwalu PROGRESSteron w Krakowie, Warszawie oraz Katowicach.

Oprócz tego performerka, tancerka i choreografka. Od wielu lat łączy te dwie pasje: psychologię (a zwłaszcza narzędzia NLP) i taniec oraz pracę z ciałem. Prowadzi autorskie warsztaty z zakresu au­to­pre­zen­ta­cji, zarządzania czasem, metod radzenia sobie ze stresem, świadomości ciała oraz planowania osobistych strategii rozwoju.

Więcej informacji o trenerce:
www.nlpconsulting.pl

Zapraszamy

Magda Przybysz zaprasza na przyjazny i skuteczny Kurs Praktyk NLP i Mistrz Praktyk NLP dla trenerów, coachów i pasjonatów poznawania siebie TWOJA PRZYSZŁOŚĆ JEST TERAZ.

Zaproś przyjaciółkę do akcji, wyślij
e-kartkę

Świętuj z nami w większym gronie. Wyślij zaproszenie do ogrodu róż do Twoich znajomych.
Dziękujemy!

Przykładowa kartka

Facebook